Size Farklı Heyecanlar Katacak Tatil Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Tatil filmleri izleyicilere farklı duygular yaşatmayı başaran ve birçok kişinin beğenerek izlediği filmlerden bir tanesidir. Son yıllarda usta yönetmenlerin elinden çıkmış olan tatil filmlerinin milyonlarca kişi tarafından izlenmiş olması da bunun bir göstergesidir. Tatil filmlerinin bu kadar çok beğenilmesinin nedeni ise insanlara tatil duygusunu çok iyi yansıtması ve izleyicileri farklı yerlere götürebilmesidir. Aşağıda sizi de farklı yerlere götürecek olan Tatil filmleri bulabilirsiniz.Tatil filmleri listemiz IMDb puanlarına göre sıralanmış olup YORUMLARINIZ ile listemizi zenginleştirebileceğinizi hatırlatmak isteriz.İyi Seyirler.

Tatil Filmleri

20. Blue Crush – Büyük Dalga – 2002 – IMDb:5,6

Blue Crush
Anne Marie sörf yapmayı çok seven birisidir. Sörf tahtası ile onun arasına hiçbir şey giremez. Kardeşinin yanında kaldığı bir gün kendisini denizin dalgalarına bırakmak için sahile iner. Yaklaşan sörf yarışmasına hazırlanırken çalışmalarına devam eden Marie, profesyonel sörfçü Matt Tollman’ı görür ve ona âşık olur.

19. Four Christmases -Zoraki Tatil – 2008 – IMDb:5,6

Four Christmases
Brad ve Kate tatilleri çok seven bir ikilidir. Bu çift tanışma günleri olan her 25 Aralık’ta düzenli olarak tatil yaparlar. Bir gün tatil için gittikleri yerde havuz kenarında içeceklerini yudumlarken evlerinde bulunan dört unsurun yarattığı kaos ile karşı karşıya kalırlar. Bu sefer tatil için çıktıkları yolculukta kendilerini bir anda sisin içerisinde bulacak ve hava alanında kısılıp kalacaklardır.

18. Eat Pray Love – Ye Dua Et Sev – 2010-IMDb:5,7

Tatil Filmleri 18
Efsane oyuncular arasında yer alan Julia Roberts’in romantik komedi filmlerinden bir tanesi ile karşı karşıyayız.Elizabeth Gilbert’in kendi hayatından yola çıkarak bir romandan uyarladığı bu film beyaz perde de ses getirmeyi başarmış olan filmlerden bir tanesidir.

17. Mr. Bean’s Holiday – Mr. Bean Tatilde – 2007 – IMDb:6,3

Tatil Filmleri 17
Mr. Bean, katıldığı bir çekilişte Fransa tatili kazanır. Bu tatili bir fırsat bilen Mr. Bean aynı zamanda en büyük hayali olan filmi kareye almak ister. Ancak işler istediği gibi gitmez ve olaylar bir anda karışmaya başlar.

16. Weekend at Bernie’s – Çılgın Tatil – 1989 – IMDb:6,3

Tatil Filmleri 16
Sigorta şirketinde çalışan iki genç Larry Wilson ve Richard Parker, hesaplarında 2 milyon dolar açığın çıkmasından sonra patronları olan Bernie Lomax’ı ciddi bir sorunla karşı karşıya oldukları konusunda uyarırlar. Bernie ise zimmetine para geçirdiği için bunun açığa çıkmasını istemez ve iki genci öldürmek ister. Bunun içinde bir hafta sonu tatili ayarlar.

15. Diary of a Wimpy Kid: Day Dogs – Saftirik Greg’in Günlüğü: İşte Şimdi Yandık – 2012 – IMDb:6,4

Tatil Filmleri 15

Okul nihayet bitmiştir ve Greg yaz tatili için planlar kurmaya başlar. Ancak tatil için kurduğu tüm planlar bir anda suya düşecektir. Plansız kalan Greg tüm yazı nasıl geçirecektir?

14. American Pie 2 – Amerikan Pastası 2 – 2001 – IMDb:6,4

Tatil Filmleri 14
Kolejdeki ilk senenin sona ermesinden sonra Nadia, içinde kalan bir ukte olarak Jim’i ziyaret etmeye karar verir. Ancak Jim halen tam bir cinsel deneyim yaşamamıştır. Jim bu durumun farkına vardığında ise Nadia’yı hazır olduğuna ikna edebilmek için her şeyi dener.

13. Blended – Karışık Aile – 2014 – IMDb:6,5

Tatil Filmleri 13
Lauren ve Jim, eşlerinden ayrıldıktan sonra çocukları ile beraber yaşamaya devam eden orta yaşlı iki çifttir. Yolları bir gün kesişir ve kötü bir buluşma geçirirler. Bu buluşmadan sonra ikili her ne kadar bir daha asla buluşmayacaklarını söyleseler de kader onları tekrar bir araya getirecektir.

12. The Beach – Kumsal – 2000 – IMDb:6,6

Tatil Filmleri 12
Amerikalı bir serüvenci olan Richard, ülkesinden Thailand’a kadar uzanan bir maceraya atılacaktır. Aklındaki tek şey ise teknoloji ve modernliğin kendine dayattığı her şeyden kurtulmak ve doğa ile iç içe olmaktır. Bu yolculuğunda ise kimsenin gitmediği bir sahili duyacak ve oraya gitmek için her şeyi yapacaktır.

11. Adventureland – Yaz Aşkı – 2009 – IMDb:6,8

Tatil Filmleri 11
James Brennan, kolejden yeni mezun olmuş ve Avrupa turu hayali kuran genç bir maceraperesttir. Ailesi onu New York’ta bulunan Adventureland adlı lunaparkta çalışmaya zorlayınca kendisini bir anda dünyanın en kötü işinin içinde bulur. Ailesinin ona tatil için para vermeyeceğini anladığından bu işten de çıkamaz. Ancak her şey o kadar da kötü olmayacaktır. Lunaparkta çalışan Em Levin ile tanıştıktan sonra hayatı bir anda değişecek ve ona âşık olacaktır.

10. Dirty Dancing – İlk Aşk, İlk Dans – 1987 – IMDb:6,9


Johnny Castle, bir yaz kampında dans öğretmenliği yapmaktadır. Baby adlı genç kız ise Johnny’ye âşık olur ve aralarında başlayan yakınlaşma ile birlikte dans etmeye başlarlar. 80’li yılların önemli filmlerinden bir tanesidir.

9. Forgetting Sarah Marshall – Aşkzade-2008 – IMDb:7,2

Tatil Filmleri 9
Peter, mütevazı bir müzisyendir. Sevgilisi Sarah’tan ayrıldığı için bir kaçamak yapmak ister ve bunun içinde Hawaii’ye gider. Tatil için gittiği yerde Sarah’ın sevgilisini görünce kıskançlık krizlerine girer ve resepsiyonda çalışan kızla yakınlaşma planı kurar.

8. Vicky Cristina Barcelona – Barselona Barselona – 2008 – IMDb:7,4

Tatil Filmleri 8
Woody Allen imzası taşıyan film, ilişkileri ve kadın erkek gerilimlerini izleyiciye aktarıyor. Filmde Vicky ve Cristina’nın Barselona’da geçirdikleri yaz tatili anlatılıyor. İkili bu yolculukta karşılarına çıkacak olan gizemli İspanyol sanatçıdan etkilenecektir.

7. American Graffiti – Gençlik Yılları – 1973 – IMDb:7,5

Tatil Filmleri 7
Bir grup lise öğrencisi mezun olduktan sonra eğlenmek isterler. Bunun içinde gece partisi düzenlerler. Steve ise ertesi gün üniversiteye gidecektir. Ancak o gitmeden önce son bir sokak yarışı yapılmak istenir. Bu sefer karşısına çıkan kişi ise 55 Chevy’e sahip olan Bob Falfa’dır. Üniversiteye gittikten sonra ise arabasını emanet ettiği en yakın arkadaşı motorundan kurtulacak ve onun yerine yarışlara katılacaktır.

6. Deliverance – Kurtuluş – 1972 – IMDb:7,7

Tatil Filmleri 6
Dört arkadaş eğlenmek ve birazda macera yaşamak için kanoları ile beraber Georgia Nehri’ne gelirler. Ancak köyün yerlileri ile dalga geçen bir tutum takındıkları için köylüler onlara unutamayacakları bir senaryo hazırlayacaklardır.

5. Dazed and Confused – Genç ve Heyecanlı – 1993 – IMDb:7,7

Tatil Filmleri 5
Amerika’nın Texas eyaletinin küçük ir kasabasında geçen film, çılgın ve eğlenceli gençlerin hayatlarına göz atıyor. 1976 yılına ait olan film size farklı duygular yaşatmayı başarıyor.

4. Do the Right Thing – Doğruyu Seç – 1989 – IMDb:7,9

Tatil Filmleri 4
New York Brooklyne’de yılın en sıcak günlerinden bir tanesi yaşanmaktadır. Mahallede sadece bir DJ ve bir Koreli çifte ait olan dükkan bulunur. Bunun dışında ise köşe başında bir pizzacı servis hizmeti sunmaktadır. Bu pizzacı, Mookie ve iki oğlu tarafından işletilmektedir. Zenciler ise neden burada hep beyazların olduğunu merak eder ve isyan başlatırlar. Ancak sıcak havalar herkesi germiştir ve olaylar kontrolden çıkmaya başlar.

3. Little Miss Sunshine – Küçük Gün Işığım – 2006 – IMDb:7,9

Tatil Filmleri 3
Uzaktan bakıldığı zaman gayet normal duran sıradan Hover ailesi, sıradan Amerikan ailelerinden bir tanesidir. Ancak aile üyelerinin birbirileri ile zıtlaşmaları ve çatışmaları bu işin hiçte dışarıdan göründüğü gibi olmadığını gösterir. Ailenin küçük kızının tek hayali ise kıtanın diğer ucunda düzenlenecek olan güzellik yarışmasına katılmaktır. Bunun için de tüm aile bir minibüse binerek yolculuğa çıkarlar. Bu yolculuk onlara aile olmanın ne demek olduğunu gösterecektir.

2. Jaws – 1975 – IMDb:8,0

Tatil Filmleri 2
Küçük bir ada olan Amity’i küçük obur bir köpek balığının ziyaret etmesi ile birkaç ölüm yaşanır. Belediye başkanının karı ve turizmi ön plan tutması nedeniyle bu olay gizli tutulur. Ancak bir gün bir çocuğun ölümü gerçekleştiğinde ise tüm olaylar gün yüzüne çıkmaya başlayacaktır.

1. Hababam Sınıfı Tatilde – 1978 – IMDb:8,8

Tatil Filmleri 1
Unutulmaz Hababam Sınıfı serisinin devamı olan film, Hababam Sınıfı’nın çıktığı tatili konu ediniyor. Yeşilçam ve Türk sinemasının efsaneleri arasında girmeyi başaran filmde Kemal Sunal, Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen gibi Türk sinemasının duayen isimleri bulunmaktadır.

Bonus 1: EuroTrip – Avrupa Muhabbeti – 2004 – IMDb:6,6

EuroTrip

Bonus 2:Şans Kapıyı Kırınca – 2005 – IMDb:6,5

Şans Kapıyı Kırınca

Size Farklı Heyecanlar Katacak Olan Tatil Filmleri Listemize YORUM yapabilir yahut EMOJİ ile tepki verebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *