Tatlım Tatlım Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yılmaz Erdoğan’ın kaleme aldığı “Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar” isimli kitaptan uyarlanan ve 2007 yılında seyircisiyle buluşan “Haybeden Gerçeküstü Aşk” adlı iki kişilik oyun Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağı’ın muhteşem oyunculuğuyla yıllarca kapalı gişe oynayarak hatırı sayılır bir seyirci kitlesinin beğenisini kazanmıştı. Yılmaz Erdoğan’ın oyunu bu sefer de beyazperdede hayranlarıyla buluşuyor.

Tatlım Tatlım Filminin Konusu:

Bir partide tanışan 4 çiftin hikâyesinin anlatıldığı filmde, izleyiciler kadın erkek ilişkilerine dair detayları Yılmaz Erdoğan’ın mizahi anlatımıyla izleme şansını yakalıyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini Yılmaz Erdoğan’ın üstlendiği filmde oyuncu kadrosunda son yıllarda ülkemizde hayli başarılı olmuş genç yetenekleri görüyoruz. Filmin bayan kadrosuna baktığımızda Gupse Özay, Büşra Pekin, Aylin Kontente ve Şebnem Bozokluyu görüyoruz. Filmin erkek tarafında ise Bülent Emrah Parlak, Çağlar Çorumlu, Serkan Keskin ve Fatih Artman’ı izleme şansı yakalıyoruz.
Yılmaz Erdoğan’ın muhteşem senaryosu ve yönetmenliği ile genç yeteneklerin başarılı performansı birleşince ortaya başarılı bir film çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yapımı BKM’nin üstlendiği filmde kadın ve erkek ilişkilerinin her aşamasını bu dört çiftin yaşadıkları üzerinden izlemenin seyirciyi çok eğlendireceğinden eminiz.

Tatlım Tatlım Filminin Karakterleri:

 

Gupse Özay:


Ülkemizin son dönemlerde yetiştirdiği önemli kadın komedyenlerinden olan Gupse Özay, 1984 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Gupse Özay’ın “Yalan Dünya” isimli dizide canlandırdığı “Nurhayat” karakteri ile adını duyurduğunu söyleyebiliriz. Ardından Deliha, Küçük Esnaf sinema filmlerinde rol almıştır.

Büşra Pekin:


Güzel oyuncu, 1982 yılında Suudi Arabistan’da dünyaya gelmiştir. Daha sonra ailesiyle İzmir’e yerleşen Pekin, İzmir Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Kadın cephesinin bir diğer karakterini canlandıran Büşra Pekin, BKM Mutfak ekibinin hayata geçirdiği “Çok Güzel Hareketler Bunlar” isimli televizyon programında adını geniş kitlelere duyurmayı başardı. Ardından birçok başarılı yapımda boy gösteren oyuncunun ilerleyen yıllarda da başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettireceğini söyleyebiliriz.

Aylin Kontente:


Şu sıralar Show TV ekranlarında boy gösteren “Güldür Güldür Show” isimli programda rol alan Kontente, birçok sinema ve televizyon projesinde rol almıştır. Tatlım Tatlım filminde oyuncu sevimli çiftlerimizden birinin sevgilisi olarak seyircisiyle buluşuyor.

Şebnem Bozoklu:


1979 yılında dünyaya gelen Şebnem Bozoklu tiyatro ve sinema eğitimi alarak kendisine bu alanda bir kariyer çizmiştir. Canım ailem dizisindeki rolüyle şöhreti yakalayan Bozoklu, birçok projede başarıyla yer almıştır.

Bülent Emrah Parlak:


BKM’nin sanat dünyasına kazandırdığı yeteneklerden biri olan Bülent Emrah Parlak 1979 yılında dünyaya gelmiştir. Oldukça yetenekli oyuncu filmde olaylara erkekler penceresinden bakmamızı sağlayacak karakterlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Çağlar Çorumlu:


1977 yılında dünyaya gelen oyuncu, “Yedi Numara” isimli diziyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Daha sonra birçok projede kendine yer bulan oyuncu son olarak “Güldür Güldür Show” isimli programda görev almıştır. Oyuncunun “Tatlım Tatlım” filmi için çok isabetli bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.

Serkan Keskin:


Onu birçoğumuz “Leyla ile Mecnun” dizisinin “İsmail Abi”si olarak biliyoruz. Serkan Keskin sürdürmüş olduğu başarılı sanat hayatının yanı sıra “Leyla The Band” isimli müzik grubunun da bas gitaristliğini yapmaktadır. Filmde oyuncuyu erkeklerin davranışlarını inceleme fırsatı bulabileceğimiz bir rolde görüyoruz.

Fatih Artman:


Behzat Ç. Karakterinin Harun’u Fatih Artman, 1988 yılında doğmuştur. Tiyatro ve sinema deneyimi olan oyuncu en son gene bir Yılmaz Erdoğan filmi olan “Ekşi Elmalar” filminde rol almıştır.

Tatlım Tatlım Filmi Detay:

Senarist: Yılmaz Erdoğan
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Oyuncular: Büşra Pekin, Aylin Kontente, Gupse Özay, Şebnem Bozoklu, Bülent Emrah Parlak, Çağlar Çorumlu, Serkan Keskin, Fatih Artman
Yıl:2017
Tür: Romantik, Komedi
Ülke: Türkiye
Süre:131 Dakika

Tatlım Tatlım Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *