Terra Nova Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

26 Eylül’de FOX kanalında izleyicilerin karşısına çıkan Terra Nova, yüzeysel bir şekilde tarif edilirse “dinozorlu bilim kurgu dizisi” olarak tanımlanabilir. Yılın iddialı yapımlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkan Terra Nova ilk bölümündeki ispiyonlar içeren tanıtımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Dizi şuan yayında olmasa da yayında olduğu zamanlarda tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Terra Nova Konusu:

Günümüzden daha uzak bir zaman olan 22. Yüzyılın başlarıdır. Artık dünya yavaş yavaş son anlarını yaşamaya başlar. Özellikle hava kirliliği başta olmak üzere taze meyve ve sebze sıkıntısı yaşanmaya başlar. Doğal yaşam kaynakları sıkıntılı olduğu için dünya hükumetleri 2 çocuktan fazlasına izin vermez. Hava kirliliği her geçen gün arttığı için dışarıya çıkan insanların maske takması gerekir.

Dünya yaşanan bu sıkıntıyı ise farklı bir zaman dilimine seyahat ederek atlatmayı düşünür. Bunun içinse 85 yıl öncesine yani Terra Nova’ya seyahat edilecektir. Bu seyahat için seçilecek kişiler dinozorların olduğu çağda yaşama fırsatını elde edeceklerdir.

Polis memuru olan Jim, hükumet yasaklamasına rağmen üçüncü bir çocuğa sahiptir ve bunu saklamıştır. Bu ortaya çıktığı zaman hapse atılır ve üçüncü çocuğu olan Zoe’de her yerde aranmaya başlar. Jim’in Eşi ise Terra Nova’ya yolculuk yapacaklar arasına seçilmiştir. Ancak bunu yaparken aynı zamanda hapse atılan eşini ve 3 çocuğunu da yanında götürmek ister. Bunu gerçekleştirmek içinse ilk olarak eşini hapisten kaçırması gerekir. Ayrıca kızı Zoe’yi de bir şekilde saklaması gerekmektedir. Tüm bunlarla beraber macera da başlamış olur.

Terra Nova Dizisindeki Karakterler (Oyuncular) :

Jim (Jason O’Mara) :


Karmaşık bir geçmişe sahip olan dizinin fedakâr babası olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda dizinin başkarakteri olma özelliğine de sahiptir.

Elisabeth (Shelley Conn) :


Dizide anne rolü ile karşımıza çıkan başarılı oyuncu aynı zamanda dizide başarılı bir doktor rolünü de canlandırıyor.

Josh (Landon Liboiron) :


Ailenin ergen ve pek asi olan çocuğu. Dizideki hemen hemen her karakter sinir bozucu bir özelliğe sahip olsa da ailenin ergen çocuğu diğer karakterlerden daha farklı bir yapıya ve özelliğe sahip.

Maddy (Naomi Scott) :


Evin 16 yaşındaki kızı Maddy, çalışkan ve zeki kişiliği ile dikkat çekiyor. Her ne kadar karakteri canlandıran kişi kariyeri ile çok fazla gelecek vaat etmese de dizideki karakter oldukça parlak geleceği ile dikkat çekiyor.

Komutan Nathaniel (Stephan Long) :


Avatar filminde de karşımıza çıkan Stephan Long, bu sefer Terra nova dizisi ile karşımıza çıkıyor. Canlandırdığı Komutan Nathaniel rolü ile dizide çok nadir sevebileceğiniz karakterlerden bir tanesi olmayı başarmıştır.

Skye (Allison Miller) :


Dizideki tanıdık oyunculardan bir tanesi olan Allison Miller daha önce oynadığı Kings dizisinde de başarılı rolü ile dikkat çekmişti. Terra Nova dizisinde ise Skye adlı sevecen bir karaktere hayat vererek izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Terra Nova Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *