The 100 7.Sezon Ne Zaman? (Final)

0/5 Votes: 0
Report

Description

The 100 Dizisi Hakkında

Kass Morgan’ın kitabından uyarlanan The 100 dizisinde kıyamet sonrasında yaşanılanlar anlatılmaktadır. Aksiyon ve macera tutkunlarının büyük beğeni ile izlediği dizi, ilk kez 19 Mart 2014 tarihinde başlamıştır. Jason Rotherberg tarafından sinemaya aktarılmış bir ABD yapımıdır. Nükleer savaşın dünyayı yok etmesinden sonra, uzay gemisi 100 kişiyi almak için geri gelir. Dünyanın yaşanılır bir yer olup olmadığını test edecek 100 mahkum çocuk uzay gemisiyle yola çıkarlar.

Onları alarak dünyaya getirecek ve böylelikle yaşam mücadelesi başlamış olacaktır. 100 kişinin hepsi çocuklardan oluşmaktadır. Dünyaya iner inmez aralarında çatışmalar başlamıştır bile. Dünya, uzay istasyonu Ark’taki gibi değildir. Ark’ın komutanı Chancellor Thelonious Jaha dır. Councillor Marcus Kane uzay istasyonunu koruyanlar arasında bulunmaktadır. Abigail Griffin Ark’ta doktor olarak görev yapmaktadır.

The 100 Konusu Nedir?

Dünyanın radyasyondan sonra yok olmasıyla, insanlığın soyu tükenmesin diye hayatta kalanlar arasından seçilen 100 mahkum çocuğun uzay mekiği ile dünyaya gönderilerek hayatta kalma mücadelesini anlatmaktadır. Ark adındaki uzay gemisinde 2000 kişi yaşamaktadır. Geminin yöneticisi de bulunmaktadır. Bu yönetici kararları vermekte ve uymayanlara ceza uygulamaktadır.

Uzay gemisi içerisindeki havayı, suyu ve yiyecekleri idareli kullanmak gerekmektedir. Herkesin birden fazla çocuğa sahip olması yasaklanmıştır. Ama bütün bu bulunmuş olan çözümlere karşı Ark’da hava ve su azalmıştır. Buna bir çözüm bulunması gerekmektedir. Yönetici ve konsey üyeleri bu duruma el koyarak bir çare düşünürler ve olaylar böylelikle başlamış olur.

Dünyaya gönderilmek için bir ekip oluşturulur. Hapis hükümlü kişilerden oluşmuş olan 100 çocuk görevlerini yapmak için dünyaya dönerler. Dünyaya dönen çocuklar, farklı yaşam şekilleri içerisine girmiş olmakla beraber yaşadıkları mücadeleler ve macera dolu anlar böylelikle başlamış olmaktadır. Çocukların yaşam fonksiyonları da Ark gemisinden kontrol edilecektir.

The 100- 7. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Geçtiğimiz sene 6. Sezonu gösterilen dizinin yeni bölümlerinin ne zaman başlayacağına dair meraklı sorular diziyi sevenler ve takip edenler bakımından merak edilmektedir. Bilim kurgu sevenleri fazla merakta bırakmamak adına dizinin 2020 yılının ilkbahar aylarında başlayacağı haberini vermek isteriz.

Diziyi takip edenler için de üzücü bir haberi sizinle paylaşmak istiyoruz. Bu sene yani 7. Sezonda dizinin final yapacağı da açıklanmış bir haber olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizinin yaratıcısı olan Jason Rotherberg ile yapılan söyleşi sonrasında, dizinin tadı kaçmadan sonlandırılmasından yana olduğunu sevenlerine açıklamış bulunmaktadır. Bu da gösteriyor ki sevilen bilim kurgu dizisi The 100, bu sene son sezon olarak izleyicisinin karşısına çıkacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *