The Affair Dizisi Konusu ve Oyuncuları – Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Netflix’in uzun soluklu dizilerinden bir tanesi olan The Affair, 2014 yılında başladığı serüvenine gelecek yayın döneminde de 5. sezonu ile devam etmeyi planlıyor. Hagai Levi ve Sarah Treem iş birliğinde üretilen The Affair dizisi, yayımlanan ilk sezonu ile birlikte En İyi Televizyon Dizisi ve Drama dallarında kazandığı Altın Küre ödülünün ardından uzun yıllar ilgiyle takip edileceğinin sinyalini vermişti.

Şaşırtıcı ve çapıcı hikayesiyle dikkatleri üzerinde toplayan dizideki yüksek oyunculuk performansları da izleyenleri ekrana kilitliyor. Dizinin başrollerini Dominic West, Ruth Wilson ve Maura Tierney paylaşıyor. Genç ve dinamik oyuncuların yanı sıra usta isimlerin de rol aldığı dizinin kadrosunda Joshua Jackson, Julia Goldani Telles, Jake Siciliano ve Jadon Sand gibi isimler göze çarpıyor.

Affair Ne Demek?

Drama ve gizem türünün başarılı bir örneği olan The Affair dizisinin konusu; kadın erkek ilişkilerinin çarpıcı parametreleri ve dinamikleri üzerine kurulu. Dizinin ismi de Türkçeye “ilişki” şeklinde çevriliyor. Dizideki ilişki hikayeleri, her bir karakterin gözünden farklı bir bakış açısıyla anlatılmaya çalışılıyor. Buna bağlı olarak her insanın ilişkideki reaksiyonlarının farklılığına vurgu yapan dizinin adına, hikayedeki bu derinliğe bağlı olarak daha farklı anlamlar yüklenebilir.

The Affair Dizisi Konusu

The Affair, sahildeki bir tatil kasabasında karşılaşan Noah ve Allison’un yasak aşkını konu ediniyor. Dizi bu bakımdan bir sadakatsizlik hikayesi gibi gözükse de konu aslında ilişkilerin varoluş mücadelesi ve evliliğin sorunsalları üzerinden ilerliyor. Dizide, iki evli çiftin bir anda bozulan düzenlerinde yeşeren yepyeni bir aşk, tüm karakterlerin gözünden ayrı ayrı anlatılıyor.

Yasak aşk ile başlayan dizinin öyküsüne ilerleyen zamanlarda cinayet gibi kavramlar da dahil oluyor. Hangi karakterin nasıl öldüğü gizemini korurken Noah ve Alison kendilerini kaosun göbeğinde, çıkmazlarına cevap ararken bulduğunda; dizi izleyenler açısından bambaşka bir boyut kazanarak daha da ilgi çekici bir hal alıyor.

The Affair Karakterleri / Oyuncuları

Noah Solloway – Dominic West

Helen ile evli, 4 çocuk babası olan Noah, Brooklyn’deki bir devlet okulunda öğretmenlik yapmaktadır. Aynı zamanda ikinci sınıf bir yazardır. Çocuklarıyla çok zorda kalmadıkça ilgilenmez, karısına karşı tutkusunu kaybetmiş olması sebebiyle mutsuz bir evliliğin içerisinde kendisini hapiste hissetmektedir. Kendi isteklerini her zaman ön planda tutan Noah’ın en büyük hayali, bütün dünyada ünlenen bir roman yazmaktır.

Noah Solloway karakterine hayat veren Dominic West, 15 Ekim 1969’da Sheffield’de doğdu. The Wire, The Hour, Burton & Taylor gibi başarılı projelerde rol aldı.

Alison Bailey – Ruth Wilson

Alison, Cole ile evlidir. 2 yıl önce çocuklarını kaybeden çiftin evliliği bu olaydan sonra Alison için büyük bir çıkmaza girer. Alison çocuğunu kaybetmenin acısını ve çocukluğundan beri annesi ile olan kötü ilişkisinin etkilerini aynı anda yaşamaktadır. Travmatik günler Alison’u iyice depresyona sokmuş, kocası Cole’dan gittikçe uzaklaşmasına neden olmuştur. Montauk kasabasındaki bir lokantada garson olarak çalışan Alison’un hayatı, lokantaya müşteri olarak gelen Noah ile karşılaşmasının ardından değişir.

Alison Bailey karakterine hayat veren Ruth Wilson,13 ocak 1982 yılında Ashford’da doğdu. Mrs. Wilson, Saving Mr. Banks, Jane Eyre, His Dark Materials, The Little Stranger ve Locke gibi başarılı yapımlarda rol aldı.

Helen Solloway – Maura Tierney

Noah ile evli olan Helen 4 çocuk annesidir. Eşini ve çocuklarını çok seven Helen, sempatik, sevecen ve affedici bir karaktere sahiptir. Brooklyn’de bir hediyelik eşya dükkanı işleten Helen’in babası oldukça ünlü bir yazardır. Noah ile yaptıkları evlilikte babasının payı büyüktür.

Maure Tierney, 3 Şubat 1965 yılında Boston’da doğdu. Tierney News Radio, Scotland, Dead Women in Lingerie yapımlarda rol aldı.

Cole Lockhart – Joshua Jackson

Cole, Alison ile evlidir ve erkek kardeşleriyle birlikte aile çiftliğinde çalışmaktadır. Çocuğunu kaybetmenin üzüntüsünü derinden hisseden Cole, yaşadığı travmayı eşine göre daha iyi yönetmektedir. Karısını, ailesini ve çalıştığı çiftliği çok seven Cole, vefalı ve merhameti yüksek bir adamdır.

Joshua Jackson, 11 Haziran 1978 yılında Vancouver’da doğdu. Dawson’s Creek projesi ile ünlenen Jackson, When They See Us, Fridge, The Mighty gibi yapımlarda başarılı performanslar sergiledi.

Whitney Solloway – Julia Goldani Telles

Whitney, Helen ve Noah’ın en büyük kızıdır. Babasının Alison ile ilişkisini öğrendiğinde çok büyük tepki göstermiş, bu ilişkiyi kabullenememiştir.

Julia Goldani Telles, 18 Mart 1995 yılında Los Angeles’ta doğdu. Güzel oyuncu Bunheads, Any Other Friday, Nurse Jackie, Most Likely To Murder ve The Wild gibi projelerde rol aldı.

The Affair Kaç Sezon?

Dizi çoğunlukla Long Island’daki Montauk adlı küçük sahil kasabasında geçiyor. İzleyicinin yönünün bazı bölümlerinde Brooklyn’e kaydırıldığı The Affair, her sezonu 10 bölüm olmak üzere 4 sezondan oluşuyor. 5. sezonu için onay alan dizinin bölüm süreleri ise 45-50 dakika arasında değişiyor. Öte yandan yakın zaman içerisinde ekrana gelecek 5. sezonun final sezonu olacağı da dizinin ekibi tarafından açıklandı.

The Affair IMDb Puanı ve Yorumları

IMDb kullanıcılarının yaptığı değerlendirmeler sonucunda 10 üzerinden 8 puana sahip olarak sıralamalarda kendine üst sıralarda yer edinen The Affair dizisinin yorumları da oldukça dikkat çekici. Özellikle aynı olayın 4 ana karakterin bakış açısı ile anlatılmasına vurgu yapan kullanıcılar dizinin bu kadar ilgilerini çekmesine sebep olarak hikayenin çarpıcılığını gösteriyor.

TAGS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *