The Age of Shadows (Karanlık Görev) Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Güney Kore sinemasının önemli yapıtlarından birisi olan The Age of Shadows filminin yönetmeni Kim Jee-Woon, bu eser ile 53. Grand Bell Ödülleri’nde, En İyi Sanat Yönetmeni ödülünü almaya hak kazanmıştır. Ünlü yönetmen, Kıyamet Kitabı, Geçit Yok ve Şeytanı Gördüm filmlerindeki başarılarından sonra, bu filmde polisiye ile tarihi birlikte kullanarak farklı bir yapımı Güney Kore sinemasına kazandırmıştır. Dram, aksiyon ve tarih türlerinde çekilmiş olan bu film Eylül 2016 tarihinde gösterime girmiştir. Filmde, Güney Kore’nin Japonya sömürgesi zamanlarını yaşarken, Japonya’ya karşı olan Kahramanlık Kolordusu isimli bir grubun mücadele uğruna yaşadıklarını anlatmaktadır. Kahramanlık Kolordusu, Güney Kore’nin yeniden bağımsız olabilmesi için şiddete dahi başvurmakta ve büyük bir mücadele vermektedir. Filmin genelinde de, Güney Kore’nin Japonya işgalinde olduğu senelerde milliyetçi Korelilerin planlarına ve Korelilerin peşinde olan Japonlara odaklanma söz konusu. Filmin senaristleri Lee Ji-Min, Park Jong-Dae ve Kim Jee-Woon, birkaç yılda hikayeyi tamamlamıştır.

The Age of Shadows (Karanlık Görev) Filminin Konusu:

Güney Koreli ve başarılı bir polis olan Lee Jung-chool (Song Kang-ho), sömürge için saldırıda olan Japonya ülkesine olan direniş hareketi için Kahramanlık Kolordusu’nun peşine düşmüş ve suçlu oldukları için yakalamayı amaçlamıştır.. Ancak zaman geçtikçe Lee, kendi halkı için mücadele eden bu grubun aslında, Japonlar’ın kötü emellerine karşı doğru bir amaçta olduğunu fark edecek ve yardımcı olmak isteyecektir. Hem en yakın arkadaşı hem de direnişçilerden birisi olan Kim Jan-ok’un (Park Hee-soon) ölümünden sonra ise, artık intikam da işin içerisine girecektir. Büyük direnişin lideri olan Che-san (Lee Byung-hun), Lee desteği ile birlikte direnişi büyütmeye ve zaferle sonuçlandırmaya yemin edecektir. Artık Lee ve direnişçiler ile birlikte, Japonya’ya karşı sömürgeyi engelleyecek büyük bir mücadele planı başlar. Lee hem polis ekibine hala görevini yapıyormuş gibi görünecek hem de direnişçilerin ilerleyebilmesi için yardım edecektir. İşi her zamankinden daha zordur. Görevi ile direnişçiler arasında sık sık gidip gelse de, haklının yanında olmaktan vazgeçmeyecektir.

The Age of Shadows (Karanlık Görev) Ana Karakterleri / Oyuncuları:

 

Lee Jeong-chool (Song Kang-ho):

Güney Koreli bir polis. Her zaman görevini olması gerektiği gibi gerçekleştirmeye alışmış bir polis memuru olarak, kendisini büyük bir direnişin içerisinde bulacaktır.

Kim Woo-jin (Gong Yoo):

Lee’nin en yakın arkadaşıdır ve en eski direnişçilerden birisidir. Sıklıkla arkadaşına da bu direnişin haklılığını anlatacaktır.

Che-san (Lee Byung-hun):

Kahramanlık Kolordusu adlı grupta direnişçilerin lideridir. Bütün amacı Japon sömürgesini engellemek ve ülkesinin yeniden özgürlüğe kavuşmasını sağlamaktır. Bu yolda gerekirse şiddete başvurmaktan da asla çekinmemektedir.

The Age of Shadows (Karanlık Görev) Detay:

Yönetmen: Kim Jee-woon
Oyuncular: Song Kang-ho, Gong Yoo, Han Ji-min, Shin Sung-rok ve Shingo Tsurumi
Filmin Türkçe Adı: Karanlık Görev (Gölgeler Çağı)
Tür: Gerilim ve Korku
Ülke: Güney Kore
Süre: 140 dakika

The Age of Shadows (Karanlık Görev) Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *