The Big Bang Theory Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

The Big Bang Theory Genel Bilgi: The Big Bang Theory (TBBT), 24 Eylül 2007 Pazartesi günü Amerikan CBS kanalında yayınlanmaya başlayan sitcom (durum komedisi) türünde bir televizyon dizisidir. 2007 yılından bu ayana aralıksız devam eden dizi şu anda 10 sezonundadır. 10. Sezonun 4.bölümü malum sitelerde seyre açıktır ve sezonun 5 bölümü için geri sayım başlamıştır. The Big Bang Theory ülkemizde bir dönem yayın yapan CNBC e kanalında yayınlanmış ve tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük beğeni kazanmıştır. The Big Bang Theory dizisini 10 yıldır takip eden büyük ve sadakar bir fan kitlesi bulunmaktadır. The Big Bang Theory dizisi ülkemizde hala takip eden dizinin Türkiye fanları ekşi sözlük, facebook, twitter vb. sosyal medya mecralarında The Big Bang Theory hakkında düşüncelerini büyük bir içtenlikle dile getirmekte ve The Big Bang Theory dizisine ait fotoğrafları, videolarla birlikte görsel, işitsel, yazınsal paylaşımlarda bulunmaktadırlar. Chuck Lorre ve Bill Prady tarafından proje geliştirimi yapılan ve senaryosu kaleme alınan The Big Bang Theory dizisi iki üstün zekalı ev arkadaşının hayatına odaklanmaktadır. Leonard Leakey Hofstadter (Johnny Galecki) ve Sheldon Lee Cooper (Jim Parsons) adında fizikle uğraşan asosyal tiplerdir ve aynı zamanda ev arkadaşıdırlar. Bir gün hayatlarına bodoslama dalan kendilerinin tam zıttı genç ve seksi bir kadın -Penny (Kaley Cuoco)- onlarda ”büyük bir patlama”ya sebebiyet verecektir.

The Big Bang Theory Detaylı Künye:

the-big-bang-theory
Proje Tasarımı: Chuck Lorre, Bill Prady
Dizi Türü: Sitcom (Durum Komedisi)
IMDb Puanı: 8,4
Yapım Yılı: 24 Eylül 2007
Toplam Sezon: 10. Sezonu ile devam etmektedir.
Yayınlandığı Ülke: Amerika
Yayınlandığı Kanal: CBS

The Big Bang Theory Oyuncuları:

the-big-bang-theory-oyunculari
Leonard Leakey Hofstadter (Johnny Galecki), Sheldon Lee Cooper (Jim Parsons), Penny (Kaley Cuoco), Howard Wolowitz (Simon Helberg), Rajesh Ramayan Koothrappali ( Kunal Nayyar), Leslie Winkle (Sara Gilbert), Bernadette Rostenkowski (Melissa Rauch), Amy Farrah Fowler (Mayim Bialik)

The Big Bang Theory Oyuncu Tanıtımı:

Leonard Leakey Hofstadter (Johnny Galecki): Deneysel fizikçi ve Sheldon Lee Cooper (Jim Parsons)’un ev arkadaşıdır.
Sheldon Lee Cooper (Jim Parsons): Teorik fizikçi ve Leonard Leakey Hofstadter Johnny Galecki’nin ev arkadaşıdır.

Penny (Kaley Cuoco): Leonard Leakey Hofstadter (Johnny Galecki) ve Sheldon Lee Cooper (Jim Parsons)’un genç, seksi ve sarışın karşı komşuları. Penny (Kaley Cuoco) garsondur ve oyunculuğa heveslidir.

The Big Bang Theory Konusu:

the-big-bang-theory-konusu
ABD’nin Kaliforniya Eyaleti, Pasadena şehri… Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde görev alan üstün zekalı iki fizikçi aynı zamanda ev arkadaşıdırlar. Bu yüksek IQ’lu fizikçi ev arkadaşlardan deneysel fizik ile meşgul olan Leonard Hofstadter (Johnny Galecki) teorik fizik ile meşgul iken Sheldon Cooper (Jim Parsons)’dır. Bu iki kafadar ev arkadaşı kendi hallerinde bilim ile haşir neşir bir şekilde yaşarken günlerden bir gün karşı dairelerine sarışın bir afet Penny (Kaley Cuoco) taşınır. Bu yeni komşuları sarışın afet garsonluk yapmaktadır ve oyunculuğa heveslidir. IQ’su bizimkilerin uzağından bile geçmeyen Penny (Kaley Cuoco), sosyal yaşantı olarak da kafadarın akıllarının alamayacağı bir sevidedir. İşte The Big Bang Theory dizisi ilk sezonuna böyle merhaba demiş ve aradan geçen 10 sezonda derenin altın çok sular geçmiştir.

The Big Bang Theory Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *