The Crown Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dünyanın en popüler dizi yayıncıları arasında yer alan Netflix, yepyeni bir dizi ile izleyicilerinin karşısına çıkıyor. The Crown 4 Kasım 2016 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlayacaktır. İlk sezonunun 10 bölüm süreceği açıklanan dizinin her bölümü yaklaşık 60 dakika sürecektir. Tarihi unsurlarını bünyesinde barındıran bu biyografik yapım, en yüksek bütçeyle çekilen yapımlar arasında yer alıyor. Peter Morgan tarafından oluşturulan dizinin senaryosu da Peter Morgan’a aittir. Dizinin yönetici yapımcıları ise Philip Martin, Benjamin Caron ve Julian Jarold’dur.

The Crown Konusu:

the-crown-konusu
The Crown dizisinde 1947 yılında savaştan yeni çıkan İngiltere’de Buckingam Sarayı’nda yaşanan olaylar konu ediniliyor. Son dönemlerin en etkili simaları arasında yer alan Kraliçe II. Elizabeth’in yaşadığı olaylar çarpıcı bir şekilde ekranlara gelecek. Sarayda yaşanan entrikalar, aşklar ve İngiltere’nin siyasi hayatına yön veren olaylar izleyicilere aktarılacak.

the-crown-afisi
The Crown dizisi sadece Buckingham Sarayı değil aynı zamanda 10 Downing Street içerisinde yaşanan olayları da ekranlara getirecek. Son derece önemli bir kadro ve güçlü bir bütçeyle yola çıkacak olan The Crown dizisinde olayların geçtiği dönemin mükemmel bir şekilde yansıtılması amaçlanıyor. İzleyicilerin büyük bir merakla beklediği yapım, dünyanın birçok yerinde heyecanla takip edilecek gibi görünüyor.

The Crown Oyuncuları / Karakterleri:

 

Claire Foy (Kraliçe II. Elizabeth):

claire-foy
The Crown dizisinde Kraliçe II. Elizabeth karakterine ünlü oyuncu Claire Foy hayat verecek. 32 yaşındaki İngiliz oyuncu daha önce Being Human, The Promise, Upstairs Downstairs, Crossbones, Wolf Hall gibi önemli dizilerde rol almıştır. Bu yapımda oyunculuğunu ön plana çıkarma şansı bulan Foy’un göstereceği performans büyük bir merakla bekleniyor.

Matt Smith (Philip Mountbatten):

matt-smith
The Crown dizisinde Edinburg Dükü ve Kraliçe II. Elizabeth’in eşi olan Philip Mountbatten’i Matt Smith canlandıracak. Ünlü oyuncu daha önce Doctor Who, The Street, Kayıp Nehir, Terminatör: Genisys, Moses Jones gibi önemli yapımlarda rol almıştır. Başarılı oyuncu yine önemli bir performans sergileyecek gibi görünüyor.

John Lithgow (Winston Churchill):

john-lithgow
Dizide dönemin İngiltere Başbakanı olan ve tarihe yön veren isimlerden olan Winston Churchill’i tecrübeli oyuncu John Lithgow canlandıracaktır. 71 yaşındaki usta aktör daha önce Kinsey, Aşka Yolculuk, Dağcı, Yıldızlararası, Maymunlar Cehennemi: Başlangıç, Dexter gibi oldukça önemli yapımlarda yer almıştır. İki Altın Küre sahibi olan Lithgow bu rolü de mükemmel bir şekilde sunacaktır.

Jared Harris (Kral VI. George):

jared-harris
Dizide Kral VI. George rolünü oyuncu Jared Harris canlandırmaktadır. 55 yaşındaki ünlü aktör daha önce Pompei, Sylvia, Ölümcül Deney: Kıyamet, Kazara Zengin, Sherlock Holmes: Gölge Oyunları gibi önemli projelerde rol almıştır. Tecrübeli oyuncu diziye güç katacak isimler arasında yer alıyor.

The Crown dizisinde bu isimlerin haricinde Prenses Margaret rolüyle Vanesse Kirby, Kraliçe Mary rolüyle Elieen Atkins, Prens Ernst von Hannover rolüyle Daniel Betts, Patrick rolüyle James Hillier, Anthony Eden rolüyle de Jeremy Northam kameralar karşısına geçmiştir. The Tudors etkisi yaratması beklenen The Crown dizisi sürükleyici yapısıyla da izleyicileri ekranlara bağlayacak gibi görünüyor. Dizinin kaç sezon için onay alacağı konusu da ilk sezon elde edilecek başarıya göre şekillenecektir. Özellikle İngilizler diziyi büyük bir merakla beklemektedir.

The Crown Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *