The Defenders Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Marvel Sinematik Evreni’nin beyaz ekrana yaptığı sıçramanın son mahsulü olan The Defenders’ta solo dizilerinden aşina olduğumuz karakterler Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist, mistik terör örgütü El’e karşı güçlerini birleştirerek aksiyon dolu bir mücadeleye girişiyorlar. Netflix’in Yenilmezler’in televizyon versiyonu olarak tanıttığı The Defenders’ta, Marvel’ın diğer süper kahramanları dünyayı kurtarırken biraz daha yerel davranarak şehirlerini kötülerin istilasından korumaya çalışır. “Kara Gök” adlı ne olduğu bilinmeyen ancak dünyanın sonunu getireceğine inanılan silahı eline geçirmeyi başaran örgüt “El”, eskisinden çok daha güçlü bir halde New York’ta terör estiriyordu.

Başrollerinde Charlie Cox, Finn Jones, Kyrsten Ritter ve Mike Colter gibi isimlere Alien serisinden tanıdığımız, üç Oscar adaylığı bulunan usta oyuncu Sigourney Weaver da eşlik ediyor. Aksiyon ve maceranın bir an olsun dinmediği The Defenders ara ara tökezlemesine rağmen Netflix’in detaycılığı sayesinde son dönemde çizgi roman uyarlaması furyasının kaymağını yemeye çalışan diğer başarısız yapımlardan ayrılıyor.

The Defenders Konusu

defenders

Her bir kahramanın hikayesinin anlatıldığı kendi adlarını taşıyan dizilerin ardından yaratılan The Defenders, dört süper kahramanın bir araya gelerek New York’u korumak için bir takım oluşturmasını ve ortak bir düşmana karşı mücadele etmesini konu alıyor. Daredevil’ın ikinci sezonunun sonunda yaşayan talihsiz olayların sonrasında başlayan The Defenders’ta Matt Murdock, ortağı Foggy ile ayrılmış tıpkı eskiden olduğu gibi ödeme güçlüğü çeken müşterilerine avukatlık hizmeti sunar. Ancak yaşadığı trajedi sebebiyle artık kostümünü giyip geceleri çatıdan çatıya koşmayı bırakmış, Daredevil olmaktan vazgeçmiştir.

Mistik suç örgütü “El”in peşinden Kamboçya’ya giden Iron Fist ve Colleen Wing, çetenin üyeleriyle gerçekleştirdiği dövüşün ardından asıl savaşın New York’ta olacağını öğrenerek apar topar ülkelerine dönerler. Murdock’ın eski ortağı Foggy tarafından hapisten kurtarılan Luke Cage yeniden özgür kalır ancak mahallesi Harlem’de gençleri işe alarak onlara kanunsuz işler yaptıran yeni bir grubun türediğini öğrenir ve bu grubun izini sürmeye karar verir. Gamsız dedektif Jessica Jones, kocasının kaybolduğunu söyleyen bir kadın tarafından tutulmak ister. Bir şirkette mimar olarak çalışan kocası hiçbir neden yokken ortadan kaybolmuştur ve ortada ona dair tek bir iz bile yoktur.

Adamın nerede olabileceğine dair bulduğu ipuçlarını takip eden Jessica Jones, adam tarafından kiralanan bir dairenin adresini bulur. Daireye gittiğinde Jones, odaların New York’un yarısını havaya uçurabilecek kadar çok patlayıcıyla dolu olduğunu görür. Her biri kendince sebeplere ve amaçlara sahip bu başına buyruk dört karakter en başta birbirlerinden çok haz etmeseler de giderek düşmanlarının ortak olduğunu fark eder ve bu düşmanı yenmenin tek yolunun takım halinde hareket etmek olduğunu görürler.

The Defenders Karakterleri / Oyuncuları

Daredevil (Charlie Cox)

daredevil

Çocukken geçirdiği bir kaza sırasında maruz kaldığı kimyasal madde sebebiyle görme duyusunu yitiren Matt Murdock, kaybettiği gözlerinin yerine son derece güçlü işitme, koklama ve hissetme duyularına erişir. Babası bir boksör olan küçük Matt, bir gece evde babasının dövüşten gelmesini bekler ancak babası sabaha kadar eve dönmez. Mafyadan maçı kaybetmesi için para alan Jack Murdock, son anda karar değiştirir ve rakibini yere serer. Bu sebeple de mafya tarafından öldürülür. Kendisini doğururken ölen annesinden sonra babasını da kaybeden Matt tek başına kalmış ne yapacağını düşünürken, tıpkı kendisi gibi kör bir adam ona ulaşır ve güçlerini nasıl kullanacağını öğretir.

Iron Fist (Finn Jones)

ironfist

Iron Fist olmadan önce bir diğer popüler dizi Game of Thrones’ta Loras Tyrell olarak izlediğimiz Finn Jones’un canlandırdığı Danny Rand, Rand Girişim şirketinin kurucusu ve sahibi Wendell Rand’in oğludur. Danny Rand ve ailesinin içinde bulunduğu özel uçak bir seyahat sırasında Himalayalar civarında düşer. Ailesini kazada kaybeden küçük Danny bir grup keşiş tarafından bulunur. Bu keşişler K’un L’un adlı saklı bir şehrin koruyucularıdır ve Danny’i de tıpkı kendileri gibi şehrin koruyucularından biri olması için yetiştirirler. Yoğun bir eğitimin ardından Danny bir sınava tabi tutulur ve bunun neticesinde K’un L’un’ın kadim koruyucusu Iron Fist’in güçlerine sahip olur. Sonunda New York’a dönen Danny, babasının şirketini almak istediğinde hiçte beklemediği bir tepkiyle karşılaşır.

Jessica Jones (Krysten Ritter)

jessica

New York’ta Alias Investigation adlı özel bir dedektiflik bürosu açmış, sakin bir yaşam sürmeyi amaçlayan Jessica Jones geçmişte yaşadığı kötü olaylar sebebiyle post travmatik stres bozukluğundan muzdariptir. Jones, burada sakince gelen dosyaları çözmeyi amaçlasa da karşısına çıkan kötülük sonucunda saklamaya ant içtiği güçlerini her geçen gün daha da kullanmak zorunda kalacaktır. Alaycı ve birazda alkolik dedektif Jessica Jones’u canlandıran Krysten Ritter’ı dikkatli izleyiciler Breaking Bad dizisinden hatırlayacaktır.

Luke Cage (Mike Colter)

lukecage
İşlemediği bir suçtan hüküm giyen Luke Cage, hapishanede gönüllü olduğu bir deney sonucunda insanüstü fiziksel güce sahip olur ve derisi neredeyse yok edilemez hale gelir. Dışarı çıktıktan sonra yaşadığı yer olan Harlem’in karanlık kişiler tarafından ele geçirilip kirletildiğini gören Cage, edindiği bu güçleri mahallesini arındırmak için kullanmaya karar verir.

Elektra (Élodie Yung)

elektra

Zengin iş adamı Hugo Kostas Natchios’un kızı Elektra genç yaşta, Matt Murdock’ı da eğiten gizemli savaşçı Stick’in öğretileri altına girer. Her ne kadar Elektra son derece yetenekli olsa da Stick, kısa sürede kızın içindeki tehlikeli karanlığın farkına varır. Bu saklı okulun diğer öğretmenleri kızın öldürülmesi gerektiğine karar verse de Stick, onları ortadan kaldırıp Elektra’nın kaçmasına izin verir. Yıllar sonra üniversitede Matt Murdock ile tanışan Elektra, bu kör ve gizemli gence yoğun bir aşk duysa da onunla yakınlaşma sebebi bundan çok daha başkadır.

The Defenders Detay

Yapım Yılı: 2017

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Suç

Ülke: A.B.D.

Yaratıcılar: Douglas Petrie, Marco Ramirez

Kanal: Netflix

Süre: 60 dk

Oyuncular: Charlie Cox, Finn Jones, Krysten Ritter, Mike Colter, Élodie Yung, Sigourney Weaver, Rosario Dawson, Ramón Rodríguez, Eka Darville, Elden Henson, Jessica Henwick, Simone Missick, Rachael Taylor, Deborah Ann Woll, Scott Glenn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *