The Exorcist Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

The Exorcist, Fox tarafından yapılan ve yayınlanan bir Amerikan korku dizisidir. Konusunun çok büyük bir kısmını William Peter Blatty’nin aynı ismi taşıyan romanından alan dizi, 23 Eylül 2016’da seyircisiyle buluşmuştur. Daha önce yine aynı romandan esinlenerek çekilen bir film de mevcuttur ve konuları aynıdır. Şu ana kadar ilk sezonu yayınlanmış olan dizi, 45 dakikalık 10 adet bölümden oluşmaktadır. Jeremy Slater tarafından senaryolaştırılıp Daniel Hart tarafından yönetmenliği yapılan The Exorcist’in oyuncu kadrosunda ise Alfonso Herrera, Ben Daniels ve Hannah Kasulka gibi isimler yer alıyor.

The Exorcist Konusu:

Rance ailesi, ABD’de kendi hallerinde yaşayan bir ailedir ve normal hayatlarına devam etmektedir. Her ne kadar her şey normal seyrinde gibi gözükse de zaman içinde aile fertlerinde yaşanan değişiklikler, yavaş yavaş açığa çıkmaya başlar. Anne Angela Rance gün geçtikçe şiddetlenen kabus dolu rüyalar görmekteyken eşi Henry Rance yavaş yavaş akli özelliklerini kaybetmeye başlamıştır. Çiftin küçük kızı zamanının çok büyük bir bölümünü kendisini odaya kitleyerek geçiriyordur ve büyük kızları ise duvarların içinden garip sesler duyduğunu iddia etmektedir. Tüm bu olanlar ailede kendilerine şeytanların musallat olduğu düşüncesini oluşturur ve kendilerine yardım etmeleri için ünlü iki rahibin yardımına başvururlar. Karakter ve mesleki özellikleri birbirinden tamamen farklı olan bu iki rahibin birbirleriyle ve aileyle olan ilişkileri ise gün geçtikçe çok daha garip bir hal almaya başlayacaktır.

The Exorcist Karakterleri:

Father Marcus:


Ailenin yardımına başvurduğu papazlardan biri olan Marcus, çok zor bir çocukluk geçirmiş ve sonrasında ailesini kaybedip kiliseye verilmiştir. Katı bir insandır. Demode kilise kültürünü benimsemesinden ötürü yöntemleri, toplum tarafından pek kabul edilmez.

Father Tomas:


Ailenin bir diğer papazı olan Ortega ise Marcus’un aksine daha samimi ve hoşgörülü bir insandır. Bölgesel bir kilisede hizmet verip herkesin sevgisini kazanmıştır. Kilisenin daha çok hoşgörü üzerine ilişkiler kurması gerektiğini düşünmektedir.

Henry Rance:


Başarılı bir mühendis olan Henry, geçmişinde yaşadığı birkaç travmatik olayın etkisini çekmektedir. Mental sorunları vardır ve bu sebeple ailesine yardım edememektedir.

Angela Rance:


Aile içinde en çok problem çeken kişi olan Angela, gençlik dönemlerinde yapmış olduğu bir deneyle şeytani olayların kendisine bulaşmasına neden olmuştur. Bu sebeple sürekli kendisini suçlamaktadır.

The Exorcist Teknik Detaylar:

Başlangıç Tarihi: 23 Eylül 2016
Bitiş Tarihi: Devam Ediyor
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Televizyon: Fox
Oyuncular: Alfonso Herrera, Ben Daniels, Hannah Kasulka, Brianne Howey, Kurt Egyiawan, Alan Ruck, Geena Davis
IMDb Puanı: 8,4
Süre: 45 Dakika

The Exorcist Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *