The Expanse Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bilim kurgu dizisi sevenler için kaçırılmayacak bir dizi olma özelliğini gösteren The Expanse Dizisi hakkındaki tanıtım yazımızda The Expanse Dizisinin Konusu ve Oyuncuları hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. 200 yıl ilerideki bir gelecekte dünya nüfusu 30 milyara ulaşmış, güneş sisteminde sayısız koloniler kurulmuştur. Mars’ta, Asteroid Kuşağında ve pek çok gezegende milyarlarca insan yerleşmiştir.

The Expanse Konusu:

Canterbury bir uzay gemisidir. Yüzyıl önce Asteroid Kuşağında taşıma gemisi olarak kullanılırken şimdi su nakliyesi yapmakta, Saturn halkalarındaki buzu kolonilere dağıtmaktadır. Canterbury, yetersiz olmaları veya geçmişleri daha iyi işlere uygun olmaması gibi sebeplerle başka yerde iş bulamayanlar için bir fırsat olarak görülmektedir. The Expanse büyük ölçüde Canterbury gemisi, kabin ekibi ve bir dedektif etrafında gelişen olayları, gizemleri çözmelerini ve güneş sistemini tehlikelerden korumalarını konu almaktadır.

The Expanse Dizisindeki Karakterler (Oyuncular):

Josephus Miller:


Ceres gezegeninde doğmuş olan sert yapılı Miller bir dedektiftir. Star Helix güvenlik şirketi adına çalışmaktadır. Asteroid Kuşağındaki görevi O’na insanlığın en kötü yönlerini göstermiştir. Son işi Julie Mao isimli kayıp bir kızı bulmaktır. Kızın bulunduğu geminin parçalanmış olduğunu öğrenmesine ve patronunun artık bu işi takip etmesine gerek bulunmadığını söylemesine rağmen, Julie’ye ne olduğunu öğrenmekte kararlıdır.

James “Jim” Holden:


Rocinante gemisinin kaptanıdır. Montana doğumlu Jim, genetik havuz çocuğudur, tam sekiz tane ebeveyni vardır. Ailesi Montana’nın gelişmemiş ama bir o kadar da güvenli ortamında O’nu büyütmek isterken başarısız olurlar çünkü Jim Dünya deniz kuvvetlerine katılır. Fakat orada da kalamaz ve ordudan atılır. Önce Canterbury’de sonra da Kaptan olarak Rocinante’de çalışacaktır.

Alex Kamal:


Rocinante’de uzay gemisi pilotudur. Marsta yetişmiştir, dökülen siyah saçları, yuvarlak neşeli yüzü ve koyu kahverengi ten rengi ile Hintli olduğu anlaşılan Alex, Teksas aksanı ile dikkati çekmektedir. İyi çocuk görünümü altında, yetenek ve aklı ile tehlikeli durumlardan ekibi kurtaran gerçek bir profesyonel yatmaktadır.

Naomi Nagata:


Asteroid Kuşağında gidip gelen madencilik gemilerinde doğup büyüyen Naomi bıçak sırtında , çoğunlukla aç ve zor bir çocukluktan sonra kendini kurtarmayı başarmış ve Canterbury’ye Şef Mühendis olarak girmiştir. Model gösterilen bu başarısına rağmen gizli bir acıyı taşımakta, en yakın arkadaşlarına dahi geçmişinden söz etmemektedir.

Amos Burton:


Teknisyen olan Amos karşılaştığı insanlara fazla cüretkar görünmektedir. Yine de duygusal bir tarafı vardır. Geçmişinden hiç bahsetmez. Rahat biridir. Üstü olan Naomi ile iyi anlaşmaktadır.

Julie Andromeda Mao:


Büyük iş adamı Jules Pierre Mao’nun kayıp kızıdır.

The Expanse Dizisi Teknik Detayları:

Yapım Yılı: 2015
Tür: Bilim Kurgu – Dram
IMDb: 8,2
Yayınlandığı Kanal: SyFy
Senarist: Mark Fergus, Hawk Otsby
Süre : 42-44 dakika
Oyuncular: Thomas Jane, Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper

The Expanse Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *