The Flash Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Barry Allen isimli bir bilim adamının hikâyesini izlediğimiz The Flash, The CW televizyonu tarafından Warner Bros’a yaptırılan fakat orijinali DC Comis tarafından yazılmış olan bir süper kahraman dizisidir. Kadrosunda Grant Gusti, Danielle Panabaker, Rick Cosnett gibi isimleri bulunduran dizinin senaristliğini Greg Berlanti, Andrew Kreisberg ve Geoff Johns, yönetmenliğini ise David Nuttern ve Jesse Warn yapmaktadır. Dizi aynı zamanda kaliteli de bir yapımcı kadrosuna sahip. David Nutter, Gabrielle Stanton, Sarah Schechter, Aaron Helbing, ve Todd Helbing gibi isimler dizinin prodüksiyonundan sorumlu olarak görev alıyorlar. 3.sezonu çekilmekte olan ve her sezonu 23 bölüm olan diziye gelin hep birlikte göz atalım.

The Flash Konusu:

the-flash-konusu
Central City Polis Departmanı’nda kendi halinde çalışan bir polis memuru olan Barry Allen, STAR isimli bir labaratuvarda bir patlamaya maruz kalır ve bu patlamanın neden olduğu hava değişimlerinden dolayı oluşan şimşeklerden biri Barry’ye çarpar. Şimşek sadece Barry’ye çarpmakla kalmaz, aynı zamanda Barry’de fizyolojik birtakım değişimlere yol açar. Örneğin Barry’nin kırık kolu bir çırpıda iyileşirken, kalbi çok hızlı atmaya başlar ve anormal bir hıza sahip olur. Tüm bu doğaüstü özelliklere sahip olan Barry, bunları insanlara yardım için kullanmak isteyecektir. Her ne kadar ilk başta bu hedefini zaman zaman yerine getirebilse de daha sonraki zamanlarda bunları yapmak hiç de kolay olmayacaktır.

the-flash-oyunculari

İlk sezonunda Barry Allen’ın başına gelenleri, bu olaylara alışma sürecini ve zamanla sahip olduğu özel yetenekleri kullanma aşamalarını izlediğimiz The Flash’ta ikinci sezonda işler biraz daha karışmaktadır. Bunun sebebi ise artık bu özel güçlerini istediğince kullanamayacak olmasıdır. Earth – 2 denen ikinci Dünya’dan The Flash’ın bulunduğu Central City’ye gelen Zoom isimli karakter, The Flash ile amansız bir mücadeleye girecek ve bu mücadelede avantajlı olacaktır. Nitekim İkinci Dünya’dan gelen ve Zoom’a düşman olan bir diğer karakter Dr. Wells ise The Flash’ın yanında olacaktır. Dr. Wells’in Zoom’a düşman olma sebebi ise Zoom’un daha önce kızını kaçırmış olmasıdır.

The Flash Dizi Karakterleri:

Barry Allen – The Flash (Grant Gustlin):

the-flash-barry-allen
Cental City Polis Departmanı’nda görev alan bir komiser olan Barry, STAR Labaratuvarı’ndaki patlamaya maruz kalır ve bu olaydan sonra hayatı değişik. Patlamadan sonra süper kahramana dönüşecek ve doğaüstü özellikleriyle etrafına yardım etmeye çalışacaktır.

Iris West (Candice Patton):

the-flash-iris-west
Komiser West’in kızı olan Iris aynı zamanda Barry’nin en yakın arkadaşıdır ve Barry arkadaş olarak geçirdikleri süre boyunca Iris’e aşık olmuştur. Iris aynı zamanda Cental City Polis Departmanı’nda gazeteci olarak çalışmaktadır.

Dr. Caitlin Snow (Danielle Panabaker):

the-flash-dr-caitlin-snow
Biyoteknik uzmanı olan Caitlin, nişanlısı Ronnie Raymond’ı STAR Labaratuvarı’ndaki patlamada kaybettiğini düşünürken Ronnie daha sonra geri dönmüş ve Caitlin – Ronnie çifti evlenmiştir. 2.sezonunda Killer Frost isimli karakteri de canlandırmaktadır.

Eddie Thawne (Rick Cosnett):

the-flash-eddie-thawne
Central City’ye en son dâhil olan komiser olan Eddie, gizemli bir geçmişe sahiptir ve pek çok sır saklamaktadır. Tüm bunların yanında Komiser West ile ekip arkadaşı olsa da çeşitli sebeplerden ötürü ilk sezonun sonunda diziden ayrılmıştır.

The Flash Detay:

Başlangıç Tarihi: 7 Ekim 2014
Bitiş Tarihi: Devam Ediyor
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Televizyon: The CW
The Flash Oyuncuları: Grant Gustin Candice Patton, Danielle Panabaker, Rick Cosnett, Carlos Valdes, Tom Canagah, Jesse L. Martin ve Keiynan Londsale
IMDb Puanı: 8,2
Süre: 42 Dakika
Sezon: 3
Bölüm: 48 (69.bölümü ile 3.sezonun finalini yapacak)

The Flash Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *