Liste Film

  The Forest (Orman) Konusu ve Yorumları

  28.02.2016
  737

  The Forest (Orman) Konusu ve Yorumları isimli yazımıza geçmeden önce biraz bilgi vermek istiyoruz.Bu yazımız Emmy en iyi yeni yaklaşımlar ödülünün de sahibi ABD li yönetmen Jason Zada‘nın 2016 yapımı The Forest isimli sinema filmi hakkında olacak.YORUM kısmını kullanarak sizlerde film hakkındaki yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

  İsterseniz çok uzatmadan The Forest (Orman) filminin konusu ve oyuncuları gibi konulara geçelim.

  Japonya’daki Aokigahara Ormanı çok garip öyküsü ile tanınmaktadır. Fuji Dağı eteklerindeki bu orman intihar etmek için seçilen bir noktadır. 2010 yılında 200 kişi intihar teşebbüsünde bulunmuş, 54 tanesi ölümle sonuçlamıştır ve bu vakalar bu ormanda yaşanmıştır. Yılda ortalama 30 kişi bu ormana gelerek intihar etmektedir.
  Yüzyıllar öncesinden beri ormanda Yurei’nin (kızgın ruhlar) dolaştığına inanılır.

  The Forest
  The Forest (Orman) Filmi , bu ormanda geçmektedir. Amerikalı Sara, Japon polisinden ikiz kız kardeşinin Aokigahara Ormanına gittiğini ve ölmüş olduğunun sanıldığını bildiren bir telefon alır. Ancak Sara, ikizi Jess’in yaşadığını hissetmektedir ve Japonya’ya gider. Orman yakınlarında kardeşinin kaldığı otele ulaşır, orada tanıştığı Aiden ve Japon rehber Michi ile ormanda kız kardeşini aramaya başlar. Rehber gece bastırınca geri döner, diğer ikisi aramaya devam eder. Sara, bir Japon kız ile karşılaşır ve kız O’na Aiden’e güvenmemesini söyler ve kaçar.

  The Forest sinema
  Bu andan itibaren şüphe içindeki Sara’nın Yurei ile imtihanı başlayacaktır. Ormanda çeşitli görüntüler ve sesler O’nu takip etmeye başlayacaktır, neyin gerçek neyin hayal olduğu birbirine karışacaktır.

  Yönetmen Jason Zada, ilk filminde gerçek hikayesi ile zaten son derece gerginlik verici olan bir yer seçmiş. Bu film, korkunun bize ne yapabileceğini ve korku ile ne kadar yanlış kararlar verebileceğimizi gösteriyor. Game of Thrones yıldızı Natalie Dormer, ikiz kız kardeşleri başarı ile canlandırıyor. Beklenmedik sonu ile Orman, psikolojik öğelerin de olduğu dozunda bir korku filmi ve etkileyici bir ilk yönetmenlik denemesi sunuyor.

  Oyuncular:

  Natalie Dormer – Sara

  Natalie Dormer - Sara

  Taylor Kinney – Aiden

  Taylor Kinney - Aiden (1)

  Yukiyoshi Ozawa – Michi

  Yukiyoshi Ozawa - Michi (1)

  Ve..

  Eoin Macken – Rob
  Yûho Yamashita – Sakura
  Stephanie Vogt – Valerie

  The Forest Filmi Fragmanı:

  Teknik Detay:

  Yönetmen: Jason Zada
  Oyuncular: Natalie Dormer, Taylor Kinney, Eoin Macken, Yukiyoshi Ozawa, Stephanie Vogt
  Yapımcı: David S. Goyer, David Linde
  Senaryo: David S. Goyer, Sarah Cornwell, Ben Ketai, Nick Antosca
  Yapım Yılı: 2016
  Ülke: ABD
  Tür: Korku

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.