The Forest (Orman) Konusu ve Yorumları

0/5 Votes: 0
Report

Description

The Forest (Orman) Konusu ve Yorumları isimli yazımıza geçmeden önce biraz bilgi vermek istiyoruz.Bu yazımız Emmy en iyi yeni yaklaşımlar ödülünün de sahibi ABD li yönetmen Jason Zada‘nın 2016 yapımı The Forest isimli sinema filmi hakkında olacak.YORUM kısmını kullanarak sizlerde film hakkındaki yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

İsterseniz çok uzatmadan The Forest (Orman) filminin konusu ve oyuncuları gibi konulara geçelim.

Japonya’daki Aokigahara Ormanı çok garip öyküsü ile tanınmaktadır. Fuji Dağı eteklerindeki bu orman intihar etmek için seçilen bir noktadır. 2010 yılında 200 kişi intihar teşebbüsünde bulunmuş, 54 tanesi ölümle sonuçlamıştır ve bu vakalar bu ormanda yaşanmıştır. Yılda ortalama 30 kişi bu ormana gelerek intihar etmektedir.
Yüzyıllar öncesinden beri ormanda Yurei’nin (kızgın ruhlar) dolaştığına inanılır.

The Forest
The Forest (Orman) Filmi , bu ormanda geçmektedir. Amerikalı Sara, Japon polisinden ikiz kız kardeşinin Aokigahara Ormanına gittiğini ve ölmüş olduğunun sanıldığını bildiren bir telefon alır. Ancak Sara, ikizi Jess’in yaşadığını hissetmektedir ve Japonya’ya gider. Orman yakınlarında kardeşinin kaldığı otele ulaşır, orada tanıştığı Aiden ve Japon rehber Michi ile ormanda kız kardeşini aramaya başlar. Rehber gece bastırınca geri döner, diğer ikisi aramaya devam eder. Sara, bir Japon kız ile karşılaşır ve kız O’na Aiden’e güvenmemesini söyler ve kaçar.

The Forest sinema
Bu andan itibaren şüphe içindeki Sara’nın Yurei ile imtihanı başlayacaktır. Ormanda çeşitli görüntüler ve sesler O’nu takip etmeye başlayacaktır, neyin gerçek neyin hayal olduğu birbirine karışacaktır.

Yönetmen Jason Zada, ilk filminde gerçek hikayesi ile zaten son derece gerginlik verici olan bir yer seçmiş. Bu film, korkunun bize ne yapabileceğini ve korku ile ne kadar yanlış kararlar verebileceğimizi gösteriyor. Game of Thrones yıldızı Natalie Dormer, ikiz kız kardeşleri başarı ile canlandırıyor. Beklenmedik sonu ile Orman, psikolojik öğelerin de olduğu dozunda bir korku filmi ve etkileyici bir ilk yönetmenlik denemesi sunuyor.

Oyuncular:

Natalie Dormer – Sara

Natalie Dormer - Sara

Taylor Kinney – Aiden

Taylor Kinney - Aiden (1)

Yukiyoshi Ozawa – Michi

Yukiyoshi Ozawa - Michi (1)

Ve..

Eoin Macken – Rob
Yûho Yamashita – Sakura
Stephanie Vogt – Valerie

The Forest Filmi Fragmanı:

Teknik Detay:

Yönetmen: Jason Zada
Oyuncular: Natalie Dormer, Taylor Kinney, Eoin Macken, Yukiyoshi Ozawa, Stephanie Vogt
Yapımcı: David S. Goyer, David Linde
Senaryo: David S. Goyer, Sarah Cornwell, Ben Ketai, Nick Antosca
Yapım Yılı: 2016
Ülke: ABD
Tür: Korku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *