The Handmaids Tale 4.Sezon Ne Zaman? Fragmanı izle

0/5 Votes: 0
Report

Description

The Handmaids Tale Konusu
Erkek cinsiyetinin egemen olduğu ve totaliter bir rejime sahip toplumun yaşamış olduğu esrarengiz ve sıra dışı şeklinde de tanımlanabilecek olayların anlatıldığı TheHandmaids Tale dizisi, bir distopya örneğini konu ediniyor.

Son derece esrarengiz olayların işlenmiş olduğu dizi, Margaret Atwood’un Aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nin Gileaddistopyasının ilmek ilmek işlendiği dizide, kadınlar yalnızca doğurdukları için, neredeyse bir devlet kadar değerlidir. Ayrıca bölgede çok sayıda felaket meydana gelmekte ve doğum oranları da hayli düşmektedir. Offred ise geriye kalan son doğurgan kadındır.

Yayınlandığı Günden Beri Çok Fazla izlendi !!!
Atwood’un belki de tarihe yazılacak eserleri arasında yer alan bir hikayeyi işlediği hikayede, kadınların herhangi bir çalışma hakkının bulunmadığına ve resmen bir kadının devlete ait bir mülk gibi, hatta resmen damızlık olarak kullanıldığına dikkat çekilmektedir. Bu süreçte yaşamlarını sürdürebilmek için hayatta kalma mücadelesi veren kadınların dramatik öyküsü, Gilead adlı kurgusal ülke ile kadınların üreme amaçlı kullanılmasının ne denli insanlık dışı bir durum olduğunu da gözler önüne seriyor.

Blue Tv izleyicileri bilir
Bir komutanın evinde hizmetçi olarak çalışan Offred, bütün sorunlardan kendisini uzak tutmanın ve kendisinden zorla alınan kızının bulunmasını istemektedir. Bunun için de hayatta kalmak, onun en büyük dileklerinden biridir. Çünkü her ne olursa olsun Offred, yaşamına sadece kızı için de olsa devam etmelidir. Bu süreçte tüm hizmetçilerin karıştığı yanlış olaylardan kendisini çekmek istemekte ve bu tarz durumlarda adının anılmaması için de ciddi bir savaş vermektedir. Feminizmin gücünün başarıyla işlendiği dizide, Offred bir anne olarak yalnızca kızının peşinde olmak ve ondan koparılan kızına kavuşmanın hayalleri ile ve bir gün kavuşacağını düşünerek yaşamını sürdürmektedir.

Dizinin Oyuncu Kadrosu

Başrolde ElisabethSingleton’un yer aldığı dizide Singleton, dizinin temelini oluşturan Offred karakterine hayat vermektedir. Olaylar çoğunlukla Offred’ın çevresinde gelişmekte, bu uzun yolculukta Offred’in kızını bulmak adına sarf ettiği çabalar, ElisabethSingleton üzerinden anlaşılmaya çalışılmaktadır. Bruce Miller’ın yapımcısı olduğu dizide ayrıca Joseph Fiennes, AlexisBledel, YvonneStrahovski, MadelineBrewer, AnnDowd, MaxMinghella, ChriptopherMeloni, Elizabeth Reaser yer almaktadır.

Damızlık Kızın Öyküsü 4. Sezonu İle Seyirci Karşısına Çıkacak
Dram dalında en iyi dizi olarak kayıtlara geçen TheHandmaid’sTale, Altın Küre ve Emmy Ödülleri’nin yanı sıra pek çok ödüle de adını yazdırmayı başarmıştır. Orijinal adı TheHandmaid’sTale olan ve Türkçesi Damızlık Kızın Öyküsü, 4. Sezonu ise onaylandı. 3. Sezonunun final kararının ardından yeni sezonun ne zaman başlayacağı bilinmiyor olsa da, dizinin izleyicileri büyük bir merak içerisinde yeni sezonun prömiyer tarihinin ne zaman geleceğini merak ediyor.The Handmaids Tale 4.Sezon ne zaman? Dizinin fragmanını BLUE Tv den izle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *