The Last Man On Earth Tanıtım ve Karakter Analizi

0/5 Votes: 0
Report

Description

The Last Man On Earth dizisi konusu, tanıtımı ve karakter analizinin bulunduğu yazımız.YORUM kısmını kullanarak dizi hakkındaki yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

The Last Man On Earth dizisinde, 2020 yılında bir virüsten dolayı dünyadaki tüm insanların yok olması üzerine dünyada tek başına kalan Phil Miller’ın hikâyesi anlatılıyor. Komedi türündeki dizinin ilk sezonu 13 bölümden oluşuyor ve her bölüm 22 dakika. Dizinin sezon finali 3 Mayıs 2015’te yayınlandı. Dizide Phil Miller’ı ünlü oyuncu Will Forte canlandırıyor. Dizinin yönetmeliğini ise Phil Lord, Christopher Miller, Peter Atencio ve Jason Woliner birlikte üstlenmişler.

The Last Man On Earth dizi
The Last Man On Earth’ın ilk sezonu oldukça başarılı. Dizide Phil Miller’ı canlandıran Will Forte muhteşem bir oyunculuk sergilemiş. Dizideki mizahi esprilerle birlikte, Will Forte’ın mimiklerine ve bakışlarına ayrı bir gülüyorsunuz. Will Forte kesinlikle Phil Miller karakteri için yaratılmış. Oyunculuk performansı üst düzey bir aktördür. Dizide Phil Miller yıllarca yaşadığı şehir olan Tucson da zaman geçirmek için her şeyi yapar. Phil arabayı atlayıp Amerika’nın her yerine Tucson’da yaşayanlar var diye mesaj bırakır. Yıllar geçer Tucson’a bir kişi bile gelmez. Phil artık umudunu kesmiştir. Tam tüm umutları tükenmişken Carol Pilbasian ( Kristen Schaal ) çıkagelir. Phil Miller ve Carol Pilbasian o an dünyadaki tek erkek ve tek kadındır, bu yüzden iş birliği yapmaya karar verirler.

Carol Pilbasian karakterini canlandıran Kristen Schaal’ı da tebrik etmek gerekir. O da canlandırdığı karakter ile muhteşem bir oyunculuk performansı sergilemiş. Hareketleriyle, gösterdiği tavırlarla ve konuşma şekliyle çok sempatik ve aynı zamanda sinir bozucu bir karakteri canlandırmış. 1. sezon ilk 3 bölümü gerçekten çok başarılı. Dizi sonraki bölümlerin bazılarında sıkıcı olmaya başlamış gibi görünse de sonraki bölümünde diğer bölümü telafi etmesini biliyor. The Last Man On Earth çok eğlenceli bir dizi. Dizi her bölümünde seyirciyi güldürmeyi başarıyor. Dizinin 22 dakika olması çok güzel olmuş. Ama insan bu kadar güzel bir dizi olduğunu fark edince 40 dakika da olsa süper olurmuş diyor. 1. sezon finali oldukça gizemli bir şekilde sona erdi. Öyle bir yerde bitirdiler ki seyirciyi yine merak içinde bırakmayı başardılar. Bu durum 2. sezonun çekileceğinin bir haberciydi aslında. 2. sezon yine dopdolu ve eğlenceli geçecek gibi görünüyor. Dünyadaki son adam Phil Miller ile kesinlikle tanışmalısınız. The Last Man On Earth, 2015’in en eğlenceli filmlerinden bir tanesi.

The Last Man On Earth Karakterleri
Karakter Tanıtımı

Phil Miller:

The Last Man On Earth Phil Miller

Dünya üzerindeki son adamdır. İnsanlığın son umududur. Virüs yayılmadan önce bankada çalışan ve işini sevmeyen bir adamdır. Fazla sorumluluk sahibi olmayan, düzensiz, genellikle kendini düşünen, sempatik, vurdumduymaz bir karakterdir. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri başkanıdır. Yaptığı birçok hataya rağmen özünde iyi bir insandır.

Carol Pilbasian:

The Last Man On Earth Carol Pilbasian (1)

Dünya üzerindeki son kadındır. Dünyanın sonu gelmesine rağmen halen kurallara uyan, düzenli, bazen sinir bozucu, sempatik bir kadındır. Phil Miller’ın yazdığı Tucson’da yaşayanlar var yazısı ile Tucson’a gelmiştir. Ailesinin tek çocuğudur. Daha önceki hayatında erkekler tarafından genellikle yanlış anlaşılan ve dışlanan bir kadındır.

 

NOT: Spoiler vermemek için çoğu şey eksik olarak anlatılmıştır.

Imdb Puanı: 7.7/10
Tür: Bilim Kurgu / Komedi / Dram
Yapım: ABD / 2014
Bölüm Sayısı: 13
Süre: 22 Dakika
Kanal: FOX

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *