Liste Film

  The Mentalist Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

  19.10.2016
  1.802

  PHB tarafından çekilen ve CBS’te yayınlanan The Mentalist, Patrick Jane isimli karakterin merkezinde olduğu olayları anlatan polisiye bir dizidir. Senaristliğini Bruno Heller’ın yaptığı ve Jane karakterini canlandıran Simon Baker’ın zaman zaman yönetmen olarak da görev yaptığı yapım, ABD’de tam 7 yıl sürmüş ve alanında en popüler olmuş yapımlardan biri haline gelmiştir.

  The Mentalist Konusu:

  the-mentalist
  Patrick Jane isimli bir medyum, sirkte çalışan ve gözlem güçlerini kullanarak insanlar hakkında birtakım fikirler edinip bu fikirleri onlara medyum gibi satan biridir. Bir gün bu özelliği sebebiyle televizyona çıkar ve kendine Red John isimli bir düşman edinir. Red John Jane’in kızını ve eşini öldürünce ortada kalan ve bu ölümlerin sebebinin kendisi olduğunu düşünen Jane, en sonunda FBI’a başvurarak Red John’ın peşine düşmek ister. Her ne kadar ilk başlarda bu isteği geri çevrilse de FBI’ın çözemediği birtakım davaları çözen Jane, bu özel ekibe danışman olarak işe alınır.

  the-mentalist-konusu
  Her bölümde birbirinden farklı olayları ekipten bağımsız olarak çözüme kavuşturan Jane, aslında bir medyum değildir. Sadece çok üstün bir gözlem yeteneği vardır ve tümevarım yöntemiyle gözlemlerini birleştirerek bir sonuca varır. FBI ekibinin haftalarca çözemediği davaları olay yerindeki birkaç dakika ve soruşturmalar sırasında geçirdiği anlarla neredeyse tek günde çözen Jane, ekibin bir numaralı ismidir ancak en büyük rakibi her karşılaşmalarında yenik düştüğü Red John’dır.

  The Mentalist Dizi Karakterleri:

  Patrick Jane:

  patrick-jane
  Gözlem yeteneğiyle olayları çözen biridir. Kendi hatası yüzünden kaybettiği eşi ve çocuğunun intikamını, katilleri Red John’ı kendi elleriyle öldürerek almak istemektedir. Ekibin lideri Teresa’dan hoşlanmaktadır.

  Teresa Lisbon:

  teresa-lisbon
  FBI’daki özel ekibin başındaki isim olan Teresa, Jane ekibe katılana kadar ekibi yöneten isim olmuştur. Kişisel hayatı çok renkli olmayan, kendisi de çok iyi bir polis olmayan Teresa, daha sonra ekipteki etkinliğini Jane’e kaptırmıştır. Jane’den hoşlansa da bunu pek belli etmez.

  Kimball Cho:

  kimball-cho
  Ekibin sakin yüzüdür. Etrafında her ne olursa olsun soğukkanlılığını korur ve buna göre karar verir. Tam bir görev adamıdır, ekip oyuncusudur.

  Grace Van Pelt:

  grace-van-pelt
  Ekibe en son katılan isim olan Grace, daha çok teknik konularla ilgilidir. Ekibi bilgisayardan lojistik destek sağlar fakat gerektiğinde sahaya da iner.

  The Mentalist Detayları:

  Başlangıç Tarihi: 23 Eylül 2008
  Bitiş Tarihi: 18 Şubat 2014
  Ülke: ABD
  Dil: İngilizce
  Televizyon: CBS
  Oyuncular: Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman, Amanda Righetti
  IMDb Puanı: 8,1
  Süre: 40 Dakika
  Sezon: 7
  Bölüm: 151

  The Mentalist Fragmanı:

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.