The Messengers Dizisi Detaylı Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Nedeni bilinmeyen bir halde New Mexico çölüne biranda düşen cisim etrafta şok etkisi yaratır ve seçilmiş kişilerin kalplerini bir süreliğine durdurur. Kişilerin kalpleri durduğunda etrafındaki kişilerin korkuları ve endişeleri devam ederken, bir süre geçtikten sonra kişilerin kalbi yeniden atmaya başlar. Cisim çöle düştüğünde orada bulunan biri erkek biri kadın iki araştırmacı cismin düştüğü yere giderler ve bunun meteor olduğunu düşünürler. Fakat durum sanıldığından daha karışıktır. Üç erkek, iki kadının durumdan etkilenmesi üzerine kişilerin kendilerindeki değişimin farkında olmaya başladıkları ve kendilerine özel güçleri elde etmeleri kıyametin de habercisidir. Meteor olarak düşünülen cisimden çıkan erkeğin (Lucifer) neler planladığını ise kimse bilmemektedir.

ANLATILANLAR SPOİLER İÇERMEKTEDİR…

the messengers konusu

10 Nisan Cuma günü itibariyle yayına başlayan The Messengers dizisi, daha önce de işlenmiş bir konu olan melekleri ve şeytanı odak noktası haline getirdi. Başrollerini Shantel VanSanten, Anna Diop, Diogo Morgado, Jon Fletcher, Sofia Black D’Elia, Joel Courtney ve JD Pardo gibi isimlerin paylaştığı, senaryosunu Trey Callaway’in yazdığı ve ABD kanalı olan CW kanalında yayınlanan gerilim, korku, bilim-kurgu ve fantastik ögeleri içeren dizinin 1 adet bölümü bulunmaktadır. 1. bölümün ismi The Awakening olarak, 2. bölümünün ismi ise Strange Magic olarak belirlendi. İlk sezonun 13 bölüm olarak yayınlanması beklenmektedir.

Vera Buckley

Vera Buckley

Doktor ve aynı zamanda araştırma görevlisi olan Vera, durumdan ilk etkilenen kişidir. Cismin New Mexico çölüne düştüğü sırada, arkadaşı ile birlikte orada bulunduğundan ve cismin dalgalarına en yakın olan kişi olduğundan durumdan ilk olarak Vera etkilenmiştir. The Messengers dizisinde Vera Buckley karakterini Shantel VanSanten canlandırmaktadır. Shantel VanSanten, The Messengers dizisinden önce One Tree Hill ve Beauty and the Beast gibi dizilerde rol almıştır.

Erin

Erin

Polis olan kocası ile arasının bozuk ve Amy adında bir kız çocuk sahibi olan Erin, kızına çok düşkün bir annedir. Bir yere gitmek için yola çıktıkları sırada çöle düşen cismin yaydığı dalgalardan etkilenerek kızı ile birlikte kaza yaparlar. Kızının ağır yaralanması üzerine Amy ameliyata alınır. Kocasının sert çıkışlarından her ne kadar üzülse de kızına destek olmak için odaya girer ve kızının başında ağlar. Gözyaşının kızının yarasına damlaması ile kızının yaraları iyileşir ve Amy ile birlikte kaçar. Kaçtıkları sırada dizinin bir diğer önemli karakteri olan Raul Garcia ile karşılaşacaktır. Dizide Erin karakterini Gossip Girl ve skins gibi ünlü dizilerden tanıdığımız Sofia Black-D’Elia canlandırmaktadır.

Raul Garcia

Raul Garcia

Başı dertte olan Raul’un onu öldürmek isteyen kişilerin yanında kalbinin durmasıyla yere yığılır ve öldürmek isteyen kişiler gidecekken Raul ayılır. Kafasının içinde konuşmalar duymaya başlar. Raul’un özelliği akıl okuyabilmesidir. Bu özelliğini kullanarak karşısındaki iki adamın kendisini öldürmek istediklerini anlar ve hamle yaparak ikisini de öldürür. Bu yüzden haber bültenlerinde fotoğrafları çıkar ve artık suçlu konumundadır. The Messengers dizisinde Raul Garcia karakterini JD Padro canlandırmaktadır. JD Padro daha önce The O.C, Revolution ve American Dreams gibi ünlü televizyon dizilerinde rol almıştı.

Peter Moore

Peter Moore

Lisede okuyan Peter sorunlu olarak görülen bir çocuktur. Okulda bir grup çocuk tarafından sürekli hırpalanan birisi olmasının yanında onu seven okuldan bir kız arkadaşı vardır. Koruyucu ailenin yanında yaşayan Peter, cismin dalgalarından havuzdayken etkilenir ve rehberlik öğretmeni Peter’ın intihar etmek istediğini düşünür, fakat Peter buna karşı çıkar. Hoşlandığı kızın çağırdığı bir partiye gittiğinde yine aynı grup tarafından hırpalanır ve Peter burada cinayet işler. Bu yüzden kaçmak zorundadır. Dizide Peter Moore karakterini Joel Courtney adlı genç oyuncu canlandırmaktadır.

Joshua Silburn Jr.

Joshua Silburn Jr.

Babasının kurduğu bir kilisede büyüyen Joshua din ile çok içiçedir ve babasının izinden gitmektedir. Konferans salonunda konuşma yaparkan dalgalardan etkilenen Joshua, kalbi durduğunda bazı görüler ile uyanır ve canlı yayına çıkarak kıyametin yaklaştığını, kendisinin de Tanrı’nın habercisi olduğunu söyler. Babasının tepkisini üzerine çeken Joshua, kendi başına sahnede dururken yeni bir şeyler görür. Bunun kendisine gönderilen bir haber olduğunu düşünür ve haklıdır. Joshua Silburn Jr. karakterini Jon Fletcher canlandırmaktadır.

The Man / Lucifer

The Man - Lucifer

New Mexico çölüne düşen cisim / meteor ile dünyaya gelen The Man / Lucifer’in amacı dünyaya kötülüğü getirmektir. Birçok diziye ve filme konu olan “Lucifer” The Messengers dizisinde de karşımıza çıkmaktadır. The Man / Lucifer karakterini Diogo Morgado canlandırmaktadır.

Teknik Detay:

Yapım Yılı: 2015

Türkiye’de yayınlanan bölüm sayısı: 1

Yayınlandığı Kanal: CW

Senarist: Trey Callaway

Süre: 42 dakika

Oyuncular: Shantel VanSanten, Anna Diop, Diogo Morgado, Jon Fletcher, Sofia Black D’Elia, Joel Courtney, JD Pardo, Madison Dellamea, Sam Littlefield, Brittany O’Grady, Riley Smith, Lora Martinez-Cunningham, Jermaine Washington, Richard Daniel Williams, Bernardo P. Saracino, Elizabeth M. Kallman, Steven Ray Byrd, Christopher Dempsey, Howard Ferguson Jr., Chester Laurence

Fragman:

A comment on "The Messengers Dizisi Detaylı Tanıtımı"

  1. Samet says:

    Kesinlikle izleyeceğim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *