The Net (Ağ) Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

İki farklı siyasi görüşe sahip olan Kuzey Kore ve Güney Kore’nin kendi aralarında ki çatışmalarının insanlar üzerinde ki etkilerini anlatan The Net (Ağ) filminin yönetmen koltuğunda başarılı yönetmen Kim-Ki Duk oturuyor. The Net (Ağ) filmi Kim-Ki Duk’un şimdiye kadar yapmış olduğu filmler arasında en siyasi ve en başarılı film olarak gösteriliyor. Film de dram dolu sahneler sıkça yer almaktadır. Kim-Ki Duk yönetmenliğini üstlendiği The Net (Ağ) filminin aynı zamanda senaryosunun da yazarıdır.

The Net (Ağ) Filminin Konusu:

Kuzey Koreli bir balıkçı olan Namchulwoo eşi ve kızı ile sade ve mutlu bir hayat sürmektedir. Yoksul bir hayat yaşayan balıkçı ailesine bakabilmek için her gün balık avına çıkmaktadır. Namchulwoo balık avına çıktığı bir gün teknesinin motoru bozulur ve Güney Kore sınırına kadar çaresiz bir şekilde sürüklenir. Güney Kore polisleri tarafından şüpheli bir casus olarak görülen balıkçı zorlu sorgulamalardan geçirilerek çeşitli işkencelere maruz kalır. Balıkçının yaşadığı acılar bunun ile de sınırlı kalmaz ve bir deney de denek olarak kullanılır. Daha sonra kendi ülkesine gönderilen balıkçı Kuzey Koreye gitmeden önce Güney Korenin zenginliğini ve gelişmişliğini fark eder fakat bunların hiç birinin mutlu olmak için yeterli olmadığını düşünür. Balıkçı bu güzelliklerin arkasında saklı olan Güney Kore’nin karanlık yüzüyle acı bir şekilde karşılaşmıştır. Büyük umutlar ile Kuzey Kore’ye geri dönen balıkçı kendi ülkesinde de aradığı mutluluğu bulamamıştır. Balıkçı Güney Koreye gittiğinden dolayı Kuzey Koreli yetkililer tarafından artık güvenilmez bir kişi olarak görülmeye başlamıştır. Çaresiz balıkçı bu kez de kendi ülkesin de şiddet dolu sorgulamalardan geçirilerek aynı acıları ikinci kez yaşamaya devam eder. Yoksul balıkçının suçsuz yere ailesinden uzak kalarak yaşamış olduğu acılar içinde geçen günler ile Güney Kore de gördüğü hayat gün geçtikçe kafasını daha da karıştırmakta ve psikolojisini bozmaktadır.

The Net (Ağ) Filminin Karakterleri / Oyuncuları:

 

Ryu Seung-Beom (Nam-Chul-Woo):


Nam-Chul-Woo ailesini balık tutarak geçindiren Kuzey Koreli fakir bir balıkçıdır. Başına gelen talihsiz olaylar ve yanlış anlaşılmalar yüzünden acı dolu bir hayat sürer. Yetenekli oyuncu Ryu Seung-Beom’un canlandırdığı balıkçı karakteri seyirci tarafından oldukça başarılı bulunmaktadır.

Lee Won-geun (Oh Jin-Woo):


The Net (Ağ) filminin diğer başrol oyuncusu olan Lee Won-geun ise masum bir yüze sahip, Kuzey Koreli bir vatandaşı canlandırmaktadır.

Kim Young-Min (Müfettiş):


Filmin diğer ilgi çekici karakterlerinden birini oynayan Kim Young-Min bir müfettişi canlandırmaktadır.

The Net (Ağ) Teknik Detay:

Yönetmen: Kim Ki-duk
Oyuncular: Ryoo Seung-bum, Lee Won-gun, Kim Youngmin, Choi Guy-hwa
Ülke: Güney Kore
Tür: Dram
Yıl: 2016

The Net (Ağ) Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *