Liste Film

  The Newsroom Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

  19.10.2016
  383

  The Newsroom, Aaron Sorkin yapımından meydana gelmiş bir Amerikan dizisidir. İlk olarak 24 Haziran 2012’de HBO kanalında yayınlanmaya başlamıştır. The Newsroom adından da anlaşılacağı üzere konusunu bir haber ajansından almıştır. ACN (Anlantic Cable News) adlı haber ajansının Night News programında spikerlik yapan Will McAvoy (Jeff Daniels) başroldedir. Dizide bu haber programının kamera arkası gözler önüne serilir. Genel olarak oyuncuların hayatlarının da dizi içerisinde anlatıldığı başarılı yapım, bu sayede bize oyuncuları yavaş yavaş tanıma ve aralarındaki bağlantıyı kurma şansı vermiştir. Yaklaşık iki yıl önceki yaşanmış olayları haberlerine konu ederek anlatması ile geçmişe ait bilgi edinme imkanını bizlere sunmuş olan dizinin, içerisinde yoğun diyalogların yer alması da izleyici kitlesine gölge düşürebilmiş değildir. İlk bölümü ile bomba gibi bir çıkış yapmış olan bir yabancı dizidir.

  The Newsroom Konusu:

  the-newsroom
  The Newsroom, 14 Aralık 2014 yılında yapımına son vermesi ile izleyenlerin de güzel duygular bırakmıştır. Daha çok politik drama türündeki bu dizinin bölümleri genel olarak 50-55 dakika arasında sürmüştür. Toplamda 3 sezon ve 25 bölüm olarak yayınlanan dizi, finalinin ardından 8.6 IMDB puanına sahip olmuştur. Başarılı oyunculukları ile göz dolduran The Newsroom, kendini özletecek diziler arasında yerini almış durumda.

  The Newsroom Karakterleri:

  Will McAvoy (Jeff Daniels):

  will-mcavoy
  Gece Haberleri programının sunucusu ve editörü olan McAvoy, kendisiyle çalışılması zor bir karakterdir. Eski kız arkadaşının hayatına yeniden dahil olmasıyla özel hayatı da çalkantılı bir hal almaya başlamıştır.

  MacKenzie McHale (Emily Mortimer):

  mackenzie-mchale
  Programın sunucusu olan McAvoy’un eski sevgilisi olan MacKenzie, programın yapımcısı konumundadır. 26 ay boyunca yurt dışında çalıştıktan sonra tekrar geri dönmesi, Will’in hayatını da önemli derecede etkilemiştir.

  Maggie Jordan (Alison Pill):

  maggie-jordan
  Önceden Will’in yardımcılarından biri olan Maggie, daha sonra Mac’in yardımcısı olarak yeni bir görev almıştır. Her iki ismin yanında da çalışmış olması, Will ve Mac arasındaki ilişkiye de zaman zaman çomak sokmasına sebep olmaktadır.

  Don Keefer (Thomas Sadoski):

  don-keefer
  Eskiden programın yapımcılarından biri olan Don, bir başka programın yapımcılık koltuğuna otursa da News Night programında da resmi olmasa da çeşitli işler yapmaktadır.

  Sloan Sabbith (Olivia Munn):

  sloan-sabbith
  Will’in ekonomik danışmanı olan Sloan aynı zamanda programın ekonomiyle ilgili haberlerini derlemektedir. İşinde gayet iyi bir isim olsa da zaman zaman kendisine ve çevresindekilere zor anlar yaşatabilmektedir.

  Neal Sampat (Dev Patel):

  neal-sampat
  Will’in blog yazarı ve elektronik medya sorumlusudur. İşinde gayet iyi bir isimdir ve kendisine özel bir ekiple çalışmaktadır.

  The Newsroom Detayı:

  Başlangıç Tarihi: 24 Haziran 2012
  Bitiş Tarihi: 14 Aralık 2014
  Ülke: ABD
  Dil: İngilizce
  Televizyon: HBO
  Oyuncular: Jeff Daniels, Emily Mortimer ,John Gallagher Jr., Alison Pill
  IMDb Puanı: 8,6
  Süre: 52 Dakika
  Sezon: 3
  Bölüm: 25

  The Newsroom Fragmanı:

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.