The Night Manager Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Amerikan ve İngiliz ortak yapımı olan ve geçtiğimiz aylarda İngiltere’deki yayınlarını tamamlayıp Nisan ayında Türkiye ve Amerika’da da yayınlanmaya başlayan The Night Manager, 1993 yılında yayınlanan aynı isimli bir casusluk romanından uyarlanarak dizi haline getirilmiştir. David Farr imzası taşıyan bu dizi, çok ünlü oyuncuların kadroda yer alması sayesinde oldukça beğeni toplamayı başardı. İlk sezonunda toplamda 6 bölüm çekildi.

THE NIGHT MANAGER KONUSU:

The Night Manager
Jonathan Pine (Tom Hiddleston), farklı otellerde gece müdürlüğü yaparak hayatını sürdüren birisidir. Bir gün çalışmakta olduğu otellerden birinde Sophie adında bir kadın ile tanışır ve duygusal anlamda yakınlaşma olur. Sophie, otel sahibinin metresidir ve oldukça zor bir hayatı vardır. Sophie günün birinde Pine’a ünlü bir silah kaçakçısı olan Richard Roper ile ilgili çok önemli bilgiler verir. Pine ise öğrendiği bilgileri hemen İngiliz istihbarat birimlerine götürür. Kısa bir süre sonra nedensiz bir şekilde Sophie otel odasında ölü olarak bulunur ve Pine bunu engelleyemediği için çok üzülür. Aradan geçen 6 ay sonrasında ise, Pine ile Richard Roper bir şekilde tanışır. Pine bu olayın ardından İngiliz istihbaratı ile bir anlaşma yaparak, Richard Roper’ın casusluğunu üstlenir. Bu kararla birlikte büyük ve macera dolu olaylar da gelişmeye başlar. Pine için artık çok zorlu bir yolun mücadelesi başlamıştır.

THE NIGHT MANAGER OYUNCULARI:

 

Jonathan Pine (Tom Hiddleston):

The Night Manager Jonathan Pine
Thor filmindeki Loki adlı önemli karakteri ile bilinen Tom Hiddleston, bu dizide de başrolde yer alıyor. Dizide ise eski bir askeri canlandırmaktadır. Hoşlandığı kadının ölümü sonrasında intikam almak için Richard Roper’ın hayatına sızmaya çalışsa da, onu çok zor bir dönem beklemektedir. Çünkü Richard ve adamları, kolay kolay yeni birini kabul etmeyecek ve Pine, kendini kabul ettirebilmek adına her şeyi denemeyi göze alacaktır.

Richard Onslow Roper (Hugh Laurie):

The Night Manager Richard Onslow Roper
House MD dizisi ile Altın Küre ödülü almış ve dizinin baş rol oyuncusu olarak dünyaca tanınan Hugh Laurie, bu dizide kötü bir karakter ile karşımıza çıkıyor. Aslında kimisi için iyi kimisi için kötü olarak kabul edilecek bir adam olarak tanınan Roper, gizli şirketleri aracılığı ile silah ticareti gerçekleştirmektedir. Sağlam bir çevresi olduğu için de bugüne dek asla yakalanamamıştır. Şimdi ise yeni hedefi Suriye için çalışmaktadır ve Suriye içerisindeki karışıklıktan faydalanmayı hedeflemiştir.

Angela Burr (Olivia Colman):

The Night Manager Angela Burr
İngiliz istihbaratında çalışmakta ve yıllardır Richard Roper’ı yakalamak için çok çaba gösterse de bir türlü başaramadığı için mutsuzluk yaşayan bir kadındır. Pine ile ortak bir karar alarak yeni yollar denemek için harekete geçecektir. BAFTA ödülüne sahip olan ünlü oyuncu Colman, birçok dizi ve filmde başarıyla rol almıştır.

Jed Marshall (Elizabeth Debicki):

The Night Manager Jed Marshall
Sanata ve resme düşkünlüğü ile bilinen ve Richard Roper’ın sevgilisi olan kadın rolünde oynayan Debicki de, birçok filmde rol almıştır.

Corcoran (Tom Hollander):

The Night Manager Corcoran
Richard Roper’ın en güvendiği adam. Pine’a asla güvenmeyecek ve onun peşini de bırakmayacak. Eğlenceye düşkün bir karakter.

Macera, aksiyon ve gerilim türünde oldukça başarılı bir yapıt olarak kabul edilen The Night Manager, ilk sezonunda Jonathan Pine üzerinden ilerletiliyor ve diğer karakterler biraz daha geri planda tutuluyor. İyi bir psikolojik savaşın işlendiği bu dizi, yayınlandığı her ülkede oldukça seyirci kazandı. Ayrıca 6 bölüm içerisinde tüm konunun tam olarak verilmesi ve her bölümde aksiyonun fazla şekilde yer alması da, diziyi canlı tutmayı sağlamıştır.

THE NIGHT MANAGER TEKNİK DETAY:

Yaratıcı: David Farr
Oyuncular: Tom Hiddleston, Hugh Laurie, Olivia Colman, Tom Hollander, Tobias Menzies, Elizabeth Debicki, Douglas Hodge ve Antonio de la Torre
Tür: Dram, Casusluk, Gerilim
İlk Bölüm: 21 Şubat 2016
Son Bölüm: 27 Mart 2016
Sezon Sayısı:1
Bölüm Sayısı:6
Süre: 58 Dakika
Kanallar: AMC, BBC One
Ülke:ABD
IMDb:8,4

THE NIGHT MANAGER FRAGMANI:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *