The Office Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Efsane ötesi bir komedi dizisine ihtiyacınız varsa, biraz da bu diziye ayıracak vaktiniz varsa The Office tam da size göre bir dizi. Bunu nasıl kanıtlayacağımı çok düşünmeme de gerek de yok, dizi Emmy ve Altın Küre gibi 2 önemli ödüle sahip. Yıllarca, tam 8 yıl boyunca, Amerika’nın NBC kanalında yayınlanmış dizinin kadrosu da dizinin kalitesini adeta kanıtlıyor. Özellikle “Aman Tamrım!” filmleri ile hatırladığımız usta komedyen Steve Carell bu dizide anlatılması güç bir patronu canlandırıyor. Steve Carell’in yanı sıra filmde Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fisher gibi önemli oyuncular rol alıyor. 2005 yılından 2013 yılına kadar televizyonlarda izleyebildiğimiz bu dizinin yaratıcıları ise Greg Daniels, Ricky Gervais ve Stephen Merchant. İzleyen çoğu seyircinin “İzlediğim mizah dizileri içinde 1. Sıraya yerleştirebilirim.” Dediği The Office ünlü dizi – film oylama sitesi IMDb’den de 8,8 gibi üstün bir puan almış durumda. 8,8 puanı alması kadar diziyi bu site üzerinden 222.710 kişinin oylaması da dikkat çekici. Her bölümü yaklaşık olarak 22 dakika olan dizinin finaline kadar çekilmiş tam 188 bölümü bulunuyor. Dizideki bir başka ilginç ayrıntı da dizinin yaratıcılarından birisi olan Ricky Gervais’in, dizinin İngiltere versiyonu olan dizide başrol oynamış olması. Amerika yapımı olan The Office’de, İngiliz yapımı olandan esinlenilmiş.

The Office Konusu:


Amerika’da bir kağıt şirketi olan Mifflin’in Scraton şubesindeki ofisinde gerçekleşen olaylar mizahi yönü ile diziye aktarılmış. Dizide ofis müdürü Michael Scott ve elemanlarının yaşadıkları olaylar aktarılırken birbirinden ilginç karakterler olması da diziyi ilgi çekici hale getirmiş. Ofiste geçen günleri belgesel dizi şeklinde gösteren dizide Steve Carell’in can verdiği karakter Michael Scott şimdi neden bunu yaptı ki diyeceğiniz ilginç ve utandırıcı şakaları ve davranışları ile adeta saç baş yoldurtuyor.

The Office Karakterleri:

Michael Scott:


Dizide bahsi geçen Dunder Mifflin kağıt şirketi Scranton şubesinin müdürü. Ofisin müdürü olunca etrafında yalaka da oldukça fazla olmalı, değil mi? Değil. Oldukça kötü bir mizah anlayışına sahip olan Michael Scott’un esprilerine ne yazık ki kimse gülmez; ofisteki tek dalkavuğu Dwight hariç. İlginç şakaları olduğundan bahsetmiştik, şirketin çalışanları ise artık bunu kanıksamaz zira onun bu hallerine alışmışlardır. Sonuçta Steve Carell’in can verdiği bir karakter: Oldukça renkli ve filmin olmazsa olmazı. Ofisteki çalışanlarına oldukça merhametli olan Michael, onların kendisini patrondan çok arkadaş gibi görmelerini istemektedir.

Dwight Schrute:


Ofisin oldukça ilginç olan çalışanı olan Dwight, patronu Michael’in gözüne girebilmek için onun birbirinden komik (!) esprilerine katıla katıla gülmekte sınır tanımaz. Şirketteki rolü Michael’den sonra en önemli kişi olsa da bu işe nazaran biraz, hatta fazlasıyla beceriksiz bir çalışandır. Hemen gaza gelme gibi bir özelliği olan Dwight oldukça hareketli bir karakter.

Jim Halpert:


Ofisin en bilinçli ve akıllı karakteri olan Jim, dizi boyunca resepsiyonist Pam ile muhabbet eder. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Pam ile evlenen Jim’in, Pam’dan bir de çocuğu olur. Dwight’a karışmayı ve ona şaka yollu takılmayı oldukça sever.

Pam Beesly:


Michael’in işlerde sağ kolu olarak nitelendirebileceğimiz resepsiyonist Pam ilerleyen bölümlerde Jim ile evlenecektir.

Ryan Howard:


Ofiste stajyer olarak iş hayatına başlayan Ryan ilerleyen bölümlerde artık resmen çalışan olarak ofise katılacaktır. Michael’in ayak işlerini yapar.

The Office Detay:

Oyuncular: Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fisher
Başlangıç: 2005
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri
Kanal: NBC
IMDb: 8,7

The Office Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *