The Originals Konusu – Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

The Originals, 2013 yılından bu yana yayında. Çok izlenen The Vampire Diaries (Vampir Günlükleri) isimli dizideki vampir Klaus Mikaelson karakteri 5. sezonda diziden ayrılmış ve baş karakter olarak yer aldığı The Originals çekilmeye başlanmıştı.

The Originals Konusu:

the-originals
En yaşlı ve en güçlü vampirler olan bu orijinal (ilk) vampirler, normal vampirlerden daha kuvvetli ve hızlıdır. Ama yaşlandıkça güçlenemezler çünkü vampirliğin gücünün en zirvede olduğu dönemde yaratılmışlardır. Ayrıca normal vampirleri ve insanları hipnotize edebilme güçleri de vardır. Bir ilk /köken vampir öldüğünde kendi kanından gelen herkes ölür. Bu durumda ilk vampirlerin hepsi öldürülürse dünyadaki bütün vampir nüfusu yok olacaktır çünkü hepsi bu köken vampirlerden türemiştir.

the-originals-konusu
Dizi, Klaus Mikaelson ve ailesinin 1919 yılından beri ilk kez New Orleans’a geri dönmesi ile başlar. Kuruluşunda var oldukları bu şehirden ve kindar babalarından kaçmak zorunda kalmışlardı. Onların yokluğunda şehrin yönetimi Marcel’e geçmiştir. Klaus, Marcel’i alt ederek bir zamanlar sahip oldukları şehri geri almayı kafasına koymuştur. Bunu yaparken vampirler, kurt adamlar ve cadılar arasında çıkması muhtemel bir savaşı da önlemek durumundadır.

The Originals Karakterleri / Oyuncuları:

 

Klaus Mikaelson:

the-originals-klaus-mikaelson
Klaus’tan ilk olarak Vampir Günlüklerinin ikinci sezonunda Rose ve Stefan Salvatore arasındaki bir konuşmada bahsedilmişti. Rose, Stefan’ı köken vampirler hakkında uyarıyordu. Annesi bir cadı. Klaus ve kardeşlerini korumak için büyü yapıyor. Bütün bunlar 1000 yıl önce oluyor ve ölümsüzleşen kardeşler zamanla babaları (Mikael) ile düşman hale geliyor. Zaten Klaus’un gerçek babasının da aslında bir kurt adam olduğunu öğreniyoruz. Klaus, ailesini her zaman ön planda tutan, ihaneti affetmeyen aynı zamanda öfkeli bir karakter. Ancak seyirci O’nu ve özellikle kendisini canlandıran aktörün aksanını çok sevdi ve dünyanın dört bir yanından hayranlar edindi.

Elijah Mikaelson:

the-originals-elijah-mikaelson
Mikael ve Esther’in üçüncü çocukları. Uzun yaşamı boyunca bir kaç romantik ilişkisi olmuştu. 11. yüzyılda Klaus ile aynı kıza aşık oldular. Vampire dönüşmelerinin ardından Elijah kaza ile kızı öldürmüştü ve çok üzülmüştü. Yine de kardeşler arasında en yakın ilişkisi ağabeyi Klaus iledir. New Orleans’taki düşmanları ile savaşırken Klaus’un en büyük yardımcısıdır.

Rebekah Mikaelson:

the-originals-rebekah-mikaelson
Kardeşler içinde duygusallığı ile öne çıkan Rebekah, duygusal olduğu kadar da güçlü bir kadın. Davranışları, olaylara verdiği tepkiler ve kişiliği yaşadığı yüzyıllar boyunca ağabeyi Klaus tarafından şekillendirilmiş. Bir aile kurmak ve normal bir hayat gibi hayalleri var.

Finn Mikaelson:

the-originals-finn-mikaelson
Finn, Esther ile Mikale’in ikinci çocuğu. Kardeşlerine canavar gözüyle bakıyor. Eskiden onlarla ilişkisi gayet iyiydi ama vampire dönüştükten sonra bu değişti. Özellikle Klaus ile araları hiç iyi değil. 3. sezonda öldürülse de annesi Esther sayesinde başka bir bedende geri dönecektir.

Kol Mikaelson:

the-originals-kol-mikaelson
Kol ailenin en genç erkek çocuğu. Rebeka’nın ağabeyi. Doğruyu söylemeyi seven esprili bir karakter.

Mikael Mikaelson:

the-originals-mikael-mikaelson
Kendisi bir vampir ama aynı zamanda vampir avcısı. Ancak insanların değil vampirlerin kanıyla beslenmeyi tercih ediyor. Klaus’un üvey babası ve düşmanı. Kendi çocuklarını avlamaya çalışıyor.

Esther :

the-originals-esther
Esther, çocukların annesi ama bir vampir değil, çok güçlü bir cadı. Ailesinin vampirlere dönüşmesinin sorumlusu. En küçük çocuğu kurt adamlar tarafından öldürülünce kendi çocuklarının kurt adamlardan daha hızlı ve güçlü olmasını yani hayatta kalmalarını sağlamak için onları vampire dönüştürüyor.

Hope Mikaelson:

the-originals-hope-mikaelson
Hope, Klaus’un kızı. Annesi eski kurt adam (kadın) Hayley. Hope, ebeveynlerinin tek gecelik ilişkisinden doğmuş ve doğduktan sonra anne ve babası, zarar vermesi muhtemel kişilerden korumak için, O’nun öldüğüne inanmalarını sağlıyorlar. Klaus çocuğunu, O’nu koruyacağına inandığı tek kişi olan kız kardeşi Rebekah’a teslim ediyor. Hope 2. sezondan itibaren ailesine dönüyor.

Vampir Günlükleri’nden daha da fazla beğenilen bu dizi, gerek oyuncuları, gerek karakterlerin özenli yazılması ve her birinin geçmişi ile ilgili detaylara yer verilmesi, gerekse zengin hikayesi ile önümüzdeki sezonda da başarısını devam ettirecek gibi görünüyor.

Detay:

Başlangıç: 3 Ekim 2013
Bitiş: Devam Ediyor (2016)
Kanal: The CW
Ülke: ABD
IMDb: 8,3

The Originals Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=RiH0kapmkXk

A comment on "The Originals Konusu – Dizi Tanıtımı"

  1. Hayley says:

    Karakterler arasına Hayleyi nasıl koymazsınız üstelik Rebekah mikael kol final ve hope u koyduğu halde hayleyi koymamanın saçmalık mikelson olmaması başrol olduğu gerçeğini değiştirmiyor Başrolü karakterlere koymamanın saçmalık bu dizide klaus ve elijahta sonra hayley gelir sonra marcel Rebeka finn kol sadece konuk oyuncu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *