The Punisher Dizisi Konusu ve Oyuncuları – Frank Castle ve Diğer Karakterler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Marvel evreninin önemli isimlerinden birisi olan The Punisher, Frank Castle’ın ailesini kaybetmesinin ardından kendisini bulduğu intikam yolculuğu içerisinde dönüştüğü bir karakterdir. Geçmişte oyunu bile yapılan ve senelerce Marvel evrenini takip edenlerin beğeni ile maceralarını okuduğu The Punisher’ın, 2017’de Netflix platformunda yayımlanmak üzere dizisi çekildi. Bir tür aksiyon ve polisiye dizisi olarak karşımıza çıkan dizi, hem karakterleri hem de başarılı hikayesi ile kısa sürede seyircilerin gönlüne girmeyi başardı. Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından seyredilen The Punisher’ın oyuncu kadrosunda Jon Bernthal, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Josh Stewart gibi isimler yer alırken dizinin yönetmen koltuğunda Steve Lightfoot oturuyor.

The Punisher Dizisi Konusu

Eşini ve çocuklarını kaybettikten sonra büyük bir intikam yolculuğuna çıkan Frank Castle’ın hikayesini işleyen Marvel’s The Punisher’da Castle, çıktığı bu yolculukta New York’un karanlık yeraltı dünyası ile yüzleşir. Hayatta en çok sevdiği kişileri, yani ailesini kaybeden Castle, çıktığı bu yolculukta kendi kimliğini bir kenara bırakıp The Punisher’a dönüşür. Bu dakikadan sonra atacağı adımlarla sadece kaybettiği ailesi için değil, çok daha fazla insan için adalet arayışı içerisinde olacak olan Frank Castle, birbirinden tehlikeli ve aksiyon dolu maceraların içerisinde yer alacaktır.

The Punisher Nasıl Bir Dizi?

The Punisher Netflix için çekilen, aksiyon ve polisiye türlerinin harmanlandığı bir intikam öyküsü olarak değerlendirilebilir. Marvel evrenindeki maceraları seven, adaletsizliklerle mücadele eden kahramanların öykülerini beğenen izleyiciler kendilerini dizinin akıcı hikayesine kaptırabilir. Dizideki iyi ve kötü karakterlerin gelişimi, birbirlerine karşı girdikleri mücadeleler, aksiyon ve gerilimin usta bir şekilde harmanlanmış olması gibi detaylar dizinin lezzetini artıran unsurlar arasında.

The Punisher Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

Frank Castle (Jon Bernthal)

The Punisher dizisinin ana karakteri olan Frank Castle, ailesini kaybettikten sonra intikam yemini eden ve bu uğurda ağır mücadelelerin içine giren bir karakterdir. Adalet arayışı, kendisini hiç ummadığı bir yolculuğa çıkaracaktır.

Karaktere The Punisher oyuncuları arasından can veren isim Jon Bernthal’dır. Jon Bernthal’in oynadığı diziler arasında Deredevil, SuperMansion, Show Me A Hero, Mob City, Robot Chicken, Harry’s Law, The Walking Dead, The Pacific, Numb3rs, Eastwick, The Class, How I Met Your Mother, Dr Vegas gibi yapımlar bulunuyor. 1976 doğumlu olan ve 2002’den bu yana oyunculuk yapan Amerikan aktör Jon Bernthal, The Punisher’ın başrol oyuncusu olarak dikkatleri bir kez daha üzerine çekmeyi başardı.

David Lieberman (Ebon Moss-Bachrach)

Marvel evreninin önemli karakterlerinden biridir. Evrendeki yolculuğun başlarında The Punisher’ın önemli müttefiklerinden birisi olan Lieberman, sonraları The Punisher’ın müttefiki olmaktan uzaklaşarak daha farklı bir yapıya bürünecektir.

Karaktere can veren Ebon Moss-Bachrach, 1977 Amerika doğumlu. Yakın zamanda Good Posture, Lying and Stealing, The Grey Matter, The Volunteer, Higher Ground, Gods Behaving Badly gibi filmlerde rol alan ünlü oyuncunun yer aldığı televizyon dizileri arasında ise The Last Ship, Believe, Person of Interest, Damages, Medium gibi yapımlar bulunuyor.

Dinah Madani (Amber Rose Revah)

Frank Castle’dan sonraki en önemli karakterlerden birisidir. Marvel’in Punisher evreninde yer almayan ama dizi için özel olarak yaratılan bir karakterdir. Dizide asi bir ajan olarak karşımıza çıkmaktadır.

Karaktere can veren oyuncu 1986 Londra doğumlu Amber Rose Revah’dır. Başarılı kadın oyuncuyu daha önce House of Saddam, The Bible, Emerald City, Midsomer Murders, Women of the Bible, Borgia gibi yapımlarda izlemiştik.

Billy Russo (Ben Barnes)

Marvel evreninde ilk kez The Amazing Spider Man ile yer alan ve sonrasında hem Spider Man’in hem de The Punisher’ın kötü adamı olarak karşımıza çıkan Billy Russo, Jigsaw adıyla da tanınır. Punisher Billy Russo ile amansız bir mücadele içindedir.

Karaktere can veren aktör 1981 Londra doğumlu Ben Barnes’dır. 1997’den bu yana aktif şekilde oyunculuk kariyerini sürdüren Barnes’ın yer aldığı televizyon dizileri arasında Gold Digger, Westworld, Sons of Liberty, Split Decision, Doctors gibi yapımlar bulunur. Ünlü oyuncu Love Me Like You Do, By The Gun, Killing Bono gibi filmlerde de oynamıştır.

Curtis Hoyle (Jason R. Moore)

Dizinin önemli karakterlerinden birisidir ve Jason R. Moore tarafından canlandırılıyor. The Punisher Jason R. Moore için önemli bir dönüm noktasıdır. Buradaki performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

2007’den beri oyunculuk yapan aktör daha önce The Unusuals, Kings, One Life to Live, Law and Order, As the World Turns gibi projelerde rol aldı.

Diğer Karakterler ve Oyuncular

  • Lewis Wilson (Daniel Webber)
  • William Rawlins (Paul Schulze)
  • Sarah Lieberman (Jaime Ray Newman)
  • Sam Stein (Michael Nathanson)
  • Karen Page (Deborah Ann Woll)

The Punisher Dizisi Detay

Yarattığı birbirinden farklı karakterler ve heyecanlı hikayeler ile dünya genelinde önemli bir saygınlık kazanan Marvel, Netflix dizileri çekmeye başladıktan sonra The Punisher’ı da bu platform için yeniden hikayeleştirme kararı aldı. Gerry Conway’in orijinal karakterlerin yaratıcısı olduğu dizide Netflix, Marvel ve ABC Studios birlikte yapım işini yönettiler.

Steve Lightfoot’un dizi için yarattığı evrende bölüm başı ortalama uzunluk ise 53 dakikadır. Dizinin müzikleri ise Tyler Bates tarafından yapılmıştır.

The Punisher Dizisi Kaç Sezon Sürdü?

Netflix tarafından yayınlanan dizi toplamda iki sezon sürdü. 2017 ve 2019 yılları arasında izleyici ile buluşan dizinin her iki sezonu da 13 bölümden oluşuyor. Yani dizinin toplam bölüm sayısı 26.

The Punisher IMDb Puanı Kaç?

Netflix tarafından ilk sezonu toplu halde yayımlandıktan sonra büyük bir beğeni ile izlenen ve pek çok seyircinin tüm sezonu tek seferde izlediği bir dizi olan The Punisher, IMDB’de 10 üzerinden 8.6 puan aldı. Şimdiye kadar yaklaşık 150 bin seyircinin oy verdiği diziden seyircilerin genel olarak memnun olduğunu söylemek mümkün.

The Punisher Logosu Ne Anlama Geliyor?

Marvel evreninin sert karakterlerinden biri olan Frank Castle’ın maceralarını anlatan The Punisher’ın logosu, tamamıyla siyah bir arka plan üzerinde yer alan The Punisher yazısı ve kuru kafa simgesinden oluşuyor. Siyah arka plan dizinin karanlık bir evrene sahip olduğunu temsil ederken gerek kuru kafa gerek logodaki yazıların fontları The Punisher’ın korkulması gereken bir karakter olduğunu anlatıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *