The Salesman Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

The Salesman, ünlü yönetmen Asghar Farhadi’nin yarattığı drama türündeki en son yapıttır. Arthur Miller’ın 1949 yılında yazdığı “The Death of a Salesman” adlı kitabından uyarlanmış olan film, 69. Cannes Film Festivali’ndeki ilk gösterimi ile pek çok beğeni topladı. Asghar Farhadi aynı zamanda A Separation filmi ile 2011 yılında “En İyi Yabancı Film” dalında Oscar Akademi Ödülleri alan ve 2013 yılında The Past adlı yapıtı ile Cannes Film Festival’inden “Evrensel Jüri Ödülü” almaya hak kazanmasıyla da tanınan bir yönetmendir. Bu yıl da bir yenisinin yapıldığı Cannes Film Festivali’nde The Salesman ile Shahap Hosseini’ye En İyi Aktör ve Asghar Farhadi’ye En İyi Senaryo ödülü layık görüldü. 2016 ‘da gösterime giren filmde, Far hadi’nin daha önceki A Separation, Fireworks Wednesday ile About Elly filmlerinden aşina olduğumuz Shahap Hosseini ve Taraneh Alidoosti’yi görüyoruz.

The Salesman Konusu:

Emad ve Rena adında bir çiftin hikayesi filme konu olmuştur. Yeni taşındıkları bir apartman dairesinde geçecek olan olaylarda, daha önce evde yaşayan kiracılarla ilgili birtakım olaylar Emad ve Rena’nın da hayatını etkileyecektir. Başlarına gelen olaylar ve sonucunda hayatlarında meydana gelen pek çok değişimin nedenleri apaçık izleyiciye sunulacaktır. Bir çift ve onların üzerine kurulan toplumsal baskıyı izleyeceğimiz bu filmde, İranlı yönetmen genel olarak toplumsal algılar ve sonuçları üzerinde durmuştur.

The Salesman Oyuncuları:

Shahab Hosseini (Emad Etesami):

Satış elemanı olarak çalışan bir görevlidir. Hayatında karşılaştığı zorluklar kendisini bir fantezi dünyasına itmiş olsa da bu bir kaçış değildir. Rena’nın eşidir.

Taraneh Alidoosti (Rena Etesami):

Emad’ın eşidir. Emad’ın yaşadığı zorluklar kendisini de etkileyecek olsa da ilişkilerini ayakta tutmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

The Salesman Detay:

Yönetmen: Asghar Farhadi
Oyuncular: Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi
Vizyona Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2016 (İran), 2 Ekim 2016 (Fransa), 27 Ocak 2017 (ABD)
Ülke: İran, Fransa
Dil: Farsça
Dağıtıcı: Filmiran, Memento Film
Yapımcı: Asghar Farhadi, Alexandre Mallet
Tür: Dram, gizem
Süre: 143 dakika

The Salesman Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *