The Shannara Chronicles Konusu ve Yorumları

0/5 Votes: 0
Report

Description

The Shannara Chronicles konusu ile dikkatleri çeken ve Mtv ekranları için hazırlanmış olan televizyon dizilerinden bir tanesidir. 2016 yılında yayınlanmaya başlayan dizi fantastik, macera ve bilim kurgu türlerini bir araya getiriyor. Dizinin yönetmenlik koltuğunda bir zamanların efsane dizileri arasında gösterilen “Prison Break” dizisinin yönetmenlerinden biri olan Brad Turner oturuyor. Usta yönetmen bu dizide de becerilerini konuşturmayı başarıyor. Ayrıca Brad Turner’e Jonathan Liebesman, Jesse Warn gibi isimlerde eşlik ediyor. Dizinin senaristliğini ise “Örümcek Adam” filmi ile isimlerini duyurmuş olan Terry Brooks, Miles Millar ve Alfred Gough gibi isimler yapmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosu ise oldukça geniş! Başrollerde Ivana Baquero, Emilia Burns ve Manu Bennett gibi isimler bulunuyor. Dizinin ilk sezonunda toplam 10 bölüm yer alacak ve bu bölümler 42’şer dakikalık gösterimlerle ekranda yayınlanacak.

The Shannara Chronicles

The Shannara Chronicles Konusu:

The Shannara Chronicles konusu ise sıradan dizilerden biraz daha farklı. Ellcrys olarak da bilinmekte olan Elf ağacı yavaş yavaş ölmektedir. Bu ağacın ölmesi birçok kişi için bir şey ifade etmezken Demon World için ise en kötü şeylerden bir tanesidir. Çünkü onu kötülüklerden ve karanlık büyülerden korumakta olan tek şey bu ağacın ta kendisidir. Ağacı kurtarmanın bir yolu vardır. O da sihirli kilidin bulunması! Ancak sihirli kilidin bulunması o kadar da kolay olmaz. Çünkü binlerce yıldır kullanılmayan sihirli kilidin nerede olduğunu bilen hemen hiç kimse yoktur. Bunun içinde Elves, Wil Ohmsford’un yardımı almayı kabul eder. Şimdi yapmaları gereken sihirli kilidin yerini bulmak ve Elf ağacını ölümden kurtarmaktır. Ancak işleri sandıkları kadar kolay olmayacaktır. Zira hem kilidin nerede olduğu bilinmiyor hem de karşılarına çıkacak olan zorluklar kilidin bulunma umudunu giderek azaltmaktadır. Ancak sihirli kilidi bulmak için de acele etmeleri gerekiyor. Sonu yaklaşan Elf ağacı öldüğü zaman Demon World artık korumasız kalacak ve ölüm tehlikesi ile yüzleşecektir. Bunun önüne geçmek isteyen Elves ve Wil ise tüm zorlukların üstesinden gelebilmek için aynı zamanda çevresindeki insanlardan da yardım alacaklardır.

The Shannara Chronicles Konusu
The Shannara Chronicles konusu 1997 yılında yapılmış olan Terry Brooks imzası taşıyan Shannara serisinden uyarlanarak televizyonlara taşınmıştır. Zamanının en çok satanları arasına girmeyi başaran kitap dizisi ile de günümüzün en çok izlenenler’inden bir tanesi olmayı amaçlıyor. Birçok kişinin beğenerek izlediği dizinin uzun soluklu olup olmayacağı ise en çok merak edilenlerden bir tanesidir. Dizinin kaç sezon süreceği ise şuan için tam bilinmiyor.

The Shannara Chronicles Oyuncuları
The Shannara Chronicles Teknik Detay:

Başlangıç:2016
Bitiş:
Ülke:ABD
Kanal:MTV
IMDb:7,6
Oyuncular:Austin Butler, Poppy Drayton, Ivana Baquero ve Manu Bennett

The Shannara Chronicles Dizisi Fragmanı:

Başka Bir Yazarımız da bu dizi için bir tanıtım hazırlamış.İsterseniz ona da bir göz atın;

The Shannara Chronicles, 2016 yılının Ocak ayında Mtv kanalında gösterime girmiştir. Terry Brooks’un kitap serisinden uyarlanan fantastik türündeki dizidir. Brooks’un fantastik türündeki kitapları 21 milyondan fazla satarak bu tür de en çok satan yazarlar arasındadır. Diziye adını veren Shannara, Cermen mitolojisindeki varlıklardan biri olan Elflerden almıştır. Toplamda 14 roman bulunmaktadır. Eserlerinde ki tüm kahramanlar bu aileye mensup olup her bir kitapta farkı kuşakların başından geçen maceralar anlatılmaktadır. The Shannara Chronicles konusu ikinci kitap olan ” Shannara’nın Elf Taşları ” adlı kitaptan uyarlanarak çekilmeye başlanacaktır. Jonathan Liebesman yönetmen koltuğuna oturarak diziye farklı bakış açıları kazandırmayı başarmıştır.
The Shannara Chronicles, senaryosu açısından ön plana çıkıyor gibi gözükse de oyuncular tarafından bakıldığında da azımsanmayacak kadar kaliteli gözüküyor. Pan’ın labirentinin başarılı oyuncusu Ivana Baquero, Spartacus’un meşhur galyalısı Manu Bennett, Yüzüklerin efendisinden tanıdığımız John Rhys-Davies, Emila Burns. Popp Drayton gibi isimlerin yanına Broke Willlams, Marcus Vanco gibi sempatik oyuncular diziye canlılık katmışlardır. İlk sezonda 10 bölüm çekileceği duyrulan dizi Yeni Zellanda’da çekilecektir. Demon adı verilen diyarda yaşayan elf ailesini fantastik bir orta dünya evreninde yaşarken göreceğiz. The Shannara Chronicles konusu kısaca Demon’da iblislerin karanlık güçlerini kilit altında tutan bir ağaç olan ” Ellcyrs ” ölmektedir ve bu ağacın ölmesi kapının kilidinin açılacağı ve dünyanın kötülüklerle dolması anlamına gelmektedir. Ağacı tekrar canlandırmak için sihirli kilidin tekrar bulunması ve kullanılması gerekmektedir. Bir yarışma ile seçilmiş 7 kişi arasına girmek için zorlu bir yarıştan geçmek gerekmektedir. Seçilmiş kişiler ağacı korumak ve onu canlı tutmak için seçilen özel kişilerdir. Ağaç ile konuşabilen seçilmişler teker teker ölmeye başladığında geriye sadece Kral Eventine’nin torunu Prenses Ambrele Elessedil kalmıştır. Prenses, ağaç tarafından seçildiği ve ağacın ona gösterdikleri yüzünden korkmuş ve krallıktan kaçmıştır. Geri getirmesi için görevlendirilen Allanon, en güçlü” Druid ” olarak karşımıza çıkmaktadır. Elf – insan karışımı olan Will ise Amberla’yı korumak için seçilmiştir. Bu olaylardan sonra her bölümnde maceranın eksik olmadığı dizi 7.6’lık bir imdb puanı ile zaten kendini bir nevi kanıtlamıştır.

The Shannara Chronicles Konusu isimli yazımıza YORUM yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *