The Strain Konusu ve Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Amerikan korku, drama dizisi olan The Strain, vampir konulu dizi ve filmleri seven izleyicilere hitap ediyor. Guillermo del Toro ve Chuck Hogan’ın aynı adlı romanından ekranlara taşınan dizinin yönetmen koltuğunda da Guillermo del Toro oturuyor. Dizinin yapımcılığını ise ünlü dizi yapımcıları Carlton Cuse ve Gary Ungar üstlenmiş.
Yayınlanan ilk bölümlerinden itibaren izleyicileri ekrana kilitleyen dizi Toronto’da çekiliyor. 13 sezonluk ilk bölümle giriş yapan dizinin, ikinci sezonunda da 13 bölüm yayınlanmış bulunuyor. The Strain’in, IMDb sitesinden 7,5 puan alması da kaliteli ve etkileyici bir yapım olduğunu kanıtlıyor.

The Strain

The Strain Konusu:

İzleyicilerin yeni bölümlerini merakla beklemesine sebep olan The Strain konusu ile izleyicileri ekrana kilitliyor. Dizinin ilk bölümünde Berlin’den Amerika’ya doğru bir uçak yolculuğuna tanık oluyoruz. Uçak, yolculuğun ilerleyen dakikalarında kontrolden çıkıyor ve 210 yolcudan sadece 4 kişinin kurtulduğu bir kazaya sebep oluyor. Bu kazanın altındaki gizemler araştırılırken, hayatta kalan 4 kişi çevrelerine ve sevdiklerine saldıran kana susamış vampirlere dönüşüyorlar. Bir süre sonra, uçakta yaşamını yitiren diğer 206 kişi de bir bir dirilmeye başlıyor. Fakat ölümün karanlık ellerinden geri dönerken, hepsi birer vampir oluyor. Şehirde kaos rüzgarları esmeye başladığında, Yaşlı Kurt lakaplı eski bir vampir avcısının haberleri duymasıyla, şehre gelmesi bir oluyor. Yaşlı Kurt, bu kez büyük ve zorlu bir işin ortasın bulunuyor.

The Strain Karakterleri:

 

Abraham Setrakian:

Abraham Setrakian The Strain
Yahudi asıllı bir kuyumcu olan Abraham, geçmişte Avrupa’da yaşamış ve Hitler döneminde Nazi kamplarında tutulmuştur. Kampta vampire dönüşen kardeşini öldürmüş ve daha sonra kamptan kurtulmuştur. Romanya çevresinde bulunan vampir efsanesinin peşine düşmüş ve bu sırada karısı vampirler tarafından öldürülmüştür. Bu olaydan sonra intikam peşine düşen Abraham, vampirler hakkında her şeyi öğrenmiş ve daha sonra ABD’ye taşınmıştır. O günden beri vampir avcılığı yapmaktadır.

Ephraim Goodweather:

Ephraim Goodweather The Strain
Bir sağlık örgütünde kıdemli bir mevkide çalışan Eprhaim, yöneticilerinin vampirler tarafından ele geçirilmesiyle işinden atılmıştır. Bu olaydan sonra karşısına çıkan vampir avcısı Abraham’a katılır ve tıp bilgisini vampirleri yok etmek için yaptığı araştırmalarda kullanmaya başlar.

Vasiliy Fet:

Vasiliy Fet The Strain
Zengin ailesine küsmüş olan Vassiliy, fare ve haşere temizliği gibi işler yapmaktadır. Bu sebeple vampirlerden korunmak için kullanacakları lağım tünellerini avcunun içi gibi bilmektedir.

Dutch:

Dutch The Strain
Hacker bir kadın olan Dutch, bir vampir tarafından kullanılarak şehrin bilişim sistemlerini çökertir. Daha sonra sebep olduğu zararın farkına varır ve Abraham’ın grubuna katılır.

Nora Martinez:

Nora Martinez Strain
Eprhaim’in iş arkadaşı ve ona aşık olan doktor, olgun davranışlı ve hümanist bir kadındır.

Thomas Eichorst:

Thomas Eichorst The Strain
Abraham’ı Nazi kampından tanıyan eski bir Nazi komutanıdır. Olayların daha da karmaşık hale gelmesiyle vampirlerle kirli bir anlaşma masasına oturacaktır.

Eldritch Palmer:

Eldritch Palmer The Strain
Dünyanın sayılı zenginlerinden olan Edlrich, ölümcül bir hastalığa yakalanınca vampirlerle kirli bir anlaşma yapacaktır. Bu anlaşma sonucunda daha önce sahip olmadığı güce sahip olacaktır fakat ölümsüzlük onun için uzak bir hedeftir.

Elizalde:

Elizalde The Strain
Latin asıllı, hapisten yeni çıkmış bir serseri olan Gabriel; vampirler tarafından kullanılacak, iyi niyetli bir gençtir.

The Master:

The Strain The Master
Tüm vampirlerin efendisi olan The Master, kötü vampirin ta kendisidir. En büyük amacı dünyayı ele geçirmektir. Ayrıca vampire dönüşen tüm insanların gördüklerini görebilir ve duyduklarını duyabilir.

The Strain Teknik Detay:

Oyuncular: Corey Stoll, David Bradley, Mía Maestro, Kevin Durand, Jonathan Hyde, Richard Sammel, Sean Astini, Jack Kesy, Natalie Brown ve Miguel Gomez
Başlangıç: 2014
Ülke: ABD
Kanal: FX
IMDb:7,5

The Strain Fragmanı:

The Strain Konusu ve Karakterleri yazımıza YORUM yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *