The Walking Dead 10.Sezon Ne Zaman Devam Edecek?

0/5 Votes: 0
Report

Description

The Walking Dead Dizisi Hakkında Kısa Bilgi

2003 yapımı Amerikan çizgi romanından uyarlanan The Walking Dead, dizi haline dönüştürülünce de büyük bir ilgi gördü. Ülkemizde de izleyicileri tarafından takip edilmekte olan dizi ilk bölümüyle 2010 yılında seyircinin karşısına çıkmıştır. ‘’Yürüyen Ölüler’’ adıyla izlenen zombi dizisi bilim kurgu meraklıları tarafından soluksuz olarak izlenmektedir. 7 yıldan beri de aynı ilgiyi korumaktadır.

The Walking Dead, dünya çapında izlenen bir dizi olmasının nedenlerinden birisi oyuncuları ve filmdeki sahneleridir. Nefes kesen sahneleri ve etkileyici müziği ile beğenileri üzerinde toplamayı başaran bir dizi serisi halinde olan The Walking Dead’i izlemeyenler varsa çok şey kaçırmış oluyorlar diyebiliriz. Hele birde macera ağırlıklı bilim kurgudan hoşlanıyorsanız bu dizi tam sizin aradığınız aksiyonlara sahiptir.

The Walking Dead Dizisinin Konusu Nedir?

Dizi çizgi romandan elde etmiş beğeniyi üzerinde toplamaya devam etmektedir. Zombi salgınından sonra insanların vermiş oldukları mücadeleleri anlatmaktadır. Şehirdeki bulaşıcı hastalıklar nedeniyle, insanlar zombi olmaya başlamışlardır. Beslenebilmeleri için yakınlarındaki insanları ve hayvanları yemektedirler. Zombileri öldürmenin tek yolu onları beyninden vurmaktır. Isırarak da diğer insanların zombi olması onların çoğalmasını sağlamaktadır.

Bu durumla mücadele etmek gerekir ve bunu yapan şerif yardımcısı Rick Grimes’dir. Dizideki karakterler ve makyajları oldukça kalitelidir. 2015 yılının en çok izlenen dizileri arasında yer almaktadır. Hatta 100 yılda çekilmiş olan en iyi yapım olan The Walking Dead, her bölümü ile yıllardan beri insanları kendine hayran bırakmayı başarmıştır.

The Walking Dead Yeni Bölümleri Ne Zaman Başlayacak?

Dizi bünyesine 70 ödül sığdırmıştır. Yeni bölümlerinin ne zaman başlayacağı konusu ülkemizde de merakla beklenilmektedir. 10. Sezonu yayınlanacak olan dizi, Blu TV de gösterilecektir. Negan’ın özgürlüğüne kavuşup kavuşamayacağı ve hayatta kalanların zombilerle nasıl baş edebilecekleri heyecanla izlenilmeye devam edecektir.

23 Şubat 2020’de dizinin yeni bölümü sezona girecek. İzleyiciler bu tarihi sabırsızlıkla beklemektedirler. Rick Grimes rolünü ünlü oyuncu Andrew Lincoln canlandırmaktadır. Daryl Dixon rolünü de Norman Reedus oynamaktadır. Dizide Rick’nin sağ kolu ve yardımcısı rolünü üstlenmektedir. Carol Peletier rolünde Melissa McBride yer almaktadır. Kadın karakter hayatta kalan grubun arasındadır, fakat kocasını ve kızını geçmiş sezonlarda kaybeden bir annedir.

Danai Gurira ve Samantha Morton gibi önemli karakterler dizide oynayan diğer isimler arasında yer almaktadır. Ayrıca genç sanatçılardan Chandler Riggs, En İyi Genç Başrol Oyuncusu ünvanını kazanmış olan bir isimdir. The Walking Dead, 10. Sezon bölümleri ve dizi fragramanı hayranları tarafından sabırsızlıkla beklenilmektedir.

TAGS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *