The Walking Dead: Yeni Sezon Ne Zaman?

0/5 Votes: 0
Report

Description

The Walking Dead Yeni Sezon Ne Naman Başlayacak?

Onuncu sezonu geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yayınlanan ve 10 sezondur heyecanla takip edilen zombi temalı bilim-kurgu dizi the walking dead, bir süre daha dizi-film tutkunlarıyla birlikte olacak gibi görünüyor. İçerisinde bulunduğumuz yılın ilk çeyreğinde yayına girmesi planlanan dizinin adı kısa süre önce The Walking Dead: World Beyond olarak duyurulmuştu. Henüz 10. Sezon yayındayken yeni sezonla ilgili yapılan bu duyurunun ardından diziyi takip eden seyirci kitlesi, yapımın 11. Sezonla da final yapmayacağını düşünmeye başladı.

İlk yıllarına oranla seyirci kitlesi azalmış olsa da hâlâ en çok izlenen dizi-film listesinde yer alan yapımın söz konusu sezonunu da, son iki sezonunu kaleme alan Scott M. Gimple tarafından yazılacağı açıklandı. AMC tarafından yapılan açıklamaların ardından, 11. Sezona ilişkin tanıtım filmi de kısa süre önce izleyicilerin beğenisine sunuldu.

The walking dead yeni sezon ne zaman 2020

Lauren Cohhan Sürprizi

Diziyle özdeşleşen birçok oyuncunun ayrılığı, yapımın izleyici oranını düşürse de, 9. Sezonda yapımdan ayrıldığını duyuran ABD asıllı İngiliz aktris Lauren Cohan’ın (Maggie), 11. Sezonla birlikte diziye yeniden dahil olacağı açıklandı.

  1. Sezon da BluTV’de

Bir çizgi roman serisi olarak hayatımıza giren ve aynı adla ekranlara taşınan yapımın 10. Sezonu Ekim aynın ilk haftasında popüler medya platformu BluTV’de yayınlanmıştı. Doğan Holding bünyesinde 2015 yılında kurulan platformun, 11. Sezon için de anlaşma sağladığı ve yukarıda da belirttiğimiz gibi 2020 yılının ilk çeyreğinde, yeni sezonu izleyiciyle buluşturacağı açıklandı.

The Walking Dead Konusu

İnsanoğluna ev sahipliği yapan mavi gezegende bir anda ortaya ve hızla yayılan beyinsel hastalık sonucu, 21. Yüzyıl dünyasının sonunu hızla çöküşünü içeren bir zombi salgını dizinin ana konusu olarak ön teması çıkıyor. Yer küreyi paylaşmak zorunda kaldığımız, zombiler, kurgunun geçtiği bölgenin yerel jargonunda “aylaklar” adıyla biliniyor. İnsanlık için büyük tehdit oluşturan zombileri etkisiz hale getirmenin tek yolu ise, beyinlerini yok etmekten geçiyor. Zombiler tarafından ısırılan insanoğlu, buluşan virüs nedeniyle kısa sürede zombi ailesine katılıyor. Çok sayıda insanın zombiye dönüştüğü yer yüzünde, The Walking Dead hayatta kalan bir grup insanın yaşam mücadelesini işliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *