The Walking Dead Dizisi Konusu ve Oyuncuları

5.0/5 Votes: 2
Report

Description

Son 100 yılda gelmiş geçmiş en iyi zombi yapımı olarak kabul edilen 30 Mart 2012 tarihinde gösterime başlayan dünyada 20 milyon izlenme sayısına ulaşmış olan The Walking Dead dizisinden bahsedeceğiz. 2015 yılında en çok izlenen dizi sıralamasında zirvede yar alan The Walking Dead yapımcısı Robert Kirkman’ın çizgi romanından televizyona uyarlanan The Walking Dead aynı başarıyı çizgi romanlarından da sağlamıştır.

The Walking Dead

Çizgi roman ile aralarında ayrılık olan konular olsa da izleyiciler bir sonraki bölüm ne olacak merakı ile çizgi romana akın etseler de yapımcılar izleyiciyi burada ters köşe yaparak farklı bir bölümle ekranlara gelirken izleyiciyi daha da çok heyecanlandırmıştır. Birçok rakip çıksa da diziye The Walking Dead zombi konulu sinema veya diziler arasında son 100 yılda en iyi yapım olarak da ödüllendirilmiştir. Dizi set ekipleri tamamen profesyonel ve işlerini titizlikle yapıyorlar ki özellikle zombi makyajları dünya çapında ilgi görüyor dizi makyaj ekibine dünyanın dört bir yanından teklif gelmeye devam ediyor.

The Walking Dead Makyaj

Bir günde 16 milyon izleyiciye ulaşarak en çok izlenme rekoru kıran ‘’ 30 gün gece ‘’ filmini 20 milyon izlenme sayısı ile geçerek dünyada en çok izlenen zombi konulu yapım olmuştur. Türkiye’de FX Türkiye ekranlarında seyirci ile buluşan The Walking Dead 6 sezon boyunca her bölümü ile zirveden düşmemiştir. Dizinin kardeş yapımı olarak adlandırılan Fear The Walking Dead ise ekrana gelen ilk bölümü ile 10. 1 milyonluk izleyici sayısı ile The Walking Dead izleyicileri tarafından izlenmiş ancak The Walking Dead’in yerini asla tutamayacağını belirtmişlerdir. The Walking Dead ekibinin şuandaki hedefi 2014 yılında 24 milyonluk izleyici ile zirvede olan Bing Bang Theory’i geçmek. İzleyiciler son bölümlerden sıkıldığını diziye aksiyon sahneleri istediğini şikâyet kutularında belirtirken diziyi izlemeyi bırakacaklarını belirten tehdit yazıları da mesaj kutularını dolduruyor.

The Walking Dead 2
Dünya dizi sıralamalarına Gam of Thrones’dan sonra giren ve ekrana geldiği ilk bölümle Game of Thrones dizisini geçen The Walking Dead dizisi adeta rakip diziyi 3 e katlayarak gelecek yıllar içinde önemli bir mesaj vermiş oldu. The Walking Dead halen yayın hayatına devam etmekte ve izleyiciyi hala ekrana bağlamaya devam ediyor.

The Walking Dead Dizisinin Oyuncuları:

Andrew Lincoln – Karakter: Rick Grimes

Rick Grimes
Steven Yeun – Karakter: Glenn Rhee

Glenn Rhee
Chandler Riggs – Karakter: Carl Grimes

Carl Grimes
Norman Reedus – Karakter: Daryl Dixon

Daryl Dixon
Melissa McBride – Karakter: Carol Peletier

Carol Peletier
Lauren Cohan – Karakter: Maggie Greene

Maggie Greene
Danai Gurira – Karakter: Michonne

Michonne

The Walking Dead Dizisinden Ayrılan Oyuncular:

John Bernthal – Shane Walsh
Sarah Wayne Callies – Lori Grimes
Laurie Holden – Andrea
Jeffrey DeMunn – Dale Horvath
Michael Rooker – Merle Dixon
David Morrissey – Vali
Scott Wilson – Hershel Greene
Emily Kinney – Beth Greene

The Walking Dead Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *