Liste Film

  The Walking Dead Dizisi Konusu ve Oyuncuları

  03.12.2015
  935

  Son 100 yılda gelmiş geçmiş en iyi zombi yapımı olarak kabul edilen 30 Mart 2012 tarihinde gösterime başlayan dünyada 20 milyon izlenme sayısına ulaşmış olan The Walking Dead dizisinden bahsedeceğiz. 2015 yılında en çok izlenen dizi sıralamasında zirvede yar alan The Walking Dead yapımcısı Robert Kirkman’ın çizgi romanından televizyona uyarlanan The Walking Dead aynı başarıyı çizgi romanlarından da sağlamıştır.

  The Walking Dead

  Çizgi roman ile aralarında ayrılık olan konular olsa da izleyiciler bir sonraki bölüm ne olacak merakı ile çizgi romana akın etseler de yapımcılar izleyiciyi burada ters köşe yaparak farklı bir bölümle ekranlara gelirken izleyiciyi daha da çok heyecanlandırmıştır. Birçok rakip çıksa da diziye The Walking Dead zombi konulu sinema veya diziler arasında son 100 yılda en iyi yapım olarak da ödüllendirilmiştir. Dizi set ekipleri tamamen profesyonel ve işlerini titizlikle yapıyorlar ki özellikle zombi makyajları dünya çapında ilgi görüyor dizi makyaj ekibine dünyanın dört bir yanından teklif gelmeye devam ediyor.

  The Walking Dead Makyaj

  Bir günde 16 milyon izleyiciye ulaşarak en çok izlenme rekoru kıran ‘’ 30 gün gece ‘’ filmini 20 milyon izlenme sayısı ile geçerek dünyada en çok izlenen zombi konulu yapım olmuştur. Türkiye’de FX Türkiye ekranlarında seyirci ile buluşan The Walking Dead 6 sezon boyunca her bölümü ile zirveden düşmemiştir. Dizinin kardeş yapımı olarak adlandırılan Fear The Walking Dead ise ekrana gelen ilk bölümü ile 10. 1 milyonluk izleyici sayısı ile The Walking Dead izleyicileri tarafından izlenmiş ancak The Walking Dead’in yerini asla tutamayacağını belirtmişlerdir. The Walking Dead ekibinin şuandaki hedefi 2014 yılında 24 milyonluk izleyici ile zirvede olan Bing Bang Theory’i geçmek. İzleyiciler son bölümlerden sıkıldığını diziye aksiyon sahneleri istediğini şikâyet kutularında belirtirken diziyi izlemeyi bırakacaklarını belirten tehdit yazıları da mesaj kutularını dolduruyor.

  The Walking Dead 2
  Dünya dizi sıralamalarına Gam of Thrones’dan sonra giren ve ekrana geldiği ilk bölümle Game of Thrones dizisini geçen The Walking Dead dizisi adeta rakip diziyi 3 e katlayarak gelecek yıllar içinde önemli bir mesaj vermiş oldu. The Walking Dead halen yayın hayatına devam etmekte ve izleyiciyi hala ekrana bağlamaya devam ediyor.

  The Walking Dead Dizisinin Oyuncuları:

  Andrew Lincoln – Karakter: Rick Grimes

  Rick Grimes
  Steven Yeun – Karakter: Glenn Rhee

  Glenn Rhee
  Chandler Riggs – Karakter: Carl Grimes

  Carl Grimes
  Norman Reedus – Karakter: Daryl Dixon

  Daryl Dixon
  Melissa McBride – Karakter: Carol Peletier

  Carol Peletier
  Lauren Cohan – Karakter: Maggie Greene

  Maggie Greene
  Danai Gurira – Karakter: Michonne

  Michonne

  The Walking Dead Dizisinden Ayrılan Oyuncular:

  John Bernthal – Shane Walsh
  Sarah Wayne Callies – Lori Grimes
  Laurie Holden – Andrea
  Jeffrey DeMunn – Dale Horvath
  Michael Rooker – Merle Dixon
  David Morrissey – Vali
  Scott Wilson – Hershel Greene
  Emily Kinney – Beth Greene

  The Walking Dead Dizisi Fragmanı:

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.