The Witcher (2.Sezon) Ne Zaman? – Tarihi Açıklandı

0/5 Votes: 0
Report

Description

The Witcher 2. Sezon

İlk sezon yayınlanmadan, ikinci sezon için startı verilen bir Netflix dizisi daha The Witcher. 20 Aralık’ta sezon finali yaparak, yılı iddialı bir şekilde kapatan dizinin, yeni bölümleri dizi severler tarafından merakla bekleniyor.

İddialı dizinin çekimlerine, Şubat 2020 yılında başlanacağını söyleyen yapımcılar,bunun için net bir tarih vermiyorlar.Senaristler, ilk sezonda ismi çok geçtiği halde bir türlü görülmeyen karakter olan, Vesemir rolünü kimin canlandıracağını henüz netleştirmediler.

Kitap uyarlaması bir dizi olan The Witcher’da, Henry Cavill dizinin ana karakteri olmaya devam edecek. AnyaChalotra ve Freya Allan ikinci sezonda olacağı kesinleşen oyunculardan bazılarıdır. Basına sızdırılan bilgilere göre, ikinci sezon daha yoğun ve aksiyonlu olaylara sahne olacağa benziyor.

İkinci sezonda, tüm taşlar yerine oturarak, tüm karakterler gerçek yüzleriyle karşımıza çıkacak. Dizide Gerald rolünün, kas gücünü gösteren bir savaşçıdan ziyade doğaüstü güçleriyle savaşan usta bir dövüşçü olarak ön plana çıkması bekleniyor. Serinin, oyun versiyonları zaten dizi formatında bir kurguya işleniyor.

The Witcher Gerald’ın Kaderi
Dizide karakterler, yerine oturtulduktan sonra tutmama gibi bir durum söz konusu olamaz. Dizide,başkalaşarak farklı kişiliğe bürünmüş canavarları avlayan, Rivyalı Gerald kendi kaderine doğru çizdiği yolda emin adımlarla ilerlemektedir. The Witcher, yüzyıllardır huzur içinde yaşayan uygarlıkların başına gelen bir savaşın sonucunda oluşan karmaşanın kurgulanmış halidir.

Dizide, Elf’ler ve cüceler arasında yapılan üstünlük kavgalı fantastik bir tarzda işlenir. Dizide konusu geçen dünyanın The Witcher adıyla bilinen büyücünün, dünyaya gelmesi muhtemel olan bir çocuğun doğmasını beklemesi esas alınarak dizi oluşturulmuştur. Uzun yıllar sonra kaderin çizdiği yolda Geraldgüçlü bir prenses ve büyücü ile buluşur. Üçü beraber zorlu ve aksiyonlu bir serüveni içinde kendilerini bulurlar.

Oyun Uyarlaması The Witcher’ın Etkileyici Müzikleri

Şimdi sırada, bu muhteşem üçlünün dünyada kalmak için bir savaş vermesi gerekmektedir. Orijinal hikayeye sadık kalınarak çekilen dizide, mekan ve zaman algısı çok iyi bir şekilde kurgulanmış. Daha ilk bölümlerinden itibaren, kitabın fanatiklerinin dikkatini çekecek detaylar yer alır. Ortama ve zamana uygun olarak silen müzikler, etkileyici ve çarpıcı efektleriyle hikayenin akışında önemli bir paya sahiptir.

Kitap ve oyun hakkında hiç bir bilgisi olmayanların bile hoşuna gidecek, The Witcher evrenin boyutlarını farklı bir tarzda yorumlayarak izleyicileri büyülemeyi amaçlıyor. İlk sezon için iyi bir başlangıç yapan dizinin fanları, şimdiden yeni sezonu büyük bir merakla bekliyor. Etkileyici konu anlatımı ve sürükleyici kurgusu ile karakterlerin gelişimi, en ufak detaylarına kadar yansıtılıyor.

TAGS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *