Time After Time Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

ABC tarafından 5 Mart 2017 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlamış olan bir Amerikan dizisidir. İçerisinde tarih, bilim kurgu, dram türlerini barındıran bir yapımdır. Dram ve bilimkurgunun yanında gerilim içermesi de diziye ayrı bir heyecan katmış diyebiliriz. Karl Alexander’ın 1979 da kaleme aldığı Time After Time adlı romanından uyarlanan dizinin aynı zamanda Nicholas Meyer’ in yönetmenliğinde 1979 da yapımı bir filmi de vardır. Roman ve filmdeki işleyiş aynen dizide de devam etmektedir. Yılların tozlu sayfalarından özenle çıkartılıp bugünkü zamanımıza tekrar uyarlanmış olup parlamaya hazır bir dizidir. İlk sezonun 12 bölümden oluşması beklenmektedir.Dizinin yaratıcısı olan Kevin Williamson, Vampire Diaries ve The Following gibi birçok başarılı diziye imza atmıştır.Dizinin yönetmeni ve ayrıca yapımcısı olan Marcos Siega ise Dexter ve The Following gibi diziler de büyük başarı toplamıştır.Dizinin eleştirilere bakacak olursak kimisi çok sevmişken kimisi de fazla klasik olduğunu vurgulamıştır.Bunu izleyerek siz karar verin.

Time After Time Dizisi Konusu:


Dizide H.G. Wells ve Doktor John Stevenson adında iki çok iyi dost vardır.Ama H.G. Wells dostu bildiği Doktor John Stevenson’ ın aslında Karındeşen Jack olduğunu bilmemektedir.Taki Doktor John Stevenson’ ın polisten kaçmak amacıyla H.G. Wells’ in yaptığı zaman makinesini çalana kadar.Doktor John Stevenson zaman makinesini kullanarak geleceğe gider ve bunu fark eden en iyi dostu H.G. Wells de peşinden geleceği birbirine katacağını düşündüğü için onu yakalamaya geleceğe gider.

Time After Time Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri:

Josh Bowman (Dr. John Stevenson – Jack the Ripper)


Josh Bowman; 4 Mart 1988 tarihli Berkshire doğumlu İngiliz, İtalyan ve İrlandalı başarılı bir oyuncudur.Yine bir ABC dizisi olan Revenge’ de Daniel Grayson rolünde oynamıştır. Time After Time dizisinde ise kötü rolünü üstlenmiş ve Doktor John Stevenson yada polislerin aradığı Karındeşen Jack’ i canlandırmaktadır.En iyi arkadaşı H.G. Wells’ in zaman makinesini çalmasıyla başlayan tarihsel geçişleri gördüğümüz dizinin tartışmasız bizi en çok geren ve en dikkat çeken karakteridir.

Freddie Stroma (H.G. Wells)


Freddie Stroma, 8 Ocak 1987 doğumlu İngiliz oyuncu İsveç bir baba ve Alman bir anneye sahiptir.Öğrenimlerini tamamladıktan sonra hemen yapmak istediği işe yani sinema sektörüne yöneldi. The Gil Mayo Mysteries dizisinde oynadı ve daha sonra Harry Potter serisinin oyuncularına dahil oldu ve Cormac McLaggen karakterini canlandırdı.Ayrıca önemli bir yapıt olan Game of Throns dizisinde de bir bölümünde yer almıştır. Time After Time dizisinde ise zaman makinesi icat etmiş olan ve bunu başlarda kimseye inandıramayan H.G. Wells karakterini oynamaktadır.En yakın arkadaşı olan Doktor John Stevenson’ ın zaman makinesini çalmasıyla Karındeşen Jack olduğunu öğrenir.Ve bu karışık durumları engellemek için oda Karındeşen Jack’ i takip eder.Maceralar da işte bundan sonra başlar.

Genesis Rodriguez (Jane Walker)


29 Temmuz 1987 doğumlu Amerikalı bir oyuncudur.Daha çok birçok İspanyol dizisiyle tanınmış ayrıca Türkiye’de yayınlanan Tatlı İntikam dizisinde tanınmıştır.Ayrıca Days of Our Lives dizisinin Becky Ferrer karakterinde de oynamıştır. Time After Time dizisinde ise zaman yolculuğu yapan H.G. Wells ile tanışan ve ona yardım eden müzede çalışan Jane Walker’ ı canlandırmaktadır.Daha sonra H.G. Wells de Jane Walker’ a yardım eder.

Nicole Ari Parker (Vanessa Anders)


Nikki Kodjoe olarak da bilinen Nicole Ari Parker-Kodjoe 7 Ekim 1970’de doğan Amerikalı bir aktristtir. 1997 filmi Boogie Nights’da Becky Barnett rolüyle tanınmaya başlanmış olan oyuncu şuan 46 yaşında ve birçok dizide filmde rol almıştır. Time After Time dizisinde ise Vanessa Anders adlı müze yöneticisini oynamaktadır.H.G. Wells ile tanışan Vanessa da zaman makinesini öğrenir ve Wells ile iş birliği yaparlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *