Timeless Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

ABD’de yayın yapan en ünlü ulusal kanallardan biri halindeki NBC’de yayınlanan ve Sony Pictures stüdyoları tarafından çekilen bilim kurgu dizisi Timeless, Eric Kripke ve Shawn Ryan tarafından yazılmıştır. Ünlü dizi yönetmeni Robert Duncan tarafından çekilen dizinin henüz ilk sezonu yayınlanmaktadır. 9 bölüm olarak yayınlanan ilk sezon, 45 dakikalık bölümler şeklinde yayınlanmaktadır. Abigail Spencer, Matt Lanter ve Malcolm Barrett gibi ünlü dizi oyuncularını da kadrosunda bulunduran dizinin yapımcıları ise John Davis, John Fox ve Marney Hochman’dır. Timeless aynı zamanda Kanada’nın Vancouver şehrinde tek kamera tekniğiyle çekilmektedir.

Timeless Dizisi Konusu:


Bir tarih profesörü olan Lucy Preston, bir bilim adamı olan Rufus Carlin ve bir asker olan Wyatt Logan’ın .. Kahramanlarımız zorunlu bir görev için bir ekip halini almış olması ve daha sonra ekibin başından geçen olayları izlediğimiz dizide üçlü, deney için yapılmış olan zaman makinesinin çalınmasıyla ortaya çıkan problemleri önlemek amacıyla bir araya getirilmiştir. Zaman makinesini Garcia Flynn çalmıştır ve Flynn’ı kirli geçmişi yapacaklarının teminatı niteliğindedir. Dizayn edilmiş zaman makinesinin prototipi görevini üstlenen bir başka zaman makinesiyle geçmişe yolculuğu başlayan ekip, Flynn’ı yakalamak için zaman içinde bir yolculuğa başlayacak ve bu yolculukta karşılaşacağı güçlükleri kendi uzmanlık alanlarıyla çözmeye başlayacaktır. Tarihi baştan değiştirme peşinde olan Flynn’ın bu amacına engel olmak için ise yapılması gerekenler hiç de sıradan işlemler değildir.

Timeless Karakterler:

Lucy Preston:


Tarih profesörü olarak görev yapan Preston’ın öncelikli hedefi annesinden kendisine kalan vasiyetleri gerçekleştirmek ve annesinin bilimsel kimliğini devam ettirmektir. Ekibe katıldıktan sonra ekibin tarihi olayları yorumlamasına yardım edecektir.

Wyatt Logan:


Geçmişinde ABD ordusunda çeşitli görevler alan ve Uzman Çavuş olarak rütbeli bir asker konumundaki Logan, eşinin vefatından sonra meslekten kopmuş ve daha içine kapanık bir hal almıştır. Ekibe geçmişinden gelen savaş alışkanlığıyla yardım etmektedir.

Malcolm Barrett:


Yazılım işleriyle uğraşan bir bilim adamı olan Barrett, zaman makinesinin prototipinin kodlamasını yapan kişidir. Ekibe de bu özelliğiyle katılıp zaman yolculuğunda görev alan Barrett’ın tasarladığı zaman makinesi, yaşam botu olarak da adlandırılmaktadır.

Timeless Dizisi Detayları:

Başlangıç Tarihi: 3 Ekim 2016
Bitiş Tarihi: Devam Ediyor
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Televizyon: NBC
Oyuncular: Abigail Spencer, Matt Lanter, Malcolm Barrett
IMDb Puanı: 7,6
Süre: 45 Dakika

Timeless Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *