Training Day Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Başrollerinde Denzel Washington ve Ethan Hawke ikilisinin 2001 yılında oynadığı unutulmaz Training Day filminin 15 yıl aradan sonra dizisinin yapılmasıyla insanların olumlu ilgisini almıştır ve merakla beklenmiştir. Dizi 2 Şubat 2017 tarihinde CBS TV kanalında ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkmış bulunmaktadır.


Training Day,daha çok haydut görünümlü bir dedektif olan Frank Rourke ile bir polisin kuralları ve sınırları olduğunu düşünen karanlık dünyalara yeni adımını atmış bir polis olan Kyle Craig’in aksiyon ve gerilim dolu ayrıca dram sahneleri de içeren bir polisiye dizidir.İlk başta Kyle’ın babası olan Billy’nin ölümündeki gerçeği bulmak sadece Kyle’ın konusu olduğu gibi gösterilse de bu ölüm aslında Billy’nin yakın arkadaşı ve meslektaşı olan dedektif Frank’i de ilgilendirmektedir. Kyle ve Frank’i de birbirine bağlayan asıl noktada bu olacaktır. Kyle ilk başta Frank’i sevmese bile birbirlerine ihtiyaçları olduğunu bilmektedir.Ayrıca Frank’in çalıştığı ekipte Tommy ve Rebecca’da bu ikiliye yardım etmektedirler.

Training Day Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri:

 

Frank Rourke (BILL PAXTON)


Dizinin başrol ikilisinden ilkini canlandıran Bill Paxton 17 Mayıs 1955, Texas doğumludur.40 tan fazla film ve dizide rol almıştır.Karizmatik ve yetenekli olmasının yanı sıra gerçek hayatında göstermiş olduğu tecrübeyi dizide de çok iyi yansıtmayı başarmıştır.Yer aldığı en önemli projeleri şöyle sıralayabiliriz:Titanik, Yarının Sınırında, Apollo 13, Gece Vurgunu ve daha birçoğu. Bill Paxton dizide Frank Rourke adlı bir dedektif rolündedir.Dizide kurallara uymayan,müthiş tecrübeli olduğunu ve akıl hocalığını birçok repliğinde gördüğümüz bir dedektiftir.Tamamen kurallara bağlı görev yapan yeni ortağına yaptığı işin artık daha karanlık olduğunu,bu şekilde devam edemeyeceğini ekibiyle birlikte göstermeye çalışmaktadır.Dizinin yönetmeni Antoine Fuqua ,Frank Rourke karakteri için:“Nehre girip,geri dönüş yolu bulmaya çalışıyor.“cümlesini kullanmıştır.Yani kendisi çaylak polise ders vermeye çalışırken kendisinin de pek çok ders alacağını söyleyebiliriz.Cümlelerine şu şekilde devam etmiş:“Aslında dizi ne kadar Frank’in yeni ortağı Kyle’ın değişimi ve onun üzerinden gidiyormuş gibi görünse de.Asıl konu Kyle’ın değişimi değil Frank’in kurtuluşu hakkında.“ Bu dizi daha çok merak uyandıracağa benziyor.

Kyle Craig (JUSTIN CORNWELL)

Dizinin bir diğer başrolü ise 5 Kasım 1988, Pensilvanya doğumlu ve yıldızı bu dizide parlamaya başlamış olan Justin Cornwell’dir. Justin Cornwell ise Kyle Craig adlı sokak polisliğinden dedektifliğe yeni atanmış,evli bir karakteri canlandırmakta. Dizide dedektifliğe yeni adım atmış olan Kyle ahlaklarına,kurallara,yasalara uyarak bunu sürdürmeye çalışmaktadır.Ancak bu o kadarda uzun sürmeyecektir. Babasının da onun gibi başarılı bir polis hayatı olmuştur ve tüm hayatı boyunca babasının basit bir banka soygununda öldüğünü zannetmiştir.Amacı babasını öldüren adamları bulmaktır.Ve elindeki tek ipucu babasının bileğinde yazılı olan araba plakası diye düşündüğü bir şifredir.

Rebecca Lee (KATRİNA LAW)


Katrina Law ise Frank Rourke’nin ortaklarından olan Rebecca Lee adındaki dedektif rolünde oynamaktadır.

Tommy Campbell (DREW VAN ACKER)

Drew Van Acker’de yine Frank Rourke’nin ortaklarından olan Tommy Campbell adında bir dedektifi canlandırmaktadır.Aynı zamanda dizideki karakteri eski profesyonel bir sörfçüdür.

Training Day Dizisi Tanıtım Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *