Travelers Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Travelers, 2016 yılında yayın hayatına başlayan, bilim-kurgu kategorisi içinde varlığını devam ettiren, ABD yapımı dizinin adı. Son birkaç yıldır dizilerin sinema filmlerine nazaran daha ön plana çıkmasıyla birlikte, özellik ABD ve İngiltere’de piyasaya sürülen dizi sayısının miktarı bir hayli artmış ancak buna rağmen “bilim-kurgu” türünde kotarılan dizi sayısının oranı düşük kalmıştı. İşte, yönetmen Brad Wright bu durumun farkına vardı ve her ne kadar klişelerle dolu da olsa “Travelers” adından bir bilim kurgu dizisi çekmeye karar verdi. Dizinin çekim süreci başlarda bütçe nedeniyle sıkıntılı geçse de, tahmin edilenden daha fazla seyirci yakalanması dizi ekibini epey rahatlattı ve yapımcı şirket tarafından 1. ve 2. Sezonların yayınlanmasına karar verdi.

Travelers Dizisinin Konusu:


Dizinin konusundan bahsetmeden önce, dizinin daha evvel çekilen film ve dizilerin hikayelerinden etkilediğini söylemek mümkün. Evet, klişe sayılabilecek birçok etmen dizide mevcut ancak ilginç bir şekilde sıkılmadan ve keyif alınaraktan izlenilebiliyor. Zaten birçok sanat eleştirmenine göre klişelerin varlığı önemli değil; önemli olan, klişeleri rağmen kendini izletme becerisidir. Bu nedenle, bu diziye başladıysanız ve bırakmayı düşünüyorsanız, yazının tamamını okumanızı tavsiye ederim. Dizinin konusu ise şöyle:


İlerleyen yıllarda Dünya’nın nüfusu önemli ölçüde azalmıştır. O zaman kadar hayatta kalan ve tesadüf eseri birbirlerini tanıma fırsatı bulan bir grup insan zaman makinesi keşfeder. Bu keşiften sonra “travelers” adını verdikleri bir grup kurarlar. Grubun amacı zaman makinesi ile gelecekten geçmişe yönelik yolculuklar yaparak Dünya’nın bu hale gelmesinin sebebini bulmak ve bunu engellemeye çalışmak olacaktır. Grup bireyleri arasında her bireyin kendine has birtakım yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler dizinin gidişatını belirleyen en temel unsurdur. Kısacası, zaman makinesi bulunduktan sonra, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak; hem Dünya’yı hem de kahramanlarımızı onlarca macera bekliyor olacaktır.

Travelers Dizisinin Oyuncuları:

Eric McCormack:


Dizide “Grant MacLaren” karakterini canlandırmaktadır. Eric daha önce Queen Bee, Will & Grace, A Heavenly Christmas, The Architect, Considering Love and Other Magic, Studio City, Full Circle, Romeo Katili: Chris Porco’nun Hikayesi, Pound Puppies, The New Adventures of Old Christine, Law & Order: Special Victims Unit, Who Is Clark Rockefeller gibi yapımlarda yer almıştır.

MacKenzie Porter:


Dizide “Marcy Warton” karakterini canlandırmaktadır. Mackenzie daha önce Yürüyen Cehennem, Blackstone, The Unauthorized Full House Story, If You Ask Me To, Guess Who’s Coming to Christmas, Leap 4 Your Life, Emma’s Wings: A Bella Sara Tale, Never Gonna Let You isimli yapımlarda kendine rol bulmuştu.

Patrick Gilmore:


Dizide “David Mailer” isimli karaktere hayat vermektedir. Patrick daha önce You Me Her, The Confirmation, No Men Beyond This Point, Arrow, Barbie: The Pearl Princess (seslendirme) gibi yapımlarda rol alma şansına sahip olmuştu.

Dizideki diğer oyuncular: J. Alex Brinson, Nesta Cooper, Jared Abrahamson, Reilly Dolman, Leah Cairns, Arnold Pinnock ve William MacDonald

Travelers Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *