Tüm Sırların Sahibi Kız Filmi Konusu – (The Girl With All the Gifts)

0/5 Votes: 0
Report

Description

Tüm Sırların Sahibi Kız (The Girl With All the Gifts) , M.R.Carey’nin aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmış. ABD – İngiltere ortak yapımı olan film, daha çok dizi yönetmenliği ile tanınan ve Outcast isimli 2010 yılı filminden sonra sinema anlamında pek ortalarda gözükmeyen Colm McCarthy’nin yönetmenliğinde çekilmiş.

Tüm Sırların Sahibi Kız Filmi Konusu:

the-girl-with-all-the-gifts
Bahsedilen tüm sırlara sahip küçük kızın adı Melanie. Gelecekte bir zamanda kıyamet sonrası bir dünyada yaşamaktadır. İnsanlar bir virüs etkisi altında kendilerini kontrol etmekten yoksun bir şekilde birbirlerini yemektedir. İnsan etinin peşinde koşan bu zombilere “Açlar” denmektedir. Bir üste tutulan Melanie ve arkadaşları bütün uygarlığı yok etmiş, insanları zombiye döndürmüş bulunan bu virüsü taşımaktadır. Ama virüs çocukları canavara dönüştürmekte, bu da bilim adamlarının virüse karşı bir aşı bulma ümidini artırmaktadır.

the-girl-with-all-the-gifts-konusu

Çocuklar artık insanlığın tek umudu durumundadır. Ancak üsteki yaşantılarında tekerlekli sandalyelere mahkum bırakılmışlardır. Çocukların tutulduğu askeri üste görevli Doktor Caldwell onların üzerinde sürekli tıbbi deneyler gerçekleştirmektedir.

the-girl-with-all-the-gifts-oyunculari

Ama deneyleri bitirmeden askeri üs saldırıya uğrar ve Melanie ile birlikte içinde çocukların öğretmeni bayan Justineau ve çavuş Parks’ın da bulunduğu küçük bir grup güvenli bir yere ulaşmak için kaçmaya başlar. Araçları bozulur, bu defa da Londra’ya doğru yürüyerek gitmeye çalışırlar. Londra’ya gitmek istemelerinin sebebi orada yiyecek bulmak ve daha büyük bir askeri üs olan Beacon’a ulaşmaktır. Ama Londra da bir sürü “aç” ile doludur. Kullandıkları bir tür jel kokularını maskelemekte, sessizce açlardan kaçmaya çalışmaktadırlar. Terk edilmiş bir hastane bulur ve orada saklanırlar. Ama önlerinde aşmaları gereken çok sıkıntılar vardır.

Tüm Sırların Sahibi Kız Filmi Karakterler:

Melanie (Sennia Nanua):

the-girl-with-all-the-gifts-film-melanie
10 yaşındaki Melanie virüsten etkilenenler arasındadır ama diğerleri gibi zombiye dönüşmemiştir. Kendisi gibi olan çocuklarla birlikte bir üste tutulmaktadır.

Helen Justineau (Gemma Arterton) :

the-girl-with-all-the-gifts-film-helen-justineau
Çocukların eğitiminden ve öğretiminden sorumlu kişidir. Çocuklara oldukça iyi davranmaktadır. Melanie ile de arası iyidir. Melanie üstün zeka seviyesi ile ön plana çıkmıştır ve bu da onları yakınlaştıran bir etmendir.

Dr.Caldwell (Glenn Close) :

the-girl-with-all-the-gifts-film-dr-caldwell
Çocuklar üzerinde deneyler yaparak hastalığa çare bulmak istemektedir. Deneylerinin devam edebilmesi için her şeyi yapmaya hazırdır. Glenn Close, karakteri belirli bir soğuk bakış açısına sahip ve mantık odaklı bir kişilik olarak canlandırmış.

Düşük bütçeli yapım, yine de ilginç senaryosu, kaliteli oyunculukları ve işini bilen bir yönetmen sayesinde diğer yüksek bütçeli rakipleri arasından sıyrılarak ,kendisinden söz ettirmeyi biliyor. İyi Seyirler!

Tüm Sırların Sahibi Kız Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *