Türk Dizilerinin En Üçkâğıtçı Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Türk dizilerindeki en üçkâğıtçı, en kolpacı kısaca dalavere yapan dolap çeviren karakterlerini sizler için sıraladı. Hemen hemen her Türk dizisinde böyle bir yan karakter bulunmaktadır. Oyunculuklarından mı eğlenceli olarak işlenmelerinden mi bilinmez Türk halkı olarak bu karakterleri hep çok sevmişizdir. Listedeki karakterlerde farklı özelliklere sahip olsa da genel özellikleri tatlı karakterler olmasıdır. Ne yaparlarsa yapsınlar affedilecek bir masumiyetleri vardır. Lafı fazla uzatmadan Türk Dizilerinin En Üçkâğıtçı Karakterleri isimli listemize geçmek istiyoruz. Sizlerde YORUM kısmını kullanarak aklınıza gelen üçkâğıtçı ve kolpacı karakterleri paylaşabilirsiniz.

Türk Dizilerinin En Üçkâğıtçı Karakterleri:

 

15. Beter Ali – Cennet Mahallesi

Beter Ali - Cennet Mahallesi

Uyanık ve üçkâğıtçı bir karakter olan Cennet Mahallesi dizisinde Beter Ali karakterini Özkan Uğur oynamıştır.

14. Tak Tak Sedat – Bizimkiler

Tak Tak Sedat – Bizimkiler

Salih Kalyon’nun hayat verdiği karakterin replikleri eminim hepimizin aklındadır.”Yapariz Abiciim, internetten Ciz Alim Allah”. İnternet’in o kadar yaygın olmadığı ve e-ticaretin bize o kadar olduğu bir dönemde bu sözler söylemesi. Sedat karakteri gayet ileri görüşlüymüş.

13. Cevahir – Geniş Aile

Cevahir - Geniş Aile

Almanya’dan yeni dönen Cevahir (Ufuk Özkan) yani Cevo’nun uzatmalı aşkı komşu kızı Şukûfe (Zuhal Topal) için yapamayacağı kolpa ve üçkâğıt yoktur desek yeridir.

12. Selami – İzmir Çetesi

Selami - İzmir Çetesi

İzmir Çetesi kısa süren (24 bölüm) güzel dizilerimizdendir. Mustafa Üstündağ Selami karakterini başarılı bir şekilde canlandırmıştır.

11. Çaycı Hüseyin – Çocuklar Duymasın

Çaycı Hüseyin

Alpaslan Özmol tarafından 2002-2014 yılları arasında oynanan bu karakter daha çok Emine’yi (Melek Şahin) üçkâğıda getirmektedir.

10. Tankut Açık – İstanbul’un Altınları

Tankut Açık - İstanbul'un Altınları

Tankut Açık (Gürgen Öz) Ayşegül’ün kocasıdır. Pis, dağınık ve üçkâğıtçı bir karakterdir. Dizi 16 bölüm sürdüğü için belki hatırlayamayacağınız ama Gürgen Öz’ün performansı ile çok iyi bir karakterdir.

9. Sinan – Akasya Durağı

Sinan - Akasya Durağı

“Ben Kaya, Sinan Kaya, Memleket Kartalkaya, Geldim Buraya Kaya Kaya” repliği ve salladığı tespih ile hala aklımızdadır Levent Ülgen’in can verdiği karakter. Listemizde Levent Ülgen’i başka bir karakteri ile de göreceğiz.

8. Kapıcı Muharrem – Tatlı Hayat

Kapıcı Muharrem - Tatlı Hayat

Tatlı Hayat dizisinin uyanık ve paracı kapıcısı Muharrem (Veysel Diker) karakteri.

7. Selahattin – Yalan Dünya

Selahattin - Yalan Dünya

Şekilden şekle giren üçkâğıtçı ve çapkın evin damadı Selahattin (Olgun Şimşek) de aklımızda yer eden bir karakterdir.

6. Cengiz – Ekmek Teknesi

Cengiz - Ekmek Teknesi

“Anşante monşante krem şante mercidabık.”, “Ok raydan çıktı.”, “Söz sükûtsa, gümüş altındır.” repliklerinin sahibi Cengiz (Peker Açıkalın) atasözü ve deyimleri yanlış kullanan ailenin üçkâğıtçısıdır.

5. Salih Abi – İşler Güçler

Salih Abi - İşler Güçler

 

Hayatını 200 dolar üzerine kuran Salih Abi (Burak Satıbol) çok ilginç bir karakter.

4. Hallederiz Kadir – En Son Babalar Duyar

Hallederiz Kadir - En Son Babalar Duyar

Kadir (Levent Ülgen) karakteri zamanla Hallederiz Kadir’e dönen bir karakterdir. Yaptığı her işte bir falso veren karakterin hanımı Hülya’ya da “Hulya” demesi de unutulmaz repliklerindendir. Dizisinin unutulmaz bir karakteridir.

3. Feridun Bitir – Ayrılsak da Beraberiz

Feridun Bitir - Ayrılsak da Beraberiz

“Bana Güvenebilirsin Teocum; Ben Bişiyi Biliyorum da Söylüyorum” ve “Yırttık Abicim Yırttık” replikleri ile hatırladığımız Feridun Bitir (Necmi Yapıcı) Ayrılsak da Beraberiz dizisinin en olay yaratan oyuncusudur. Hep bir iş kuran ve batıran karakteridir. O olmasa dizide işlenecek konu bulmak epey zor olacağı kanısındayım.

2. Batık Osman – Yalancı Romantik

Batık Osman - Yalancı Romantik

Gülüşü, kumara olan bağımlılığı ve yaptığı üçkâğıtlarla Batık Osman (Yalçın Menteş) Yalancı Romantik

1. Zabıta İrfan – Bir Demet Tiyatro


Halk arasında “Vampir İrfan” olarak da bilinen gofret hastası rüşvetçi bir zabıta memuru olan Zabıta İrfan (Engin Günaydın) konuşması ve Elmas’a olan aşkı ile aklımızda kalan bir karakter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *