Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı: Konusu, Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı: Bir Osmanlı Tarihi Filmi

Filmin çekimleri 50 dönümlük bir arazide 1 yıl sürmüştür. Aynı zamanda film için müzik sözü yazan Mehmet Bozdağ ve Ozan Bodur birlikte yazmıştır. Arslanbek Sultanbekov tarafından seslendirilen şarkının müzik yayını yapan kanallarda ve dijital platformlarda yayınlanmaya başlanmıştır. Şarkının klibi sosyal medyada 5gün içerisin de yaklaşık 20 milyondan fazla izlenerek vizyona girmeden adından oldukça fazla bahsettirip iddialı bir film olarak gelmektedir. Türkiye’de 17 Ocak 2020 tarihinde vizyona girecek olan film farklı ülkelerde de gösterime girecek. ABD, Kanada, Malezya, Avustralya, Japonya, İngiltere, Hollanda’nın yanı sıra İtalya, Rusya, Güney Afrika, Hindistan, Fransa, Endonezya, Katar, Azerbaycan, Kazakistan, Almanya gibi ülkeler filmin gösterime gireceği ülkeler olarak sayılabilir.

Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı Filmi Oyuncu Kadrosu

1991yılında Malatya da dünyaya gelen Eren Kıvılcım Sungurrolü ile filmde başrol erkek oyuncularındandır. 1990 yılında İstanbul da doğan Ece Çeşmioğlu da Alina rolü ile filmde kadın başrolünde oynamaktadır. 1965 adana doğumlu Levent Özdilek ise Sırp Kralı Lazar rolüne can vermektedir. 1978 Ankara doğulu Ebru Özkan Mara karakterini canlandırıyor. 1946 yılında Bolu da dünyaya gelen 74 yaşındaki Serdar Gökhan filmde Konur alp rolündedir. 1991yılında İstanbul da dünyaya gelen Kadın dizisin de Şirin Karakterini canlandıran Seray Kaya Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı filmin de Maria rolündedir. 77 yaşında olan Selda Alkor da İrene Adı ile filmde oynayan ünlülerden biridir. Eren Vurdem ( 31 yaşında Konya) Akıncı olarak, Cemal Hünal ( 43 yaşında İstanbul ) Milosevic olarak, Ogün Kaptanoğlu ( 42 yaşında İzmir ) Karadic olarak filmde yer almışlardır.

Türkler Geliyor- Adaletin Kılıcı Filmi Konusu

Başroloyuncuları olarak Emre Kıvılcım ve Ece Çeşmioğlu seçilen Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı filminin konusu tarihi olayları kaleme alınmıştır. Öncü askerler olan Akıncı birliği ve Fatih sultan Mehmet’in Avrupa seferlerini anlatan bir filmdir. Sırp kralı olan dünyanın en barbar kralı olarak tarihe geçen Lazar aynı zaman da Bogomil ( Boşnak ) katliamını başlatan kral olarak anılmaktadır.

İstanbul’un fethinden sonra Roma’yı hedef alarak ilerleyen fatih sultan Mehmet Avrupa da kararlı ilerleyişini sürdürmektedir. Sultan’a ölümüne bağlı olan seçkin akıncı birlikleri Sırp kralının Osmanlılara karşı Katolik dünyası ile Papa’yla ittifak planlarını bozmak için harekete geçerler. Tarihi anlatan film olan Türkler Geliyor- Adaletin Kılıcı daha yayınlanmadan adından çokça söz ettirmektedir. Yayınlanan fragmanın sosyal medya üzerinden en fazla izlenen film olarak gösterilmektedir. Gücünü kılıçtan değil Hak’tan alan köleliğe karşı hürriyet zorbalığa karşı adalet dağıtan balkanlarda yaşayan akıncıların hikâyesidir.

Türkler Geliyor- Adaletin Kılıcı Filmi Yönetmeni Ve Senaristi

Mehmet Bozdağ ve Atilla Engin tarafından kaleme alınan Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı filmi dram tarihi aksiyon ve savaş türlerindedir. 1969 yılı doğumlu olan yönetmen Kamil Aydın Mimar Sinan Üniversitesi güzel sanatlar Akademisi Tiyatro sahne ve Görüntü sanatları bölümünden mezundur. Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı yönetmenliğini yapan Kamil Aydın birçok film ve dizinin yanı sıra reklam kliplerine de yönetmenlik yapmıştır.

2007 yılında vizyona giren Kutsal Damacana ve 2017 yılında vizyona giren Şaşkınlar Çetesi yönetmenlik yaptığı birkaç filmden biridir. Yapımcılığını senaryoyu yazan Mehmet Bozdağ’ın yapım şirketi olan Bozdağ film üstlenmiştir. Bozdağ film aynı zamanda tarihi bir dizi olan ve oldukça geniş bir izleyici kitlesine hitap etmiş Diriliş Ertuğrul ve hemen bu sezon yayınlanmaya başlayan Kuruluş Osman dizilerinin yapımcısıdır.

Film Fragmanı

Vizyon Tarihi: 17 Ocak 2020
Şirket: Bozdağ Yapım
Filmin Türü: Dram, Tarihi, Savaş, Aksiyon
Yapım Yılı: 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *