Umuda Kelepçe Vurulmaz Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Son yıllarda özellikle birçok iddialı diziyle seyircisini mutlu eden Fox TV, 2016 yılının son aylarında yeni bir diziyi seyircisinin beğenisine sundu. 3 Kasım 2016 tarihinde seyircisiyle buluşan Umuda Kelepçe Vurulmaz konusu ile seyircileri ekranlara kilitleyecek gibi görünüyor. Öyküsü Yekta Torun tarafından yazılan dizinin senaryolaştırılma aşamasında Yekta Torun’a Duygu Aktaş ve Hilal Yıldız da eşlik etmektedir. Dram ve gençlik türlerini başarılı bir şekilde harmanlayan Umuda Kelepçe Vurulmaz konusu itibariyle türünün oldukça iddialı dizilerinden biri olmaya aday. Yapımını Burak Sağyaşar’ın üstlendiği dizinin yönetmenlik koltuğunda ise son dönemlerin başarılı yönetmenlerinden Cemal Şan oturmaktadır. Birçok başarılı sinema filmiyle Türk Sinema Dünya’sında kendine özel bir yer edinmeye başlayan yönetmen, bu dizisiyle de Türk seyircisinin hayranlığını kazanmayı başardı. Dizi, her Perşembe saat 20.00’da ekranlara gelerek geniş bir kitle tarafından takip edilmektedir. Eğer siz de gençlik ve dram türündeki yapımlardan hoşlanıyorsanız Umuda Kelepçe Vurulmaz konusu ile izlemeniz gereken diziler arasındaki yerini alacak. Dizinin şimdiden hatırı sayılır bir izleyici kitlesi tarafından takip edildiğini söyleyebiliriz. Geniş bir oyuncu kadrosuna sahip dizinin başrollerinde Begüm Birgören, Özge Özder, Mert Yazıcıoğlu gibi son dönemin umut vadeden genç oyuncuları yer alıyor.

Umuda Kelepçe Vurulmaz Konusu:


Dizide lise çağında çeşitli suçlar işleyerek mahkûm olan 7 gencin sıra dışı hikâyesine tanık oluyorsunuz. Her biri farklı şehirlerde farklı yaşantılar süren bu gençler gerçekleştirilen bir proje ile yeniden okuma şansına sahip olurlar. Milletvekili bir baba ve varlıklı bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Onur isimli gencin okuması için başlatılan proje ile Azad, Fırat, Kömür, Narin, Peri ve Nazlı isimli gençler de yeniden okuma şansını yakalar. Bu gençler mahkûmiyetleri sırasında aynı zamanda okula da devam etmeye başlar. İnci Öğretmen’se mahkûm çocukları hayata tekrar kazandırabilmeyi hayatının en büyük amacı olarak belirlemiş ideal bir öğretmendir. Kendisi de hapishanede büyüyüp gençlik yıllarını yetimhanede geçirdiği için bu çocukların daha güzel bir yaşama kavuşabilmesi için büyük çaba sarf etmektedir. Uzun yıllar bu mücadelesi sırasında demokrasinin soğuk duvarlarına çarpan İnci Öğretmen, bu proje ile tekrar bu amacına odaklanır. Kolejdeki öğrencilerin bu mahkûm çocukları kabullenmesi hiç de kolay olmayacaktır. Yaşamsal farklar nedeniyle bu iki farklı grup arasında sık sık çatışmaların çıkması kaçınılmaz olacaktır. Konu itibariyle bir dram ve gençlik dizisi olmasına rağmen Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisi sosyolojik boyutuyla da ele alınması gereken bir dizi olarak karşımıza çıkıyor.

Umuda Kelepçe Vurulmaz Karakterleri – Oyuncuları:

 

Perihan – Özge Özder:


Güzel oyuncu 1 Nisan 1978 yılında tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünde tamamlayan Özge Özder, Umutsuz Ev Kadınları, Dudaktan Kalbe, Haziran Gecesi gibi önemli yapımlarda da kendine yer bulmuştur. Oyuncu, dizide Perihan karakteriyle izleyicisinin karşısına çıkıyor. Onur’un annesi Perihan, oğlunu parayla kontrol etmeye çalışırken oğlu kontrolden iyice çıkar. Oğluna babasının üvey olduğunu söyleyememek Perihan için büyük bir işkence haline dönüşmüştür. Perihan oğluna aşırı bir sevgi beslemektedir ve bu sevgi ile dünyada oğlu için her şeyi yapabilir. Perihan karakteri Umuda Kelepçe Vurulmaz oyuncuları arasındaki en hırslı ve tutkulu rollerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fırat – Mert Yazıcıoğlu:


Mert Yazıcıoğlu, 1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. Son olarak Karagül dizisinde oldukça başarılı bir oyunculuk sergileyen Mert Yazıcıoğlu, yeteneği ve yakışıklılığı ile ilerleyen yıllarda oyunculuk dünyasında adından çok daha fazla söz ettirecek gibi görünüyor. Oyuncu şu anda Şu anda Aydın Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitimine devam etmektedir. Oyuncu, dizide haksızlık karşısında hiçbir zaman sessiz kalamayan Fırat isimli bıçkın bir delikanlıyı canlandırmaktadır. Fırat’ın bu bıçkın halleri başının devamlı belada olmasına neden olmaktadır. Cemre’ye âşık olan Fırat’ın hayatı Cemre’nin sakladığı sırların açığa çıkmasıyla farklı bir yola girecektir.

Cemre – Melisa Şenolsun:


1996 yılında İzmir’de dünyaya gelen güzel oyuncunun geleceğin önemli oyuncularından biri olacağına kesin gözüyle bakılmaktadır. Oyuncu Tatlı Küçük Yalancılar ve Kiralık Aşk gibi seyirci tarafından oldukça beğenilen dizilerde rol almıştır. Oyuncu dizide Cemre rolüyle karşımıza çıkıyor. Karıştığı bir kaza sonucunda bir çocuğun ölümüne neden olan Cemre’nin hayatı bu kazayla değişecektir. Kazadan sonra ölen çocuğun abisi olan Fırat’a âşık olması da işleri iyice karmaşık bir hale sokacaktır. Zengin bir ailenin kızı olan Cemre dürüst ve güçlü bir kişiliğe sahiptir.

İnci – Begüm Birgören:


34 yaşındaki güzel oyuncu 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlardan itibaren tiyatroyla ilgilenmeye başlayan Begüm Birgören, henüz 13 yaşındayken Müjdat Gezen Tiyatro’sunda tiyatro eğitimi almıştır. Birçok projede başarılı bir şekilde yer alan oyuncu son olarak Kaçak, Ömre Bedel gibi dizilerde rol almıştır. Oyuncu, Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisinde İnci isimli idealleri olan bir öğretmeni canlandırmaktadır. İnci Öğretmen, kendisi de hapishanelerde ve yetimhanelerde büyüdüğü için suça sürüklenmiş çocukların hayata kazandırılması konusunda çok büyük çaba sarf etmektedir. Ancak bürokratik engellerden dolayı istediği şeyleri yapmakta özgür değildir. Mahkûm çocuklarla ilgili proje İnci’nin yapmak istediği şeyleri hayata geçirebilmesi için büyük bir fırsattır. Çok hırslı ve gözü kara bir kadın olan İnci söz konusu öğrencileri olunca oldukça şefkatli bir anne rolüne bürünmektedir. Acaba bu proje İnci’nin hayatını nasıl şekillendirecek?

Emir – İlker Kızmaz:


9 Eylül 1975 yılında İzmir’de dünyaya gelen İlker Kızmaz yakışıklılığıyla genç kızların son dönemdeki gözde oyuncularından biri olmuştur. Oyuncu Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitim aldıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Aşkı Memnu, Tatlı İntikam, Sevda Kuşun Kanadında gibi önemli dizilerde görev alan oyuncu dizide Emir isimli intikam arzusuyla yanıp tutuşan Emir Bey’i canlandırmaktadır. Emir Bey, yurt dışında eğitim almış, varlıklı ve oldukça şık giyinen biridir. Yeğeninin ölümünün ardından, bunu yapanlardan intikam almak istemektedir. İntikam için özel okulu satın alan Emir, İnci Öğretmen’e âşıktır.

Onur – Burak Dakak:


1999 yılında İstanbul’da doğan genç oyuncu daha önce “Benim Adım Gültepe” adlı dizide görev almıştır. Oyuncu, dizide Perihan’ın oğlu olan Onur rolüyle karşımıza çıkmaktadır. Onur, oldukça varlıklı bir ailenin çocuğudur. Hayatta hiçbir amacı olmayan, plansız ve umarsızca yaşayan bir genç olan Onur, her türlü pisliği yapabilecek bir potansiyele sahiptir. Babasının üvey olduğunu öğrenmesi Onur için büyük bir yıkım olacaktır. Onur için başlatılan bir proje ile mahkûm olarak hayatını sürdüren 6 gencin de hayatı çok farklı bir yöne doğru kayacaktır.

İdil – Ecem Baltacı:


1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ecem Baltacı, oyunculuk eğitiminin ardından O Hayat Benim isimli diziyle oyunculuk kariyerine başlamıştır. 1,73 cm boyunda olan oyuncu güzelliğiyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Oyuncu Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisine İdil karakteriyle dâhil olmuştur.

Narin – Gizem Ergün:


Narin, yedi çocuklu ailede büyük ismi gibi narin ve sessiz bir çocuktur. Yaşadığı bölgenin adetlerine karşı koyacak kadar inatçı ve güçlü değildir. Narin’in evlendirilmesine karar verilir. Okumayı çok isteyen Narin hayata geçirilen proje ile okuma şansı yakalayan çocuklardan biri olur. 1995 yılında dünyaya gelen genç oyuncu, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünde eğitim görmüştür.

Peri – Nazlı Bulum:


Nazlı Bulum, 1992 yılında dünyaya gelmiştir. Oyuncu, Kadir Has Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimini tamamlamıştır. Güzel oyuncu Umuda Kelepçe Vurulmaz oyuncuları kadrosunda Peri karakteriyle kendine yer bulmuştur. Peri, çok güzel ve neşeli bir kız olmasına rağmen üvey babasının tacizleri onu hayata küsmüş ve neşesini kaybetmiş birine dönüştürür. Acaba Peri hayata geçirilen bu proje ile eski neşeli günlerine dönebilecek mi?

Nizam – Turgay Aydın:


1971 yılında Almanya’da gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Turgay Aydın, tiyatro eğitimini de Almanya’da almıştır. Birçok dizi ve filmde rol alan yakışıklı oyuncu yakışıklılığı ve başarılı oyunculuğuyla son yılların en iyi erkek oyuncularından sayılmaktadır. Oyuncu dizide Nizam isimli gaddar bir gardiyanı canlandırmaktadır. Gaddarlığı ve kötü mizacı ile çok sevilen biri değildir. Eşinin hapse düşmesiyle içindeki gaddarlık duyguları iyice kabaran Nizam, projeye dâhil olan çocukları yakından tanıdıkça bu çocuklara karşı duyduğu öfke ve nefret duyguları yumuşayacaktır.

Rüya – Zeynep Bastık:


Oyunculuğu kadar güzel sesiyle de beğeni toplayan Zeynep Bastık, yakışıklı şarkıcı Murat Boz’a vokalistlik de yapmıştır. 1991 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu dizide zenginlik hayali kuran ve zengin bir çocukla evlenerek varlık içinde bir yaşam sürmeyi isteyen Rüya isimli bir kızı canlandırmaktadır. Projeye son anda bir kişilik daha kontenjanın açılmasıyla dâhil olan Rüya, acaba hayalindeki zengin çocuğu bulabilecek mi?

Kömür – Emir Özden:


1996 yılında Ankara’da doğan Emir Özden, Güzel Sanatlar Lisesi tiyatro bölümünü bitirmiştir. Çeşitli dizi ve film projelerinde görev alan Emir Özden, geleceği parlak oyuncular arasında gösterilmektedir. Emir Özden Not Defteri, Böyle Bitmesin, Poyraz Karayel gibi dizilerde rol almıştır. Oyuncu dizide mahkûm gençlerden biri olan Kömür’ü canlandırmaktadır.

Azad – Mustafa Elikoğlu:


Mustafa Elikoğlu, 1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuk eğitimini Aydın Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra 2015 yılında ekranlara gelen “Son Çıkış” dizisiyle oyunculuğa merhaba demiştir. Azad karakteriyle Umuda Kelepçe Vurulmaz oyuncuları arasındaki yerini alan Mustafa Elikoğlu dizide başarılı bir performans sergilemektedir. Azad, arkadaşları için her türlü fedakârlığı yapabilecek gözü kara bir gençtir. Dostluk ve arkadaşlık, Azad için her şeyden önce gelmektedir. Azad’ın bu cesareti ve gözü karalığı başının her zaman derde girmesine neden olacaktır.

Burak – Yiğit Dikmen:


1987 yılında İstanbul’da doğan yakışıklı oyuncu Haliç Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. 2014 yılında Survivor isimli yarışmada ünlüler takımında yarışan oyuncu bu yarışmayla adını iyiden iyiye duyurmuştur. Çeşitli dizilerde rol alarak oyunculuk tecrübesi edinen Burak Dikmen, dizide Burak isimli bir öğretmeni canlandırmaktadır. Burak, oldukça sade bir yaşantısı olan çok zeki bir öğretmendir. Mahkûm çocukların okula başlamasıyla Burak’ın hayatı da değişecektir. Zamanla İnci öğretmene âşık olacak olan Burak acaba aşkına karşılık bulabilecek mi?

Mert – Sarven Çankar:


Sarven Çankar, 1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Hayat Yokuşu, Umutsuz Ev Kadınları gibi dizilerde rol alan oyuncunun ileride birçok önemli yapımda rol alacağını söyleyebiliriz. Genç oyuncu Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisinde Mert karakterine hayat vermektedir.

Umuda Kelepçe Vurulmaz Detay:

Kanal: Fox TV
Yönetmen: Cemal Şan
Senarist: Yekta Torun, Duygu Tankaş, Hilal Yıldız
Oyuncular: Özge Özder, Mert Yazıcıoğlu, Melisa Şenolsun, Begüm Birgören, İlker Kızmaz, Burak Dakak, Ecem Baltacı, Gizem Ergün, Nazlı Bulum, Turgay Aydın, Zeynep Bastık, Mustafa Elikoğlu, Yiğit Dikmen, Emir Özden
Tür: Dram, Gençlik
Süre: 120 Dakika

Umuda Kelepçe Vurulmaz Tanıtım Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *