Unbreakable Kimmy Schmidt Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Unbreakable Kimmy Schmidt, komedi türünde 6 Mart 2015 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. 13 bölümden oluşan ilk sezon Netflix’ te gösterme girmiştir. İlk sezonu sonrasında 7 dalda Emmy ödüllerine aday gösterilen dizi, ödül alamasa da iddialı bir seri olduğunu kanıtlamıştır. Bir kıyamet tarikatının, bir evin sığınağında tutsak ettiği dört kadının, düzenlenen operasyonla kurtarılması sonrası olayları konu alan dizi, yayın hayatına Netflix’te devam etmektedir. 3 sezonda toplam 40 bölüm yayınlanan dizinin, 4. sezon hazırlıkları devam etmektedir.

Unbreakable Kimmy Schmidt Dizisi Konusu:

Emmy ve altın küre ödüllü yapımcı Tina Fey’ in yazdığı Amerikan dizisinde, başrol karakter Kimmy Schmidt’e hayat veren Ellie Kemper. Bir tarikat üyesi olan Kimmy ve üç arkadaşı, kıyametin kopacağına inandırılıp 15 yıl bir sığınakta tutsak edilir.

Dört kadın, bir polis operasyonu ile tutsak oldukları yerden kurtarılır. Geride kalan onca yıl sonrasında geçmişini telafi etmek isteyen Kimmy, New York’a giderek yeni bir hayat kurmaya karar verir. Dizinin ilk bölümünde New York’ ta bir televizyon programına katılan dört kadın için yardım kampanyası yapılarak para toplanır. Aldığı yardım parası ile bulduğu bir evde, tanımadığı bir adam olan Titus Andromedon ile ev arkadaşı olur.

Uzun bir süre dış dünyadan habersiz yaşayan Kimmy, dünyaya yeniden uyum sağlamaya çalışmaktadır. Manhattan’ da sosyetik bir zengin olan Jacqueline Voorhees’ in malikânesinde dadı olarak işe başlar. Bulduğu ev ve iş, kaybettiği yılları tekrar kazanmak için bir başlangıçtır.

Unbreakable Kimmy Schmidt Dizisi Karakterleri/Oyuncuları:

Kimmy Schmidt:


Bir kıyamet tarikatı üyesi olan Rahip Richard Wayne Gary Wayne tarafından çocukken kaçırılıp üç arkadaşı ile birlikte tutsak edilen Kimmy, bu tutsaklıktan kurtulması sonrası, hayatına yeniden başlıyor. New York’ ta ikinci hayatına başlayan Kimmy için hayat bir merak konusudur. Kararlı ve cesaretli bir kadın olan Kimmy, New York’ ta modern hayatı hızla öğrenmeye başlar.

Titus Andromedon:


Dizinin eşcinsel karakteri Titus lisede bir futbol takımında başarılı bir futbolcudur. Mezun olduktan sonra aktör olmak umuduyla New York’ a taşınmıştır. New York’ ta bir bodrum katta yaşamaktadır. Yaşadığı evin sahibi Lillian, aynı ev içinde oda kiraladığı Kimmy ile tanışır ve oda arkadaşı olarak yaşamaya başlarlar. Okul hayatında bütün kızların hayran olduğu bir hayata sahipken bambaşka bir hayatın içinde kendini bulan Titus’ a Tituss Burgess hayat vermektedir.

Jacqueline Voorhees:


New York sosyetesinden olan Jacqueline, eski hostestir. Kocası ile mutsuz bir evlilik yaşamaktadır. Kimmy’ yi iki çocuk için dadı olarak işe alır. Umursamaz bir sosyetik kadın olan Jacqueline’ i 30 Rock filminden tanıdığımız Jane Krakowski canlandırmaktadır.

Lillian Kaushtupper:


Kimmy ve Titus’ un para düşkünü ev sahibidir. New York’ un yerel çeteleri ile bağlantısı olan Lillian, uyuşturucu satıcısıdır. Bir caz müzisyeni olan kocası Roland Peacock trajik bir kazada ölmüştür. Karaktere iki kez Emmy ödülü kazanmış olan Carol Kane hayat vermektedir.

Maria, Gretchen ve Cyndee:


Kimmy ile 15 yıl sığınakta tutulan ve köstebek kadınlar olarak tanınan karakterlerdir. Tutsaklıktan sonra üç kadın, haklarında yapılan haberler sonucu, belirli bir kitle tarafından tanınıyor.

Teknik Detay:

Yapım Yılı: 6 Mart 2015 (2015-2016-2017)
Tür: Komedi, Dram
Yayınlandığı Kanal: Netflix
Gösterim Süresi: 30 dakika
Yönetmen: Tina Fey
Oyuncular: Ellie Kemper, Jane Krakowski, Tituss Burgess, Carol Kane
IMDB: 7.8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *