Uykularınızı Kaçıracak 10 Korku Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Korku filmleri listeleri genelde uzun ve kapsamlı olmaktadır. Listefilmciler için alternatif uykularınızı kaçırtacak türden 10 korku filmi hazırladık.Sitede korku türü ile ilgili kapsamlı yahut bu düzeyde bir çok liste bulunduğunu hatırlatır ve iyi seyirler dileriz.. Uykularınızı Kaçıracak 10 Korku Filmi listemizdeki filmler IMDb puanlarına göre sıralanmıştır.

Uykularınızı Kaçıracak 10 Korku Filmi

 

10. V/H/S – V/H/S/2 – V/H/S Viral (Dehşet Kaseti) – 2012 – 2013 – 2014

VHS
Filmde video kasetlerinin insanlar tarafından bulunması ve video kayıtlarında yer alan, korkunç, işkence içeren, bol kanlı hikayeler konu alınıyor. Seri 3 filmden oluşuyor ve kült yapımlar arasına girmesi an meselesi olan filmlerden.
IMDb Puanları: 5,8 – 6,1 – 4,2

9. The Blair Witch Project (Blair Cadısı) – 1999

The Blair Witch Project
Üç kişilik bir ekibin, belgesel çekmek amacıyla Black Hills ormanlarını tercih etmesi ve Blair Cadısı efsanesini araştırarak, aydınlatma çalışmalarını anlatan korku, gerilim filmi. Ormanda geçen her dakika, efsanenin yalandan ibaret olmadığını gösterecek ve ekibi korku dolu anlar bekleyecektir. Kült filmler arasında yüksek sıralarda yer alan filmin, ikincisi çekilmiş ancak bu derece sükse yapmamıştır. Film, el kamerası ile çekilen ilk korku filmi özelliğini de elinde taşımaktadır.
IMDb Puanı: 6,4

8. PontyPool (Öldüren Kelimeler) – 2008

PontyPool
Ölümcül bir virüs, bir kasada korkutucu şiddet olaylarının gelişmesine sebep olur. Kasaba radyosu çalışanları ise, bu durumun asıl sebebini ortaya çıkarmak için, araştırmalar yapmaya başlarlar.
IMDb Puanı: 6,7

7. Ju-on (Garez) – 2002

Ju-on
Kötü bir ruhun sahiplendiği eve girenlerin kurtulması neredeyse imkansız. Bu eve girmeye cesaret eden insanları takip eden ruh, onlara korku ve ölüm dolu anlar yaşatacak.
Film bugüne kadar 4 seri olarak çekildi, 4. film ise geçtiğimiz günlerde yayınlandı.
IMDb Puanı: 6,7

6. Trick’r Treat (Cadılar Bayramı Katliamı) – 2007

Trick'r Treat
Film, Halloween yapımları arasında bugüne dek zirveye oynayan iddialı yapımlardan biri. 4 cadılar bayramı hikayesinin anlatıldığı filmde, korkunun derinliklerine ineceksiniz.
IMDb Puanı: 6,8

5. The Descent (Cehenneme Bir Adım) – 2005

The Descent
Korku filmleri arasında, üst sıralarda yer almayı başaran ve yayınlandığı yılın ”En İyi Korku Filmi” seçilen, Cehenneme Bir Adım filminde, bir mağaraya inen 6 maceraperest kadının başına gelen korku dolu olaylar anlatılıyor. Serinin ikinci filmi ”Cehenneme Bir Adım 2” bu film kadar iddialı olmasa da, izlemeye değecek diğer bir film.
IMDb Puanı: 7,2

4. The Mist (Öldüren Sis) – 2007

The Mist
Stephen King’in ünlü romanından sinemaya uyarlanan Korku, gerilim filmi. Filmde bir kasabaya tuhaf bir sis tabakasının çökmesi ve bunun üzerine kasaba sakinlerinin bir markette toplanarak, sisin içinden gelen yaratıklarla mücadele edişleri konu alınıyor. Filmin final sahnesi ise, unutulmazlardan.
IMDb Puanı: 7,2

3. Jacob’s Ladder (Dehşetin Nefesi) – 1990

Jacob's Ladder
Kabusları uyanıkken de devam eden bir vietnam gazisi olan Jacob Singer, evli ve bir çocuk babasıdır. Aklını kaçırdığını düşünen Singer’ın yaşadıkları, Vietnam’da askerler üzerinde denenen tehlikeli bir uyuşturucunun etkileri midir? Yoksa savaş sonrası psikolojisi mi?
İzlerken diken üstünde duracağınız film, şok edici bir final ile kusursuz hale geliyor.
IMDb Puanı: 7,5

2. 28 Days Later (28 Gün Sonra) – 2002

28 Days Later
İngiltere’yi ölümcül ve tehlikeli bir virüs, etkisi altına almıştır. Hastalık, bir araştırma laboratuarındaki şempanzelerden yayılmıştır. Bu virüs ile mücadele etmeye çalışan kişiler, ayrıca hastalığa yakalananlarla da büyük sorunlar yaşamaktadır. Askerler tarafından yönetilen bir bölgeye sığınmak zorunda kalan grup, burada başka sorunlarla yüz yüze gelecektir.
İlk filmin ardından çıkarılan ”28 Hafta Sonra” filmi ile bir seri halini alan yapımın ikinci filminde IMDb’de 7,0 puan alarak izlenmeye değer korku filmleri arasında, yerini bulmuştur.
IMDb Puanı: 7,6

1. Let The Right One In (Gir Kanıma) – 2008

Let The Right One In
Film, arkadaş çevresinde alay konusu olan 12 yaşındaki bir çocuğun, sevgiyi ve arkadaşlığı güzel ama tuhaf bir kızda bulmasını konu alıyor.
IMDb Puanı: 8,0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *