En İyi Uyuşturucu Filmleri / Dizileri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dünya sinemasında en çok tercih edilen filmler genelde polisiye ve uyuşturucu kaçakçılığını konu alan filmlerdir. Şimdi sizlere dünya sinemasında uyuşturucu ile ilgili en çok izlenen filmlerden derlemiş olduğumuz filmlerden bahsedeceğiz. Bu filmler uluslararası internet puan araştırma şirketinden alınan sonuçlara göre yapılmış ve verilen bilgilerin hepsi oradakiler ile aynıdır. Uyuşturucu filmleri listesine YORUM yaparak katkıda bulunabilirsiniz.En İyi Uyuşturucu Konulu Filmler / Diziler listemize geçelim…

Uyuşturucu Filmleri / Dizileri

9. Thirteen – Onüç – 2003 – IMDB: 6,9

Thirteen
17 yaşındaki bir kızın uyuşturucu batağına batması konusunu işleyen bu filmde en çok tepki çekilen konu ise 17 yaşındaki gençlere olumsuz örnek oluşturduğu konusundaydı fakat filmin yönetmeni yaptığı açıklamada Uyuşturucunun olumsuz yönlerine ilgi çektiğini ve uyuşturucunun daha küçük yaşlara inmesinden endişeli olarak bu filmi çektiklerini belirtmiştir. Her ne olursa olsun konusu ve öyküsü ile çok başarılı bir film olarak ortaya çıkan filmin yayınlanmasına yasak getirilmiş ve henüz dünyada halen sinemalarda değil de internet ortamında izlenen bir film olarak günümüze gelmiştir. Bu yasaklara rağmen puan konusunda azalması olmamış tepkiler adeta bir reklam gibi geri dönüş vermiş insanlar sırf meraktan olsa da bu filmi izlemeye başlamışlardır.

8. Filth – Pislik – 2013 – IMDB: 7,1

Filth
Bir polis memurunun hayatını anlatan ve uyuşturucu batağına batan polisin hayat karşısındaki zorluklarını anlatmaktadır. Uyuşturucunun insan vücuduna ve hayatına etkilerini açık bir dille sansürsüz şekilde anlatan bu film yayınlandığı andan itibaren halen izlenmekte ve izleyici sayısı oldukça artmaktadır. Bir polis memurunun uyuşturucuya battıktan sonra etkileri ile nelerle karşılaştığını ve bu bataktan nasıl kurtulmaya çalıştığı konusunu bu kadar güzel anlatan bir film daha bulunamayacağı için bu filmi şiddetle tavsiye ediyoruz.

7. The Basketball Diaries – Günlük – 1995 – IMDB: 7,3

The Basketball Diaries
Leonardo Di Caprio’nun Hollywood ile ilk tanışması olarak adlandırılan bu film dünyada en çok izlenen filmler arasında olma özelliğini uyuşturucu bağımlısı gençlerin bilinçlenmesi amacı ile çekilmesinden almıştır. Bu başarıda pay sahibi olan Leonardo Di Caprio ilk ödüle aday gösterilmesi ile milyonlarca kişi tarafından tanınmış ve resmen Hollywood’a ayak basmıştır.

6. Traffic – Trafik – 2000 – IMDB: 7,6

Traffic
Adeta yıldızlar karması olarak karşımıza çıkan 2000 yapımı filmi yönetmeninden, senaristine kadar birçok önemli ismin imzası ile gösterime girmiştir. 2000 yılında gösterime girmiş milenyum filmi olarak adlandırılan Trafik filminin yönetmen koltuğunda dünyada birçok başarılı filme imza atmış Steven Soderbergh oturmaktadır. Başrollerinde dünyaca ünlü birçok yıldızın başrollerini paylaştığı film 23 milyon kişi tarafından izlenmiş ve 14 milyonda VCD satmıştır. DVD’nin ortaya çıkması ile beraber arşiv yapan kişilerin sayısı da 4 milyon olarak belirlenmiştir. Trafik filminde başrol olarak karşımıza çıkan oyuncular Michael Douglas, Benicio Del Toro ve Cathrine Zeta Jones şeklindedir.

5. The Wolf of Wall Street – Para Avcısı – 2013 – IMDB: 8,2

The Wolf of Wall Street
Başrolünü Hollywood’un bebek yüzlü starı Leonardo Di Caprio’nun oynadığı film 2013 yılında en çok izlenen filmler arasında yer almıştır. Bu filmle Oscar’a aday gösterilen Leonardo Di Capri ne yazık ki 7 kez ödüle aday gösterilmesine rağmen yine ödülü alamamış ve film hayranları yanı sıra fanlarından yine birçok sitem mektubu almışlardır.

4. Scarface – Yaralı Yüz – 1983 – IMDB: 8,3


Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castronun hayatını işleyen bu film milyonları beyazperdeye bağlamış ve sinemanın hayatımıza girmesiyle beraber en çok izlenen filmler arasında yer almıştır. Baş rolünde Al Pacino’nun olması ayrı bir başarı hikâyesi olan bu filmin 1983 yılında yönetmenliğini Brian de Palma üstleniyor.

3. Pulp Fiction – Ucuz Roman – 1994 – IMDB: 8,9

Pulp Fiction
Dünya sinemasında en iyi uyuşturucu konusunu ele alan filmler arasında ikinci sırada yer alan pulp fiction filminden bahsedeceğiz. Pulp Fiction 1994 yılında gösterime giren ve yüzde 94 şekilde başarılı yorum alan bu film döneminin en kaliteli filmleri arasında yer almakta bu başarıyı yazan ve yöneten Quantin Tarentino’ya borçlu olan bu film oyuncu direktörlüğünde Ronnie Yeskel tarafından yapılmaktadır.

2. Narcos – 2015 – IMDB: 9,0

Narcos
Bu dizi dünyaca ünlü uyuşturucu kaçakçısının hayatını anlatan ve kızı üşüdüğü için servetinin yarısını yakan Pablo Escobar üzerine kurulmuş bir dizidir. 2015 yılı yapımı olmasına rağmen oldukça fazla bir kitleye ulaşan bir dizidir. Dizide Amerika da uyuşturucu kaçakçısı olan ve Kolombiya ya gönderilen Pablo Escobar üzerine kurulmuştur. İzlerken hem duygulanacak hem de kendinizden bir şeyler bulabileceksiniz. Dünya dizi piyasasında ilk sırada yer alan Narcos dizi 2015 yılı olmasına rağmen zirveye yerleşmiştir.

1. Breaking Bad – 2008 -2013 IMDB: 9,5

Breaking Bad
Şimdi size filmlerden değil de dünyaca ünlü bir diziden bahsedeceğiz. IMDB puanı 9.5 olmasına rağmen ikinci sırada yer vermemizin sebebi bazı filmlerin dışında tutmamızdır. Breaking Bad dizisi diğer filmlerin başarısı üzerine dizi şeklinde bir konu alınmış ve izleyicilere dizi formatında gösterilmiştir. Breaking Bad aynı zamanda Game Of Thrones tan sonra dünyada en çok izlenen ikinci dizidir. Dizinin en çok izlenmesinin temel sebebi uyuşturucu kaçakçılığının yanı sıra kimya konularına önem vermesi ve izleyicileri her hafta başka konulara sürüklemesidir. Braking Bad bu konuda alanında en başarılı film olmakla beraber her hafta bir bölümü tam 17 milyon kişi tarafından izlenmesidir. Bu başarı birçok filmin aksine daha başarılı bulunsa da IMDB: puanına göre oldukça yüksek bir rakama ulaşmıştır.
Sizler için Uyuşturucu konulu birkaç filmi anlattık ve IMDB: puanlarına göre en değerli filmler olarak bunları değerlendirebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Uyuşturucu filmleri listemize YORUM yaparak listemizin gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *