Mutlaka İzlenmesi Gereken Uzaylı İstilası Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Film sektöründe uzaylı konusu oldukça ilgi görmektedir. Geçmişten günümüze uzaylı istilasını konu alan birçok farklı film üretilmiştir. Bu filmlerin çoğunluğu seyirci tarafından büyük ilgi görmüş olsa da düşünülen ilgiyi alamamış filmlerde bulunmaktadır. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte uzaylı istilası filmlerinde yer alan uzaylı kavramı da değişmeye başlamıştır. Bu değişimlerle birlikte seyirciye daha gerçekçi görüntüler sunan filmlerin izlenme oranları da oldukça fazladır. Listemizde farklı izlenme oranlarına sahip uzaylı istilası filmlerini bulabilirsiniz.

Uzaylı İstilası Filmleri

13. Kutu / The Box (2009) | IMDb: 5.6

The Box
Filmin başrolünde Cameron Diaz yer alıyor. Genellikle romantik komedi filmlerinde yer alan oyuncu bu filmle birlikte gerilim ve korku sahnelerini de başarıyla gerçekleştirebileceğini kanıtlıyor. Filmde Norma Lewis, kocası ve bir çocuğuyla beraber küçük bir kasabada mutlu bir şekilde yaşamaktadır. Ancak bu mutlu ailenin yaşantısı bir gün kapılarının önünde buldukları bir kutuyla beraber değişir. Çift bu kutunun üzerinde bulunan düğmeye basarak 1 milyon doların sahibi olmayı ve hiç tanımadıkları bir kişinin ölümüne sebep olmayı kabul mu edeceklerdir yoksa parasal açıdan oldukça cazip olan bu teklifi kabul mü edeceklerdir.

12. İstila / The Invasion (2007) | IMDb: 5.9

The Invasion
Amerika’da gökyüzünün tümünün aydınlanmasına sebep olan büyük bir patlama yaşanır. Bu patlamada Patriot ismi verilen önemli bir uzay gemisi parçalarına ayrılır ve bu parçalar gökyüzünden adeta yağmur gibi yağmaya başlar. Uzmanlar bu durumu kontrol altına aldıklarını düşünseler de etrafta uzay mekiğinden yayılmaya başlayan ve yapısı bilinmeyen yabancı bir maddeyle ilgili söylentiler yayılmaya başlar. Daha sonra ise bu maddeyle ilk temas edenler üzerinde değişiklikler gözlemlenir. Uzman psikiyatr Carol Bennell kendi çevresindekilere gözlemlediği değişikliklerin sebebinin bu patlama olduğundan şüphelenmeye başlar.

11.Şey / The Thing (2011) | IMDb: 6.2


Antartika’da bir araştırma yapmak için beraber çalışan yüksek lisans öğrencisi Kate Lioyd ve araştırmaya öncülük öden eğitmeni Dr. Sanden Halvorson, araştırma sırasında bilinmeyen bir gemi keşfederler ve bu keşif karşısında izleyecekleri yönteme dair aralarında anlaşmazlık oluşur. Dr. Sanden bu gemi hakkında pek bilgileri olmadığı için araştırmayı durdurmaları gerektiğini düşünürken, Kate ise araştırmada helikopter pilotu olarak yer alan sevgilisiyle beraber geminin içine giderek keşfettikleri yabancı maddeyi incelemeye karar verirler. Araştırma ekibinin bu yabancı maddeyi araştırmaya başlamasıyla beklenmeyen olaylar gerçekleşir.

10.İstila / Monster (2011) | IMDb: 6.4


Filmde NASA, günümüzden yaklaşık 6 yıl önce keşfedilmiş olan Dünya dışı bir yaşam kaynağının yapısını incelemeye alır. Ve bu incelemede yaşam kaynağına dair örnekler alınarak bu örnekler güvenli bir alanda depolanır. Bir gün bu örnekler bulundukları tesisten başka bir alana taşınırken bir kaza yaşanır ve tüm örnek parçaları kaza alanına yayılır. Bu örneklerde bulunan yeni yaşam formu kazanın gerçekleştiği alanın çevresinde büyümeye başlar ve zamanla kendini geliştirir. Bu bilinmeyen yaşam formunun hızla gelişmesi sebebiyle Meksika’nın tamamına yakın bir kısmı karantinaya alınır. Alanında başarılı bir gazetecinin patronunun kızını kurtarmak istemesiyle karantina alanına girmesi sonucu farklı olaylar gelişir.

9. Fakülte / The Faculty (1998) | IMDb: 6.4

The Faculty
Filmdeki olaylar Amerika’da Harrington isimli bir lisede gerçekleşmektedir. Bu lisede okuyan öğrenciler, öğretmenlerinin her zamankinden farklı olduklarını düşünmektedirler. Bu farklılığın sebebinin de uzaylı olduklarından kaynaklandığı düşüncesindedirler. Ve bunu araştırmaya başlarlar. Zamanla düşündüklerinin doğru olduğunu ve öğretmenlerinin gerçekten de bir uzaylı olduğunu keşfeden öğrenciler paniklemeye başlar. Ancak yaşadıkları bu korkuya rağmen istilayı da durdurmaya kararlıdırlar.

8. İşaretler / Signs (2002) | IMDb: 6.7

Signs
Geçmişinde yaşadığı kötü olaylar sebebiyle inancını yitirmiş bir rahip olan Graham Hess, kardeşi ve kızıyla beraber küçük bir kasabada kendi halinde bir çiftçi hayatı sürmektedir. Oldukça sade bir yaşantısı olan bu ailenin hayatı bir gün tarlalarında oluşmuş olan ve anlamı bilinmeyen bir işaret sebebiyle değişir. Bu işaretler çevredeki kişilerin tarlalarında da yer almaktadır. Peki ya bu işaretlerin anlamı nedir?

7. Kurtuluş Günü / Independence Day (1996) | IMDb: 6.9

Independence Day
Bir gün tüm Dünya’da yaşanan büyük bir hava olayı sebebiyle iletişim sistemleri çöker. Bu çökmenin ardından silahlı kuvvetler Dünya’ya kimliği belirsiz hava araçlarının yaklaşmakta olduğunu duyurur. Bir zaman sonra bu hava araçlarının Dünya’yı ele geçirmeye çalışan uzaylılara ait gemiler olduğu ortaya çıkar. İnsanlık bu durum karşısında ne yapacaktır? Tabi ki de Dünya’yı korumak için uzaylılara karşı büyük bir savaş başlatacaklardır.

6. Prometheus (2012) | IMDb: 7.1

Prometheus
Film yine aynı şekilde uzaylı istilasını konu alan Alien isimli filmle aynı yapıyı taşımaktadır. Ayrıca bu iki filmin bir diğer ortak noktası da aynı yönetmen tarafından yönetilmesidir. Filmlerin temel konusu benzerlik taşısa da birbirlerinden oldukça farklı bir olay örgüsüne sahiptirler. Bu filmde yaşamın başlangıcını araştıran bir ekibin karşılaştıkları olaylar anlatılmaktadır.

5. Yaşıyorlar / They Live (1988) | IMDb: 7.3


Sıradan bir işçi olan John Nada, günlük bir inşaat işinde çalışmak için geldiği Los Angeles şehrinde uzaylıların Dünya’yı istila etmek için bir plan yaptıklarına tanık olur. Nada, uzaylı istilasını engellemek için savaşan bir gruba katılır. Bu gruptakiler özel bir gözlük yardımıyla uzaylıların hipnotize ye karşı koruma altındadırlar. Peki bu grup istilayı önlemekte başarılı olabilecek midir?

4. Ceset Yiyicilerin İstilası / Invasion of the Body Snatchers (1978) | IMDb: 7.4

Invasion of the Body Snatchers
Amerika’da oldukça küçük bir kasabada kendi halinde yaşayan kişiler, komşularının farklı davranmaya başlamasından şikayet etmektedirler. Zamanla bu kişilerin bedenlerinin uzaylılar tarafından istila edilmiş olduğu ortaya çıkar ve bu durum hızla yayılmaktadır.

3. Üçüncü Türden Yakınlaşmalar / Close Encounters of the Third Kind (1977) | IMDb: 7.7

Close Encounters of the Third Kind
Olaylar 1945 yılında kaybolmuş olan uçağın günümüzde tekrar ortaya çıkmasıyla başlamaktadır. Bu uçağın aniden bulunmasının ardından ülkede birçok insan uzaylılarla iletişim kurduğunu iddia etmektedir. Bu iddialar ne kadar doğrudur ve uzaylıların gerçek amacı nedir?

2. Yarının Sınırında / Edge of Tomorrow (2014) | IMDb: 8.0

Edge of Tomorrow
Oldukça gelişmiş silahlara ve ileri düzeyde savunma taktiklerine sahip olan Mimics isimli bir uzay birliği Dünya’yı ele geçirmiştir. Maalesef dünyada ki hiçbir ordunun gücü onlara yenmeye yetmemektedir. Bunun karşısında dünyada ki tüm ordular birleşerek bu uzay birliğine karşı savaşmaya karar verirler

1. Yaratık/ Alien (1979) | IMDb: 8.5

Alien
Kendilerine verilmiş olan görevi tamamladıktan sonra geri dönmek için yola çıkan bir kargo gemisinin 7 kişilik mürettebatı geminin kabininde uyumaktadırlar. Geminin algı sistemi karşıda ki bir gezegende farklı bir yaşam türü fart ettiğinde hepsi uyanır. Mürettebat eve dönmeden önce bu canlı türünü araştırmalı ve herhangi bir tehdit oluşturmadıklarından emin olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *