Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Vampir Filmleri en sevilen korku filmi türlerinden biridir. Ancak listemizde sadece korku türleri yer almamaktadır. Dünyanın her noktasında vampirlerle ilgili kendine özgü, yerel bir hikaye vardır. Bu hikayeler de vampir filmlerine ilgiyi artırmaktadır. En çok ilgi gören Vampir Filmleri hakkında bir liste hazırladık. Bu listeyi hazırlamada forum ve sözlük sitelerinden faydalanılmıştır. Dünya sineması ve Hollywood tarafından kan emerek yaşamını sürdüren efsane vampirler hep dikkat çekmiştir. Sıralama ise her zaman ki gibi IMDb ye göre yapılmıştır. Sizlerde Vampir Filmleri listemize YORUM yaparak katkıda bulunabilirsiniz.

Vampir Filmleri

Vampir Filmleri, gerek adrenalin gerekse keyifli dakikalar geçirmek isteyenler için ideal yapımlardır. Aşağıda sıralanan yapımları inceleyerek, sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

Alacakaranlık IMDB: 5,2

Alacakaranlık
Bella kendisini her zaman biraz farklı hissetmiştir. Arizona’daki lisesinde fazla arkadaşı yoktur. Bir gün Edward ile tanışır ve her şey değişir. Çünkü Edward tanıdığı hiçbir gence benzememektedir.

Dağ aslanı kadar hızlı koşabilmekte, çıplak elleri ile hareket halinde bir arabayı durdurabilmektedir. 1918 yılından bu yana da hiç yaşlanmamıştır çünkü bütün vampirler gibi O da ölümsüzdür. İçinde Alma Ödülleri, MTV Film Ödülleri bulunan toplam 26 ödül alan 2008 yılı yapımı filmin daha sonra devam serisi çekilmiş ve aynı ilgi ile karşılanmıştır. Vampir Filmleri arasında en bilinendir.

Vampir Avcısı: Abraham Lincoln IMDB: 5,9

Vampir Avcısı Abraham Lincoln
Avrupa vampir işgali altındadır. Abraham’ın ailesini vampirler öldürür ve intikam yemini eden Abraham Amerika başkanı olur. Kuzey Güney savaşı vampirler ile insanlar arasında yaşanmaktadır.

Amerika’nın 16.Başkanı Abraham Lincoln‘ün vampir avcısı olması kulağa şaka gibi gelebilir ama film 2012 yılının başarılı macera filmleri arasında yer aldı. Her ne kadar yönetmeni farklı olsa da yapımcısı Tim Burton olunca filmin genel sinematografisinde Tim Burton renkleri ön planda. Eğer Vampir Filmleri arasında farklı bir yapım arıyorsanız, tam da size göre diyebiliriz.

Van Helsing , IMDB: 6

Van Helsing
Van Helsing (Hugh Jackman) kötülere karşı mücadele etmektedir. Bu defa Transilvanya’daki sırrı çözmeye çalışacaktır. Karşısında Kont Dracula vardır. Van Helsing aslında Bram Stoker’ın 1897 de yazdığı Dracula romanında yer alan karakterlerden biriydi. Yaşlı bir vampir uzmanı olan bu karakter Coppola’nın Dracula’sında Anthony Hopkins tarafından canlandırılmıştı. Bu filmde ise Hugh Jackman tarafından çekici bir vampir avcısı şeklinde canlandırılmış.

Vampirler, IMDB: 6,1

Vampires
Kilise uzun zamandır vampirlerin var olduğunu bilmektedir. Bir grup vampirin insanlığın sonunu getirecek bir plan üzerinde çalıştığı öğrenilir. Vatikan gizlice vampir avcılarını çağırmaya başlar. Bir John Carpenter filmi ! Bu film 1998 yapımıdır.

Dracula Başlangıç, IMDB: 6,3

Dracula Başlangıç
Prens Vlad, Osmanlı yönetimi altındaki devletinde yaşamaktadır. Vergi toplayan Osmanlı askerleri Vlad’dan 1000 çocuk ister. Vlad, Fatih Sultan Mehmed’e giderek çocukları vermemek için talepte bulunur ama talebi kabul görmez. Ülkesinde yaşadığını bildiği bir vampire giderek kendisini vampire dönüştürmesini ister ve vampirleştikten sonra Türklere yönelik katliam yapmaya başlar.

Filmde bir çok sahnede Türkçe konuşulmasına rağmen, aktörlerin hiç birinin eğitim almadığı görülüyor. Vampir Filmleri arasında belki de en çok bilinendir.

 Bebek Bakıcım Bir Vampir, IMDB: 6,4

Bebek Bakıcım Bir Vampir
Ethan Morgan ve küçük kardeşi Jane’e bakmak için Erica gelecektir ancak bir seri olay sonunda bebek bakıcısı olarak Sarah gelir ama Sarah bir vampirdir. Twilight serisinin Disney versiyonu diyebileceğimiz film oldukçalı eğlenceli vakit geçirmeyi garanti ediyor.

Bir Vampir Hikayesi, IMDB: 6,5

Bir Vampir Hikayesi
Eleanor ve annesi Clara kendilerini herkese iki kız kardeş olarak tanıtmaktadır, ikisi de vampirdir ve benzerlikleri dikkat çekicidir. Anne Clara geleceğe dönük yaşarken, kızı artık kaçmaktan bıkmıştır.

Deniz kıyısında küçük bir kasabada ıssız bir pansiyona, Byzantium’a yerleşirler. Geçmiş peşlerini bırakmayacaktır. Yönetmen koltuğunda Neil Jordan otururken, başrolde yükselen yıldız Saoirse Ronan var.

Vampir İmparatorluğu, IMDB: 6,5

Vampir İmparatorluğu
2019 yılında dünya üzerinde sadece yüzde 5 oranında insan kalmış, büyük bir vampir nüfusu egemen olmuştur. Bu durumda vampirlerin beslenme sorunu ortaya çıkmıştır. Kandan mahrum kalan vampirler vahşi yaratıklara dönüşmekte, önlerine gelene saldırmaktadır.

Dr. Edward Dalton hem vampir hem hematolojist olarak ilaç firması adına , vampir topluluğunun kan ihtiyacını karşılayacak yapay bir kaynak bulmaya çalışmaktadır. Ethan Hawke, Sam Neill, Willem Dafoe gibi önemli oyuncular filmde yer alıyor. Vampir Filmleri konusunda seçiciyseniz, mutlaka izlemelisiniz.

Gece Nöbeti, IMDB: 6,5

Gece Nöbeti (Nochoy Dozor) (1)
Dünyada insanlar, vampirler, kurt adamlar, büyücüler birlikte yaşamaktadır. Aydınlık ve Karanlığın güçleri bir anlaşma yapar. Hiç kimse birbirinin tarafına geçmeye zorlanmayacaktır. Anlaşmanın denetlenmesi için karanlık taraf gündüzleri ve aydınlık taraf geceleri nöbet tutacaktır. Ancak olaylar beklenmedik biçimde gelişir.

30 Gün Gece, IMDB: 6,6

30 Days of Night
Her şeyden uzak bir Alaska kasabası Barrow, her yıl güneş ufukta battıktan sonra bir ay boyunca karanlığa gömülmektedir. Son gün ışığı da yavaşça gözden kaybolduktan sonra kasaba kana susamış vampirlerin saldırısına uğrar. Şerif Eben Oleson kasabanın tek ümididir.

Açlık , IMDB: 6,6

Vampir Filmleri
Vampir Filmleri

Catherine Deneuve, Susan Sarandon ve David Bowie’yi bir araya getiren bu filmde Miriam ve John iki vampir sevgilidir. Ebedi gençliğe inanırlar. Miriam 6 bin yaşındadır ve 300 yıldır John ile birliktedir.

Ama John birden yaşlanmaya başlar. Yaşlanmasını durdurmak için Doktor Sarah Roberts’a başvurur. Hesap edemediği, Miriam ve Sarah’ın öngörülemeyen bir arkadaşlığa başlamalarıdır. 1983 yapımı film kült vampir filmleri arasında sayılmaktadır.

Karanlıklar Ülkesi, IMDB: 7

Underworld (1)
Selene güzel bir vampirdir ve aynı zamanda vampirler ile kurt adamlar arasında süregelen savaşta aktif rol oynamaktadır. Vampir olmasına rağmen kurt adamlar tarafından takip edilmekte olan insan Michael’e aşıktır. Michael rolü ile Scott Speedman 2004 yılı Saturn Ödüllerinden eli boş dönmemişti.2003 yapımı filmin devamı gelmiş ve bir seri haline gelmiştir. Vampir Filmleri içerisinde en yüksek puana sahip olanlardan birisidir.

Bıçağın İki Yüzü, IMDB: 7,1

Bıçağın İki Yüzü
Vampirlerin dünyada yaşadığı bir zamanda, Blade’in bir amacı vardır. Amacı vampirlerden dünyayı temizlemektir. Oysa Blade yarı insan yarı vampirdir. Whistler Blade’i yanına alır, kana olan dinmeyen susuzluğuna çare olarak bir panzehir geliştirir ve Blade’e enjekte eder. Blade böylece hem kan içmek zorunda kalmamakta hem de vampirleri öldürmeye devam etmektedir. Vampirlerin lideri Deacon ise giderek güçlenmektedir. Wesley Snipes’ın başrolündeki filmin devamı da çekildi.

Kayıp Çocuklar, IMDB: 7,2

Kayıp Çocuklar
Anne ve iki çocuğu California’da küçük bir sahil kasabasına yerleşir. Kasabada bazı şüpheli ölümler olmaktadır. Küçük kardeş, vampir avcısı olduklarını söyleyen bir grup arkadaş edinmiştir. Ünlü yönetmen Joel Schumacher’in filmi. Yapım yılı 1987.

Sadece Aşıklar Hayatta Kalır, IMDB: 7,3

Sadece Âşıklar Hayatta Kalır
Adam, underground müzikler yapmaktadır, yüzyıllardır aşık olduğu sevgilisi Eve ile birlikte yaşamaktadır. Bu vampir çift, bir doktordan satın aldıkları kan ile yaşamaktadır. Her şey, kadının kız kardeşinin ziyarete gelmesi ile değişecektir. Jim Jarmusch fanatiklerinin kaçırmaması gereken bir film. Karakterlerin açıkça vampir olduğu filmde hiç vampir kelimesi geçmemektedir.

Günbatımından Şafağa, IMDB: 7,3

Vampir Filmleri
Vampir Filmleri

1996 yapımı filmin senaryosunu Quentin Tarantino yazmıştır. Başrolde George Clooney vardır. Film iki bölüme ayrılır, ilk kısımda içinde Gecko kardeşlerin yer aldığı bir kaçış öyküsü izlenir. Ancak ikinci yarıdan itibaren vampirlerle dolu bir korku filmine dönüşür. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız filmlerden..

Dracula , IMDB: 7,5

Dracula
Genç bir avukat olan Jonathan (Keanu Reeves) doğu Avrupa’nın kasvetli bir köyüne iş icabı gider. Ancak vampir Drakula tarafından kaçırılır ve O’nunla birlikte Londraya gitmek mecburiyetinde kalır. Drakula, Jonathan’ın nişanlısını elde etmek istemektedir. Yönetmenliğinde Coppola olan film, gotik bir konunun modern bir yorumunu beğeniye sunmaktadır.

Başroldeki Gary Oldman’ın performansı olağanüstüdür. Drakula’ nın yaşlı bir adamdan genç birine, insandan canavara dönüşmesini şaşırtıcı bir inandırıcılıkla oynamaktadır. Film 3 Oscar almıştır.1992 yapımı filmi vampir filmi severlerin kesinlikle izlemesini öneririz. Vampir Filmlerine özel ilginiz varsa, bir başyapıt olan dracula’yı mutlaka izlemelisiniz.

Vampirle Görüşme, IMDB: 7,6

Interview with the Vampire The Vampire Chronicles
Çok ünlü oyuncuları bir araya getiren filmde aslında oyuncuların belirlenmesi aşaması sıkıntılı olmuştu. Vampir Lestat rolündeki Tom Cruise, filmin uyarlandığı kitabın yazarı tarafından istenmemişti. Ama film o kadar büyük başarı kazandı ki, yazar Tom Cruise’dan özür diledi.

Louis (Brad Pitt) bir yıl önce karısını doğumda kaybetmiştir. Bebeği de ölmüştür. Louis tüm yaşama isteğini kaybetmişken, Lestat isimli biri ile tanışır. Lestat bir vampirdir ve Louis’i de vampire dönüştürür. Louis insanları öldürmek istememektedir. Lestat’tan öğreneceği çok şey vardır.

Gir Kanıma, IMDB: 8

Vampir Filmleri
Vampir Filmleri

İsveç yapımı film çok sayıda ödül aldı. Stockholm’ün kenar mahallelerinin birinde yaşayan Oskar yalnız, sessiz bir çocuktur. Arkadaşları tarafından aşağılanmaktan bıkan çocuk intikam hayalleri kurarak kendini avutmaktadır.

Bir gece garip bir kız çocuğu ile tanışır. Eli, güneşe çıkmamakta, yemek yememekte ve Oskar davet etmezse içeri girmemektedir. Eli bir vampirdir ve Oskar korkusuna rağmen arkadaşlığını sürdürebilecek midir?

Nosferatu, IMDB: 8

Nosferatu (1)
1922 yılı yapımı filmde Hutter, Transilvanya’da yaşayan Kont Orlok ile görüşmek üzere yola çıkar. Kontun yaşadığı şatoya gelir, akşam yemekte eli kesilince Kont garip bir biçimde parmağındaki kanı emer.

Daha sonra gelişen olaylar ile birlikte, Hutter, Kontun bir vampir olduğunu anlayacaktır.Korku sinemasının klasiklerinden sayılan bu film, Bram Stoker’ın Drakula romanından esinlenmiştir.

Bonus: Hotel Transylvania, IMDb:7,1

Hotel Transylvania (1)

Vampir Filmleri Listesi Hakkında YORUM yapmayı Unutmayın..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *