Vatikan Kayıtları – The Vatican Tapes – Filmi Konusu ve Yorumları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Vatikan Kayıtları – The Vatican Tapes Filmi Konusu ve Yorumları isimli yazımıza geçmeden önce eğer filmi izlediyseniz YORUM kısmını kullanarak sitemize katkıda bulunmayı unutmamanızı öneririz.İyi ile kötü, Tanrı ile Şeytan arasındaki rekabet sürüyor. Cin çarpması üzerine yapılan filmlerin sayısında son yıllarda artış yaşandı. 2015 yılında Hollywood’da en az bir düzine film bu konuyu işledi. Hepsinde şanssız bir kişini ruhu şeytani bir varlık tarafından ele geçiriliyordu. Şeytan, korku filmlerinde genelde ayartmaya çalıştığı insanlardan dolayı bıkkınlık içindeki tiplemelerle karşımıza çıkmaktadır. Bunun birkaç istisnasından biri olan Exorcist daha sonra çekilen filmlere örnek olmuştu.

The Vatican Tapes Filmi

The Vatican Tapes- Vatikan Kayıtları filminde de karşımıza, Angela kılığında adeta parlayan, çığlık çığlığa bir şeytan çıkıyor. Olivia Taylor Dudley’in canlandırdığı Angela, asker bir babanın kızıdır. Doğum gününde pastayı keserken elini kesmesi ile birlikte garip davranışlar göstermeye başlayan Angela, sonunda kendi sebep olduğu bir kaza sonucu aylarca komada kalır. Ölümden geri geldiğinde ise durum daha da kötüleşmiştir. Akıl hastanesi O’nu tedavide başarılı olamaz çünkü orada da diğer hastaların şiddete yönelmesine neden olmaktadır. Sonunda devreye genç bir rahip ile tecrübeli bir Kardinal girer. Ancak durum Kardinalin düşündüğünden çok daha zordur.

The Vatican Tapes
Dougray Scott, Angela’nın endişeli babası rolünde gayet başarılı. Filmin en öne çıkan ögesi başroldeki Olivia’nın gerçeğe yakın ve tüyler ürperten performansı. Ne olduğu anlaşılmayan, cehennemden geldiği belli bir dilde fısıldarken bile gayet inandırıcı. Uğursuzluğunu gözleriyle belli ediyor.

Vatikan Kayıtları - The Vatican Tapes
Yönetmen de (Mark Neveldine) belli ki defalarca çekilmiş olan şeytan çıkarma filmlerinden birini yapmak istememiş.

Mark Neveldine

Korku filmlerini sevenler için sıkılmadan izleyebilecekleri bir film Vatikan Kayıtları.

Teknik Detay:

Yönetmen: Mark Neveldine
Oyuncular: Djimon Hounsou, Michael Pena, Dougray Scott, Kathleen Robertson, John Patrick Amedori
Yapımcı: Chris Morgan, Tom Rosenberg
Senaryo: Chris Morgan, Christopher Borrelli
Yapım Yılı: 2015
Ülke: ABD
Tür: Gerilim, Korku

Vatikan Kayıtları Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *