Veep Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Seinfeld’deki Elaine’i kim unutabilir? Tüm dünyada çok sevilen bu dizide kalbimizi kazanan Julia Louis- Dreyfus şu sıralar Veep ile yine başarıdan başarıya koşuyor. İlk olarak 2012 yılı Nisan ayında yayınlanmaya başlayan Veep, Amerikan HBO kanalının siyasi hiciv tarzındaki bir dizisi olmakla birlikte, İngiliz yapımı The Thick of It’in adaptasyonudur. Dizi seyirci tarafından çok sevilmiş, iyi eleştirilerin yanı sıra bir çok ödül de almıştır. Beş yıl boyunca her sene komedi dalında Emmy adayı olmuş, son iki sezonda da bu ödülü almıştır. Başrol oyuncusu Louise- Dreyfus ise bu dizi ile her yıl en iyi komedi oyuncusu dalında Emmy almaktadır.

Veep Konusu:

veep-konusu
Veep, İngilizce Vice President’in ( Başkan Yardımcısı) baş harfleri olan VP nin gayri resmi kısaltmasıdır. Dizi, Julia Louis-Dreyfus’un canlandırdığı Başkan Yardımcısı Selina Meyer etrafında geçmektedir. Eski Senatör Meyer, artık Başkan Yardımcısıdır ama bu iş hiç de hayal ettiği gibi değildir. Meyer ve ekibi, Washington’da dönen siyasi oyunlardan sıyrılmak ve kendilerini kabul ettirmek için çabalayacaktır.

Veep Karakterleri:

Selina Meyer (Julia Louis- Dreyfus):

selina-meyer
Maryland eyaleti eski senatörü olan Selina dizinin başlarında Veep pozisyonundadır. Başkandan sonra gelen kişi olarak kendini güçsüz, hakettiği saygıyı görmeyen biri olarak görmektedir. Başkanla da arasının pek iyi olduğu söylenemez. Sonraki sezonlarda Başkanlık için yarışacak ama beşinci sezonda kaybedecektir. Selina dul ve kız çocuk sahibidir.

Amy Brookheimer (Anna Chlumsky):

amy-brookheimer
Başkan Yardımcısının özel kalemi olan Amy, kariyerine odaklı, evlenip çoluk çocuğa karışmaya pek hevesli görünmeyen ve Selina’ya çok sadık bir çalışandır.

Gary Walsh (Tony Hale):

gary-walsh
Selina’nın uzun zamandır dert ortağı ve iş arkadaşı olan Gary, çok fedakar ve sadık bir asistandır. Selina’nın başkan olmasını çok arzu etmez çünkü o zaman istediği ölçüde yakın olamayacaklardır. Gary kişilik olarak zayıf oluşunu Selina’ya bağlılığı yoluyla aşmaya çalışmaktadır. Karaktere Arrested Development’tan tanıdığımız Tony Hale hayat veriyor.

Dan Egan (Reid Scott):

dan-egan
İletişim konusunda yönetici yardımcısı olan Dan çok hırslı bir gençtir. Kariyerinde ilerleyebilmek için etkin siyasetçilerin kızlarıyla çıkmaktadır. Bir zamanlar Amy ile de çıkmıştır.

Veep Sezon Özeti:

Beşinci sezonu Haziran ayında başarı ile tamamlayan Veep, gelecek yıl altıncı sezon bölümleriyle tekrar ekranda olacaktır. Başroldeki Julia Louis-Dreyfus Başkan Yardımcısı Selina olarak, şimdiye kadar alıştığımız ama aslında oldukça tuhaf bir yetenekle, sıradan cümleleri bile çok komik hale getirebilmekte, aslında çok bencil olan karakteri bir şekilde benimsenebilir duruma dönüştürebilmektedir. Dizinin ve Louis-Dreyfus’un fanları gelecek sezonu iple çekiyorlar. İyi Seyirler!

Veep Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *