Vikings Konusu ve Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Vikings Konusu ve Karakterleri başlıklı dizi tanıtımı ile karşınızdayız. Kanada-İrlanda ortak yapımı olarak izleyiciye sunulan Vikings, tarihsel drama türünde bir dizidir. 3 Mart 2013 tarihinde yayınlanmaya başlayan dizi, ABD History kanalında izleyicilerle buluşmuştur. Dizinin yazarlığını Michael Hirst yaparken, yönetmen koltuğunda da başarılı yönetmen Johan Renck oturmaktadır. Vikinglerin ve Kral Ragnar’ın hayatı konu edilen dizide; Travis Fimmel, Clive Standen, Gabriel Byrne, Nathan O’Toole, Katheryn Winnick, Jessalyn Gilsig, George Blagden, Gustaf Skarsgård ve Donal Logue gibi diziyle daha da ünlenen oyuncular rol almaktadır. Oyuncuların başarısı ve çekimlerin güzelliği ile izleyiciye 8. Yüzyıl ile 11. Yüzyıl Viking devrinin atmosferini mükemmel bir gerçeklikle vermektedir. Vikings Konusu ve Karakterleri isimli dizi tanıtımımıza YORUM yapabilirsiniz.

Vikings Dizisi

Şu ana kadar 4 sezon ve 31 bölümü izleyicilerle buluşan Vikings, bölümlerini 45 dakika olarak sunmaktadır. Dizinin yapımcılığını Steve Wakefield, Keith Thompson ve Eliza Mellor üstlenirken MGM Television ve History firmalarınca dağıtımı yapılmaktadır. Vikings gösterime girdiği günden bu güne tarih ve dizi severlerin ilgisini çekmiş ve beğenisini kazanmıştır. ABD, İrlanda, İngiltere ülkelerinde birbirinden güzel atmosferlere sahip ortamlarda çekilmektedir. IMDb sitesinden de 8,6 puan alan dizi, izleyiciler üzerindeki etkisini ve başarısını da kanıtlamıştır.

Vikings Konusu:

Dizi izleyiciyi mükemmel bir gerçeklikle 8. Yüzyıla götürürken, tarihi ve geçmişte kurulan uygarlıkları merak eden izleyicileri büyük bir maceraya sürüklüyor. Barbar olarak bilinen Vikinglerin aralarına girdiğimiz, yaşamlarından kesitlere şahit olduğumuz, savaşlarında kendimizi en önde savaşıyormuş gibi hissettiğimiz bir diziye şahit oluyoruz. Genellikle efsanelere konu olan ve üzerlerine birçok kitap yazılan, birçok film çekilen bu barbar topluluk; haklarında birçok kez yazıldığı gibi geldikleri yerleri yakmaya, yağmalamaya ve karşılarına çıkan her şeyi yıkmaya devam ediyorlar.

Vikings Dizisi Yorumları
Mitolojilere, destanlara ve medeniyette birçok ilerlemeye sahip İskandinavların atalarının gerçekten barbar Vikingler mi olduğu konusu izleyicilerin akıllarını kurcalıyor. Barbar bir topluluk oldukları için ilerledikleri yerlere kan ve vahşeti de götüren, yağmacılıkla birçok yerleşim yerini talan eden bu topluluğun yaptıkları; ölüm korkularının olmamasıyla açıklanıyor. Vikingler gelenekleri gereği savaşçı bir topluluk ve savaşarak ölmenin dünya üzerinde en onurlu ölüm şekli olduğunu düşünüyorlar. Bu yüzden savaşlarda öne atılmaktan çekinmiyor, etraftan gelecek bir kılıç darbesinden korkmuyor ve bir an önce işlerini tamamlamaya çalışıyorlar. Ölümden zerre kadar korkmayan Vikingler, çocukluktan beri korkusuz yetiştiriliyorlar. Öyle ki geleneklerinde yer etmiş ve 7 yılda bir düzenlenen bir ayinde kendi aralarından seçtikleri 7 kişiyi kurban ediyorlar.

Vikings Yabancı Dizi
Yaşamı boyunca birçok savaş görmüş savaşçı Ragnar Lothbrok ve oğlu Bjørn’un maceraları, savaşları ve yaşamlarının anlatıldığı dizi bazı bölümlerde Viking kültürünü başarılı bir şekilde işleyerek izleyiciyi hikayeye bağlıyor. Ragnar’ın basit bir çiftçiden, büyük bir konuma yükselmesine; bu yolda feda ettiklerine ve kararlılığına tanık oluyoruz. Ragnar’ın hep yanında olan kardeşi Rollo’yu da bu maceralarda ön planda görüyoruz. Rollo ile denizlere açılan ve büyük bir bilinmezliğe doğru yol alan Ragnar her zaman güvenebileceği bir dostun varlığıyla daha da güçlü hissediyor.

vikings tv dizi
Rüyasında savaş tanrısı Odin’i gören ve Odin tarafından seçildiğini düşünen Ragnar’ın hayallerini büyük bir orduya sahip olmak ve batıya doğru ilerlemek düşünceleri süslüyor. Fakat seçildiğini düşündüğü dönemlerde elinde hiçbir şey bulunmayan bir asker olan Ragnar, batıya ilerlemeleri gerektiğini liderleri olan Early’e söyleyen Ragnar bu konuda bir destek alamıyor. Hayallerini gerçekleştirmekte kararlı olması onu tehlikeli ama önemli yollara sürüklüyor. Yetenekli gemi ustası arkadaşı Floki’ye; açık denizlere açılmak üzere bir gemi yapmasını istiyor ve kendisiyle gelecek adamları bulmak için gizli toplantılar yapmaya başlıyor. Bir süre sonra istediği sayıda adam bulan Ragnar, gizlice hayallerinin peşinden açık denize açılıyor. Bir süre sonra olanlardan haberi olan Early ise geri dönemeyeceklerini düşündüğü için bu konuyu önemsemiyor.
Vikinglerin denizcilik kabiliyetlerine ve sonu bilinmeyen deniz yolculuklarını da etkileyici bir şekilde işleyen dizi, topluluğun yeteneklerini izleyicilerle buluşturuyor. Ragnar, deniz seferlerinde; tarihte kullandığı gibi bir pusula kullanıyor ve bulutlu günlerde kullanılan güneş taşları da tarihten diziye aktarılmış gerçeklikler olarak göze çarpıyor.
Dizinin yeni yeni şekillendiği sahnelerde, Rollo ve Ragnar birlikte savaşlara katılıyorlar ve bu heyecanlı savaşlarda birbirlerine destek oluyorlar. Bunların yanında Ragnar’ın karısı Lagertha, oğlu Bjorn da dizi boyunca Ragnar’a güç veren önemli karakterlerden. Hristiyan bir rahip olan Athelstan, lider olan Early ve karısı Siggy de dizide sürekli karşımıza çıkıyor. Rahip Athelstan bir savaşta topluluğunun hepsi katledildikten sonra Ragnar tarafından korunuyor ve Vikinglere katılıyor. Başlarda bulunduğu ortamın ve geleneklerin farklılığı Athelstan’ı zorlasa da zamanla her şey düzelmeye başlıyor.

vikinks dizisi konu
Ragnar, Rollo ile dizi boyunca birçok savaşa katılıyor, Viking kanına sahip savaşçı toplulukların desteklerini topluyor, entrikalar kuruyor ve planlarının bir bir gerçekleşmesini izliyor. Bu planların sonunda kaçınılmaz yükselişe ulaşmaya başlayan karakterimiz, zekası ve savaşçılığıyla izleyicinin beğenisini kazanıyor.

Viking Dizi Karakterleri:

Ragnar Lothbrok – Travis Fimmel

Ragnar Lothbrok
Hem yetenekli bir savaşçı olmasının yanında çiftçilik de yapan Ragnar, iki çocuk babasıdır. Azimli, kararlı, yetenekli ve hırslı bir kişilik sergileyen karakterimiz, Odin’in rüyalarına girmesiyle seçilmiş kişi olduğunu düşünerek yıllardır içinde tuttuğu batıya açılma hayalini gerçekleştirmeye karar verir. Bu uğurda birçok riski ve tehlikeyi göze alacaktır.

Lagertha Lothbrook – Katheryn Winnick

Katheryn Winnick
Ragnar’ın eşi Lagertha, eşiyle savaşlara katılan ve bilinen bir kadın savaşçıdır. Ragnar’ın hayallerini gerçekleştirmesi için hiçbir desteği esirgemeyen karakterimizin Ragnar ile iki de çocuğu vardır.

Bjorn Lothbrook – Alexander Ludwig

Alexander Ludwig
Ragnar’ın büyük oğlu olan Bjorn, Ragnar gibi büyük bir savaşçı olmak istemektedir. Bu yüzden bir an önce büyümek isteyen karakterimiz, babasına büyük bir saygı ve sevgi duyuyor. Dizide bir süre sonra bazı savaşlara ve önemli toplantılara katılmaya başlıyor.

Rollo – Clive Standen

Rollo
Ragnar’ın kardeşi olan Rollo, yetenekli ve usta bir savaşçıdır. Ragnar ile çıktıkları yolda bir süre sonra Ragnar’ın gölgesinde kaldığını ve başarılı abisinin yanında hep geri planda olduğunu düşünmeye başlar. Düşünmeden hareket eden Rollo’nun bu özelliği ileride tehlikeli işlere kalkışmasına neden olacaktır.

Floki – Gustaf Skarsgard

Floki
Deli hareketleri olan ve biraz çatlak görünüşe sahip olan Floki, Ragnar’ın en iyi arkadaşıdır. Gemi yapımında usta olan karakterimiz, Early karşı geldiği halde Ragnar’a bir gemi yapmıştır. Bu gemi ile denize açılan Ragnar’a en önemli desteklerden birini vermiştir.

Athelstan – George Blagden

Athelsta
Bir savaşta tüm topluluğu öldürülen ve kendisi Ragnar tarafından esir alınan Arhelstan bir rahiptir. Başlarda öldürülmek istense de Ragnar buna izin vermemiş ve ilerleyen dönemlerde Athelstan ile dost olmuştur. Ragnar ile tanıştıktan sonra tüm hayatı değişen karakterimizin düşünceleri de büyük değişikliklere uğramıştır.

Early Haraldson – Gabriel Byme

Early Haraldson
Ragnar’ın bağlı bulunduğu zengin bir reis olan Early, Ragnar’ın batıya yönelme önerilerini önemsemiyor ve onu tersliyor. Kendi çıkarlarını düşünüyor ve gemilerini riske atmak istemiyor. Zenginliğini sefere çıkaracak asker bulmak, gemi giderlerini karşılamak ve savaş malzemelerinde harcayarak; yüklü miktarda savaş ganimetleri elde ediyor.

Siggy Haraldson – Jessalyn Gilsig

Siggy Haraldson
Reis Early’ün karısı olan Siggy, her düşüncesinde kocasının arkasında duran bir kadın olarak göze çarpıyor. İlerleyen bölümlerde ise Rollo’nun sevgili oluyor.

Vikings Teknik Detay:

Başlangıç: 3 Mart 2013
Bitiş:
Ülke:ABD ve Kanada
Kanal: History
Oyuncular: Travis Fimmel, Clive Standen, Gabriel Byrne, Nathan O’Toole, Katheryn Winnick, Jessalyn Gilsig ve George Blagden
Süre:45 Dakika

Vikings Fragmanı:

Vikings Dizisi Konusu ve Karakterleri isimli dizi tanıtımımıza YORUM yapabilirsiniz.Aynı zamanda içeriğimize EMOJİ ile de tepki verebilirsiniz.

A comment on "Vikings Konusu ve Karakterleri"

  1. Anonymous says:

    Emeğinize sağlık ??

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *