Vinyl Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Vinyl dizisinin konusu Amerika Birleşik Devletleri’nin, New York eyaletinin 1970′ lerde olan müzik dünyasının, o zamanlarda popüler olan disko, hip-hop ve punk gibi müzik stillerinin derin kısımlarında yerini alan uyuşturucu ve sex gibi müzik sektörünün kötü tarafına değinmektedir. Düşünün ki siz yapımcısınız, şarkıcınız ise uyuşturucu ve sex yüzünden günden güne eriyip gitmektedir. Sizde bir yapımcı olarak şarkıcınızı bu tür kötülüklerden korumak için uğraşıyorsunuz.

vinyl tv series

Özellikle müzik ile ilgilenenlerin ilgisini çekeceği bu dizide, müzik dünyasında iyi bir yer etmiş şarkıcıların nasıl uyuşturucu gibi kötülükler ile hüsrana uğradıklarını görebiliriz. Vinyl, Türkçe’de plak anlamına gelmektedir. Ne yazık ki Vinyl dizisinin Türkiye’de hiç bir kanalda karşımıza çıkmamaktadır ancak Türkçe altyazılı olarak izlenilebilir. Ayrıca Vinyl dizisi için 10 bölüm yer almaktadır, ilk sezonda. Vinyl dizisinde gözümüze çarpan isimler Olivia Wilde, Bobby Cannavale, Ray Romano ve Juno Temple’dir. Vinyl dizisiyle birlikte her şeyin aslında göründüğü kadar masum olmadığını öğrenmekteyiz. Eğer söz konusu müzik ve müzik dünyası ise görünen ile bu görüntünün iç kısımlarında sinsice avını bekleyen uyuşturucu ve seksin gerçek yüzünü bu dizide göreceğiz. Popüler bir müzik yıldızı olmak göründüğü gibi iyi bir şey olmayabilir. Tabi şarkıcıların bu yola kendi rızaları ile girmelerinden bahsediyoruz; cazip geldiği için adım atmaları kaçınılmazdır. Öte yandan ise yapımcılarının kendi şarkıcılarına sahip çıkması ve onları kurtarma yolunda uğraşmaları Vinyl dizisinin konusuna değişik bir bakış açısı geliştirmektedir.

vinyl dizisi

Vinly dizisinde daha çok Rock Roll’e hitap etmektedir. Ayrıca diziyi tamamen Müzik tarzında yapmamak için dizi içerisinde gelişen bir kaza yüzünden işlenmiş cinayet yer almaktadır. Öte yandan Vinyl dizisinin başrol oyuncusu olan Olivia Wilde’nin oynadığı Devon karakteri için rock’n roll emeklisi diyebiliriz. Posteriyle, kostümüyle, müzikleriyle gerçekten beğeniye hak kazanan Vinyl dizisinin kaliteli izleyici kitlesiyle buluşmaması için ortada hiç bir neden yok. Belki de tek kusuru ikinci sezonda izleyicilerinin karşısına çıkmamasıdır. Ancak ilk sezonda tam not alması beklenen Vinyl dizisi umarız gerçekten izleyicilerinin yüksek beklentilerini tatmin edebilir. Fragmanını izledikten sonra kaliteli bir yapıma imza attığını düşündüğümüz Martin Scorsese’ye teşekkür ediyoruz müzik severleri bir araya buluşturduğu için.

İkinci Sezon Yok

Ne yazık ki Vinyl dizisi ikinci sezonda devam etmeyecektir. İlk sezon 10 bölümden oluşan bir seri olacaktır. Hemde düşük bir reyting almasına ama ikinci sezonda yayın hakkı kazanmasına rağmen, ikinci sezonda vinyl dizisi yayında olmayacaktır. Belkide düşük reyting yüzünden çekimler durdurulmuş olabilir, ancak kesin bir şey söylenmemektedir neden iptal edildiğine dair. Dolayısıyla Vinyl dizisi 2.5 ay sadece bizimle olacaktır. Bu süre zarfında izleyicilerin keyifle ve sıkılmadan izleyeceklerinden hiç bir şüphemiz yok.

Harika Poster

vinyl tv series poster

Vinyl dizisi için seçilmiş poster için enfes bir görüntüye sahip diyebiliriz. Poster seçimi ile izleyicilerin beklentilerini çok yüksek tutacak gibi duruyor. Ee! Elbette iyi bir poster izleyicilerinin dikkati çekmelidir. Vinyl dizisinin posteri içinde izleyicilerinin dikkatini çok rahat bir şekilde çekeceğini söyleyebiliriz. Beğenmeyen var mıdır? bilinmez ama biz çok beğendik.

Tema Müziği

Vinyl dizisinin posterinden bahsettik, tema müziği atlarsak hoş olmaz diye düşündük. Bilirsiniz ki her hangi bir dizi olsun, dizi içerisinde kullanılan müzikler o dizi için çok önemli bir faktördür. Hatta posterden bile kat kat önemlidir diyebiliriz. Vinyl dizisinin tema müziği ile ilgilenen Amerikalı şarkıcı Sturgill Simpson’dur.

Vinyl dizisi Tema müziği dinlemek için:

Yeni Yıl Şarkısı

Tema müziğinden sonra Vinyl dizisi için yeni yıl şarkısına bir göz atalım. Dinleyenlerin pişman olmayacağı yıl başı şarkısı Royal Blood tarafından yapılmıştır. Dinlemek isteyenler aşağıdan dinleyebilirsiniz. Ancak fazla uzun sürmemektedir. 2: 46 kadar sürmektedir.

Soundtrack yayınlandı

Vinyl dizisinin soundtrack albümü yayınlanmıştır. Soundtrack albümünün yayınlanmasının ardından Vinyl dizisine olan ilgi ve yüksek beklenti seviyesi daha da artacağından kesinlikle hiç bir şüphemiz yoktur.

Peki Vinyl dizisinin soundtrack albümünde kimler yer alacak.
1-)The Meters
2-)Ruth Brown
3-)Edgar Winter
4-)Foghat
5-)Otis Redding

gibi isimler yer alacaktır Vinyl dizisinin soundtrack’ında.

Fragman:

İzleyenler için fragmandan da anlaşılacağı gibi yukarda yazdıklarımızı görsek olarak tanıtmaktadır. Aynı şekilde fragmanı izledikten sonra Vinyl dizisi izleyicileri beklentilerini yüksek tutacaktır. Toplamda 2 tane Vinyl dizisi için fragman bulunmaktadır.

Vinyl dizisi fragmanını buradan izleyebilirsiniz:

Kostümler

Her şey tamam! Oyuncular, poster, tema müziği; bunlardan bahsettik. Sıra geldi kostümlerden bahsetmeye. Tema müziği kadar önemli olan diğer bir faktör kostümlerdir. 1970′ lerin New York’u ile günümüz New York’u arasında dağlar kadar fark var. 1970′ lerin havasını yansıtacak ve izleyiciye 1970′ lerde olduğuna dair şüphe duydurmayacak özellikte ve doğrulukta olmalıdır diye düşünüyoruz. Ayrıca Vinyl dizisi için çok güçlü gardırapa sahip olduğu söylenmektedir. Zaten artık günümüzün trendi 1970′ lere dönüş şeklindedir.

Vinyl Oyuncuları

Vinyl dizisinin konusundan bahsettik, oyuncularından bahsetmeden geçmiyoruz tabi ki de.

Öncelikle Vinyl dizisinin yapımcılarını tanıyalım.

1-)Martin Scorsese

2-)Mick Jagger

Not: Birinci bölümden sonra Martin Scorsese ve Mick Jagger, yerlerini Mark Romanek ve Peter Sollett’e bırakıcak.

Şilmdi ise Vinyl dizisinin yaratıcısını tanıyalım.

1-)Terrence Winter

Evet! Vinly konusu adına baştan sona kadar hakim olan ve bu dizinin yaratıcısı olan kişidir Terrcence Winter.

Evet şimdi ise Vinyl dizisinde oynayacak olan Ünlü isimleri tanıyalım.

1-)Bobby Cannavale
2-)Paul Jeffrey Byrne
3-)Paul Ben Victor
4-)Jack Quaid
5-)Max Casella
6-)James Lagger
7-)Ray Romano
8-)Ato Essandoh
9-)John Charles MacKenzie
10-)Juno Temple
11-)Griffin Newman
12-)Olivia Wilde
13-)Emily Tremaine
14-)Birgitte Hjort Sorensen
15-)Mackenzie Meehan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *