Heyecanlı Dakikalar Geçirmenizi Sağlayacak 21 Yapım: Virüs Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dünya’yı bugüne dek birçok salgın hastalık tehdit etmiş ve binlerce insanın ölümüne sebep olmuştur. İnsanlar ise geçmişte yaşadıkları ve gelecekte yaşayabilecekleri bu tür olayları bilimkurgu ile sentezleyerek birçok filmi beyaz perdeye taşımışlardır. Listemizde ise bu güne kadar yapılmış salgın hastalık ve virüs konulu birbirinden güzel 21 filmi sizlere tanıtıyoruz.Virüs Filmleri listemize YORUM yapabilir veya EMOJİ ile tepki verebilirsiniz.

Virüs Filmleri

21. Quarantine – Karantina – 2008 – IMDb:6,0

Quarantine
Yönetmen: John Erick Dowdle
Bir günlerini itfaiyecilerle geçirecek olan muhabir Angela ve kameraman arkadaşı; başlarda hoş ve sıcak ortamda mutludurlar. Bir süre sonra gelen ihbarla yaşlı bir kadının evine doğru yola koyulurlar. Yaşlı kadın bir hastalığa yakalanmıştır ve insanlara saldırmaktadır.

20. The Children – Histeri – 2008 – IMDb:6,0

The Children
Yönetmen: Tom Shankland
Noel her zamanki gibi neşe dolu başlamıştır. İlerleyen saatlerde ise çocuklarda davranışları değişmiş, hepsi vahşi birer yaratığa dönüşmüştür. Dünyaya getirdikleri tatlı çocukların, soğukkanlı birer katile dönüşmesine tanık olan aileler; onlarla başa çıkabilecek midir?

19. Outbreak – Tehdit – 1995 – IMDb:6,5

Outbreak
Yönetmen: Wolfgang Petersen
Zaire kentinde çok ölümcül bir virüs baş göstermiştir. Bu virüsü araştırmaya başlayan Albay Sam Daniels durumun çok ciddi olduğunu; virüsün Amerika’ya dahi geldiğini anlar. Önüne geçilmediğinde milyonları öldürebilecek bu virüs, hızla yayılmaktadır.

8. The Crazies – Salgın – 2010 – IMDb: 6,6


Yönetmen: George A. Romero
Şehir sularına karışan bir madde sebebiyle, kasabada yaşayan birçok insan yavaş yavaş saldırgan birer varlığa dönüşmüştür. Sorunun sulardan kaynaklandığını anlayan yetkililer, kasabaya giriş çıkışı yasaklarlar. Adeta bir karantina bölgesine dönüşen kasabada; sağlıklılar ve saldırganlar arasında ölümcül bir savaş başlar.

17. Blindness – Körlük – 2008 – IMDb:6,6

Blindness
Yönetmen: Fernando Meirelles
Şehirde insanı kör eden garip bir salgın baş göstermektedir. Bulaşıcı olan ve şehrin tümünü etkileyerek kör eden hastalıktan sadece bir göz doktorunun karısı etkilenmemiştir. Şehirde meydana gelen yıkım ve kaos, karakterimizi sevdiklerini hayatta tutmak için her şeyi yapmaya zorlar.

16. Contagion – Salgın – 2011 – IMDb:6,7

Contagion
Yönetmen: Steven Soderbergh
Ölümcül bir virüs ortaya çıktıktan sonra, birkaç insana bulaşmıştır. Bu insanlar toplantılara katılır, otobüse biner ve alışverişe çıkarlar. Bir süre sonra virüs yayılmaya ve hasta insan sayısı binleri, hatta on binleri bulmaya başlar. Virüsün beraberinde getirdiği ölüm de baş gösterince, büyük bir toplum yavaş yavaş yıkılmaya başlar. Dünya’da büyük bir kaos hakimken, bir yanda da doğru aşıyı bulma telaşı sürmektedir.

15. Resident Evil – Ölümcül Deney – 2002 – IMDb:6,7

Resident Evil
Yönetmen: Paul W.S. Anderson
Bir genetik araştırma merkezinde, deneyler sırasında üretilen T-virüs kod adlı virüs, bir hırsız tarafından çalınmıştır. Virüsü merkeze salan hırsız, virüsün ana sisteme sızmasına ve merkezdeki herkesi zombiye çevirmesine neden olur. Eskiden araştırmaların yapıldığı merkez, bir cehenneme dönmüştür.

14. Gamgi – Grip – 2013 – IMDb:6,7

Gamgi
Yönetmen: Kim Sung-su
Sebebi belli olmayan bir salgın şehri etkisi altına almakta ve büyük yıkımlara neden olmaktadır. Hastalığın bulaştığı insanlar ise 36 saat içinde ölmektedirler. Oluşan kaos ortamında birlikte çalışan bir doktor ve bir itfaiyeci durumu toparlayabilecek midir?

13. Warm Bodies – Sıcak Kalpler – 2013 – IMDb:6,9

Warm Bodies
Yönetmen: Jonathan Levine
Şehirde baş gösteren ve tüm dünyaya yayılan bir virüs, bulaştığı insanları birer zombiye çevirmektedir. Aradan 8 yıl geçtikten sonra, etrafta sadece çok az insan kalmış; her yeri zombiler bilinçsiz bir şekilde insanlara saldıran zombiler işgal etmiştir. Aralarından biri ise diğerlerinden çok farklıdır. Zombi olduğunun farkında olan ve sadece isminin baş harfini hatırlayan R. aşık da olabilmektedir. 🙂

12. 28 Weeks Later – 28 Hafta Sonra – 2007 – IMDb:7,0

28 Weeks Later
Yönetmen: Juan Carlos Fresnadillo
Rage virüsü tüm Britanya adasında yayılmış ve etkileri yıkıcı olmuştur. Etkilerin yavaş yavaş dağıldığı bir dönemde, halk evlerine geri dönmeye başlamış; insanların içinde eski günlerdeki bir hayatı yeniden yaşayabilecekleri düşüncesi oluşmuştur. Fakat her şey planlandığı gibi gitmeyecektir.

11. World War Z – Dünya Savaşı Z – 2013 – IMDb:7,0

World War Z
Yönetmen: Marc Forster
Mutlu ve iyi bir ailenin babası olan Gerry Lane, ailesiyle yol alırken trafik sıkışır. Ardından şehirde bir salgının yayıldığı haberi gelir ve insanların birbirine saldırdığını görürler. Şehirde büyük bir kaos ortamı oluşmuştur ve Gerry ailesine sahip çıkmak zorundadır.

10. Perfect Sense – Yeryüzündeki Son Aşk – 2011 – IMDb:7,1


Yönetmen: David Mackenzie
Mükemmel yemekler yapan bir usta Michael ve işinde başarılı bir doktor olan Susan, birbirlerine yakınlaşmaya başlamışlardır. Bu sırada şehirde, insanların duygularını yok eden ve sevme yetilerini bile ellerinden alan bir salgın hastalık ortaya çıkacaktır. Zorlu günler Susan ve Michael’i beklemektedir.

9. I Am Legend – Ben Efsaneyim – 2007 – IMDb:7,2

I Am Legend
Yönetmen: Francis Lawrence
İşinde çok başarılı ve bilime aşık bir bilim adamı olan Robert Neville, şehirde ortaya çıkan zombi salgınını araştırmaktadır. Bir süre sonra virüse bağışıklık gösterdiğini fark eder ama etrafında hiç insan kalmamıştır. Yanına aldığı köpeğiyle bir insan bulabilmek için her gün aramaya çıkar.

8. The Andromeda Strain – Andromeda Esrarı – 1971 – IMDb:7,2

The Andromeda Strain
Yönetmen: Robert Wise
Arizona yakınlarına düşen bir araştırma uydusu, Dünya dışından gelen bir virüsün Dünya’da yayılmaya başlamasına neden olur. Uydunun düştüğü bölgedeki herkes bir bir ölürken, hükumet bir araştırma ekibi kurar ve bölgeye gönderir.

7. Dawn of the Dead – Ölülerin Şafağı – 2004 – IMDb:7,4


Yönetmen: Zack Snyder
Özel bir hastanede hemşirelik yapan Ana, sabah uyandığında birçok insanın zombiye dönüştüğünü görür. Kocası dahil, tanıdığı neredeyse herkes gözleri önünde ölürken o hayatta kalabilecek midir?

6. The Painted Veil – Duvak – 2006 – IMDb:7,5

The Painted Veil
Yönetmen: John Curran
Kitty ve Walter; evliliklerinde sorun yaşayan bir İngiliz çifttir. Şangay’a yaptıkları bir ziyarette, Kitty’nin başka bir adamla ilişki yaşadığını öğrenen Walter intikam almak ister ve salgın bir hastalıkla boğuşan kasabaya iş için taşınmaya karar verir. Acaba bu kasabada yaşamak onlara beraberinde ne getirecektir?

5. 28 Days Later – 28 Gün Sonra – 2002 – IMDb:7,6

28 Weeks Later
Yönetmen: Danny Boyle
Araştırma merkezinde denek olarak kullanılan maymunlarda bir virüs ortaya çıkmıştır. Maymunlardan insanlara geçen bu virüs, kısa sürede tüm İngiltere’de yayılmış ve ölümcül bir salgına yol açmıştır. Hükumet bu soruna bir çözüm bulabilecek midir?

4. Planet Terror – Dehşet Gezegeni – 2007 – IMDb:7,7

Planet Terror
Yönetmen: Robert Rodriguez
William ve Dakota çifti bir sabah bahçelerinde dolaşan saldırgan insanları görürler. Kasabayı keşfe çıkan çift, meydana gelen bir patlamadan yayılan gazın insanları yavaş yavaş saldırgan yaratıklara dönüştürdüğünü fark ederler.

3. Children of Men – Son Umut – 2006 – IMDb:7,9

Children of Men
Yönetmen: Russell Crowe
İnsanlık bir hastalık sebebiyle artık üreyememektedir ve son bebek doğalı 19 yıl olmuştur. İnsanların bir kısmı olayları araştırırken, bir kısmı da Dünya’nın sonunu izlemektedir.

2. Night of the Living Dead – Yaşayan Ölülerin Gecesi – 1968 – IMDb:8,0

Night of the Living Dead
Yönetmen: George A. Romero
Babalarını kaybetmiş iki kardeş olan Barbra ve Johnny, babalarının mezarını ziyarete gelirler. Burada karşılarına çıkan bir adam, onlara saldırır ve Johnny’i parçalayarak öldürür. Büyük bir salgının habercisi olan bu olay her şeyin başlangıcıdır.

1. Twelve Monkeys – 12 Maymun – 1995 – IMDb:8,1

Twelve Monkeys
Yönetmen: Terry Gilliam
Dünya’yı etkisi altına alan ve neredeyse tüm insanların ölümüne sebep olan bir virüsün ardından kalan az miktarda insan yer altında yaşayarak hayatta kalırlar. İnsanlar bir zaman makinesi icat etmişlerdir ve her şeyi düzelteceklerine inanmaktadırlar. Geçmişe gönderdikleri James Cole, kendini akıl hastanesinde bir deli olarak bulacaktır.

Virüs Filmleri Listemize YORUM yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *