Wilfred Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Wilfred, Fx kanalının Avustralya yapımı aynı adı taşıyan diziden uyarladığı bir komedi dizisidir. Wilfred, 23 Haziran 2011’de yayın hayatına başladı ve 13 Ağustos 2014’e kadar dört sezon boyunca yayınlandı. Dizi, Amerikan Fx Kanalı için Family Guy serisinin yazar ekibinden tanıdığımız David Zuckerman tarafından yeniden uyarlanmıştır. Dizinin başrollerini ise Yüzüklerin Efendisi serisinin Frodo’su olarak tanıdığımız Elijah Wood ve orijinal yapımda da yer alan ve de aynı zamanda Wilfred ’in yaratıcılarından biri olan Jason Gann paylaşmaktadır.

Wilfred Dizisinin Konusu:

Dizide hayatın bir anlamı olmadığını düşünen ve intihar etmeye çalışan Ryan’ ın hikayesi anlatılmaktadır.

Ryan (Elijah Wood) ot kullanan, içine kapanık, hayatta bir amacı olmayan bir avukattır. Kız kardeşi Kristen (Dorian Brown) ile bile hiçbir şekilde anlaşamamaktadır. Hayatta hiçbir şeyden zevk almamaya başlayan ve sonunda boşuna yaşadığını düşünen Ryan, intihar etmeye karar verir. Ryan, özenle hazırlamış olduğu ilaç karışımını içer ve intihar eder. Yüksek doz ilaç alımından dolayı öleceğini düşünürken, bir şeylerin yanlış gittiğinin farkına varır. Uzun zaman geçmiş fakat hala ölmemiştir. Tamda bu sırada Ryan’ ın komşusu Jenna (Fiona Gubelmann) kapıya gelir ve Ryan’dan köpeği Wilfred’e (Jason Gann) birkaç saat bakıp bakamayacağını sorar. Ancak bir ilginçlik vardır. Wilfred, basit bir köpek kostümü giymiş bir insandır. Bu durumun Ryan dışında kimse farkında değildir. Hiç bozuntuya vermeden Wilfred’i eve alan Ryan için yeni bir şeyler başlıyordur. Köpek yani Wilfred kendisiyle konuşuyor, yaşını söylüyor, Ryan’a sorular soruyordur. Bu ikisi iyi arkadaş olmuşlardır. Artık sürekli beraber takılıyor, birlikte çeşitli olayların içine sürükleniyorlardır. Aslında Wilfred, Ryan’ı kendi kabuğundan dışarı çıkarmaya çalışan ikinci bir kişilikten daha fazlası değildir. Ryan ilaçlarında etkisiyle ikinci kişiliğini Wilfred’ de bulmuştur. Zaman geçip arkadaşlıkları iyice ilerledikçe; Wilfred, Ryan’a yaşam, sevgi, insanlık gibi çeşitli konularda ciddi hayat dersleri vermeye başlar.

Wilfred Dizisi Oyuncuları:

Dizinin ana kadrosunda; Elijah Wood, Jason Gann, Fiona Gubelmann, Dorian Brown gibi ünlü isimleri görmekteyiz. Bunların yanı sıra yan kadrosunda ise; Chris Klein, Rodney To, Garry Bednob, J. P. Manoux, Rob Riggle, Steven Weber, Harriet Samsom Harris gibi isimler karşımıza çıkmaktadır.
Yüzüklerin Efendisi efsanesinde Frodo rolüyle gönüllere taht kuran Elijah Wood bu dizide karşımıza Ryan Newman karakteriyle çıkmaktadır. Ryan karakteriyle Elijah Wood, hayatta bir amacı olmayan, içe kapanık, ot kullanan bir avukatı canlandırmıştır.
Aynı isimli dizinin ilk yapımı olan Avustralya yapımında da rol alan ve dizinin senaristlerinden olan Avustralyalı aktör Jason Gann, dizide Wilfred karakterini ustalıkla canlandırmıştır. Wilfred, ucuz bir köpek kostümü giymiş bir insandır ve bunu sadece Ryan bilmektedir.
Fiona Gubelmann dizide Jenna Mueller karakteriyle izleyici karşısına çıkmıştır. Jenna, Wilfred ‘in sahibi, Ryan’ ın kapı komşusu olan yerel bir haber yapımcısıdır.
Dorian Brown dizide Kristen Newman karakterini canlandırmaktadır. Kristen, Ryan’ ı idare eden ve küçümseyen ablasıdır.
Dizide ana rollerin yanında birçok yan rol de bulunmaktadır. Bu yan roller genellikle dizinin her sezonundan ziyade belirli sezonlarında rol almışlardır. Chris Klein, Drew rolüyle; Rodney To, Dr. Bangachon rolüyle dizinin tüm sezonlarında oynayan yan rollerdendir. Bunların yanında Gerry Bednob, Mr. Patel rolüyle; J. P. Manoux, Leo rolüyle dizinin 1. Sezonunda, Rob Riggle, Kevin rolüyle; Steven Weber, Jeremy rolüyle dizinin 2. Sezonunda, Harriet Sansom Harris; Lonnie Goldsmith rolüyle dizinin 4. Sezonunda oynayan yan rollerdendirler. Bunların dışında birçok oyuncu daha dizinin çeşitli bölümlerinde farklı yan rollerle kendilerini dizide göstermişlerdir.

 

Wilfred Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *