X Company Dizisi Konusu ve Karakter İncelemesi

0/5 Votes: 0
Report

Description

X COMPANY DİZİSİ GENEL KONUSU: Fransa’nın Villemarie kasabasındaki olayların gösterimiyle başlayan dizi, bir dönem dizisidir. X Company dizisi içerisinde daha çok tarihi olaylar işlenir. Nazi saldırılarını durdurmaya çalışmak için kurulan X Company (X Kampı) çok yetenekli 5 ajan yetiştirmiştir. Lake Ontario’da bulunan X Kampı tesisi çok gizlidir ve çeşitli eğitimler vermektedir. İngiliz, Amerikan ve Kanadalı üyelerinin bulunduğu 5 kişilik ajan grubu görev için Fransa’ya gönderilir ve hepsinin çeşitli görevleri vardır. Kimi zaman lüks otellerde, kimi zaman dolaplarda, kimi zamanda lağım çukurlarında gizlenmek ve yaşamak zorunda olan ajan grubu X Kampı’nın her şeyidir.

X COMPANY DİZİSİ KARAKTERLERİ
AURORA LUFT

AURORA LUFT

Alman-Yahudi bir babanın ve Fransız-Kanadalı bir annenin kızı olan Aurora, üç dil bilmekte ve akıcı bir şekilde konuşabilmektedir. Okulundaki zamanlarında ona karşı uygulanan zorbalıklar karşısında savaşmayı öğrenmiştir. Herkesten daha iyi olmayı isteyen Aurora, Fransa Almanların eline geçmeden önce Paris’te gazetecilik yapmaktaydı. Her yere uyum sağlayabilmesiyle göze çarpan Aurora, X Kampı’na girdikten sonra ajanlık için mükemmel bir aday olmuştur.

Canlandıran oyuncu: Evelyne Brochu

ALFRED GRAVES

ALFRED GRAVES

Nazik birisi olan Alfred’in “sineztezi” adı verilen bir özelliği vardır. Ortamdaki nesneleri, rakamları ya da kokuları farklı şekilde algılayabiliyor ve asla unutmuyor. Duncan Sinclair’ın onu masabaşı işinde çalışma bahanesiyle X Kampı’na getirmesi üzerine hikayesi başlayan Alfred, dışarıdaki silah seslerinden ürkmektedir. Askere yazılma sebebi sorulan Alfred’in yanıtlarının yetersiz olması dezavantajı olsa da, Duncan’ın ondaki yeteneği görmesiyle zamanla önemli bir ajan haline gelecektir.

Canlandıran oyuncu: Jack Laskey

DUNCAN SINCLAIR

DUNCAN SINCLAIR

Kanadalı, kariyer sahibi bir asker olan Duncan’ın iki oğlu da kendisi gibi askerdir. Birisini I. Dünya Savaşı’nda kaybetmiştir ve diğeri kayıptır. Umutsuzluk içerisinde olan insanların, umudu olabilmek için Amerika’ya yakın Ontario Gölü’nün kıyısına bir tesis kurar ve buraya X Company ismini verir. Genç erkek ve kadınları işe alarak, eğitimlerini bizzat kendisi vermektedir. Duncan’ın yanında olan ajanlarıyla derin bir bağı vardır. Ajanlarına yalnızca eğitim verir ve yardım edemez. Ajanları bir göreve gittiğinde, sadece %50 şanslarının olduğunu bilir. Duncan’ın olağanüstü zihninin yanında, Aurora büyük yardımcısıdır. Takımı o yönlendirir. X Kampı ajanları, arkaplanda durmadan çalışmaktadırlar.

Canlandıran oyuncu: Hugh Dillon

NEIL MACKAY

NEIL MACKAY

Neil ekipte hızlı refleksleri olan ve hızlı düşünen biridir. Londra sokaklarında bir polis haline gelerek adaleti ararken, kendisini X Kampı’nda bulan bir diğer kişidir. Ekiptekilere nasıl hayatta kalınacağını öğretir. Ailesinin hava saldırısı yapan Almanlar tarafından öldürülmesi üzerine Almanlara derin bir nefret beslemektedir ve işine dört elle sarılır. Mottosu “öl ya da öldür”dür. İşine büyük bir disiplinle başlar ve intikamını almak uğruna her şeyi yapabilecek birisidir.

Canlandıran oyuncu: Warren Brown

TOM CUMMINGS

TOM CUMMINGS

X Kampı’na gelen ilk Amerikalıdır. Birleşik Devletler savaşına katılmıştır, fakat katıldığı dönemde hiçbir deneyimi ya da ajanı yoktur. Profesyonel birisi olduğu düşünülmektedir. Atletik, karizmatik ve bir insanı öldürmek için seçilmiş son insandır. Propaganda yapma ve aldatma konularında uzman olan Tom, takım için bir diğer önemli kişidir.

Canlandıran oyuncu: Dustin Milligan

HARRY JAMES

HARRY JAMES

Gözlüklü birisi olan Harry, kendisini asla bir paraşütte düşünemezdi. Ama oldu. Kendisini X Kampı’nda ajan olarak bulan Harry, Mors alfabesiyle kodlar yazabiliyor ve tasarımlar yapabiliyor. Kimya bilgisi yüksek olan Harry, doğaçlama yapmakta da bir usta sayılır. Mühendislik alanındaki üstün zekası ile takımın önemli bir elemanı. Bir dakikada içerisinde 51 kelime kodlayabiliyor. İdealist birisi olan Harry, takımın kaybetmemesi gereken birisidir.

Canlandıran oyuncu: Connor Price

KRYSTINA BREELAND

KRYSTINA BREELAND

Krystina, X Kampı’nın hızlı konuşan, hızlı düşünen, hızlı anlayan ve tesisi denetleyen masabaşı çalışanıdır. Takımdan gelen sinyalleri Duncan’a iletir. 24 saat Londra ve Washington’la bağlantıda kalır. Takım ile aralarında haberleşme şifreleri vardır. Tek bir kod yanlışlığı bir ajanın hayatına sebep olabilir.

Canlandıran oyuncu: Lara Jean Chorostecki

 

Yapım Yılı: 2015
Ülke: Kanada
Yayınlandığı Kanal: CBC Television
Orijinal Diller: İngilizce ve Almanca
Sezon Sayısı: 1
Anlaşma Sağlanan Bölüm Sayısı: 8
Şimdiye Kadar Yayınlanan Bölüm Sayısı: 2
Bölüm Süresi: 44 dakika
Oyuncular: Évelyne Brochu, Dustin Milligan, Lara Jean Chorostecki, Hugh Dillon, Warren Brown, Connor Price, Jack Laskey

A comment on "X Company Dizisi Konusu ve Karakter İncelemesi"

  1. serdar says:

    Ön bilgilendirme için teşekkürler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *